Menu

Rzeszów Curacao - Tanie loty

Curacao

 • Willemstad
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niderlandzki, papiamento
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Gulden antylski (ANG)

 • Kiedy odwiedzić Willemstad?

  Pogoda na Curaçao jest przez cały rok niezwykle przyjemna. Słoneczna, ciepła, ale nie upalna. Dlatego głównym kryterium pozostaje to, czy wybieramy się w sezonie, czy poza nim. Podpowiadamy, że najtaniej w Willemstad jest w maju i czerwcu.

 • Akwarium morskie

  Obowiązkowy punkt wycieczki! Zobaczysz tu rekiny i flamingi oraz znurkujesz razem z delfinami! Akwarium utworzone zostało w 1984 roku jako niemal naturalna oaza dla wszystkich żyjących w nim gatunków. Obiekt znajduje się przy ulicy Bapor Kibrá.

 • Godziny otwarcia

  W Willemstad wszystkie lokale są zamykane dość wcześnie. Warto wybrać się na kolację około godziny 20, by mieć pewność, że nie odbijemy się od drzwi (należy wcześniej zrobić rezerwację!). Restauracje zazwyczaj zamykane są o 22, a sklepy już o 18!

Co warto zobaczyć w Willemstad?

Willemstad to niewielkie, ale przepiękne miasto. Stolicę karaibskiej wyspy Curaçao zamieszkuje ponad 150 tysięcy osób. Historyczne, pełne holenderskiej architektury kolonialnej centrum miasta składa się z dwóch dzielnic – Pundy i Otrobandy, połączonych pontonowym mostem Królowej Emmy, który jest jedną z jego wizytówek i największych atrakcji.

Całe Willemstad można i powinno się zwiedzać na piechotę. Wiele ulic i miejsc jest dostępnych jedynie dla pieszych (w tym wspomniany most). Poznawanie miasta warto zacząć od Pundy, dzielnicy turystycznej, w której znajdziemy większość atrakcji Willemstad. To tu mieszczą się najlepsze sklepy, polecane restauracje i renomowane hotele. Punda to także centrum imprezowego życia Curaçao, trafimy tu miejsca, w których z pewnością będziemy się dobrze bawić! Szukasz pocztówkowych klimatów? Nie możesz znaleźć lepszego miejsca! Nie dość, że Punda pełna jest zabytkowych budynków w holenderskim stylu, to jeszcze wiele lokali leży tuż nad brzegiem kanału, skąd można podziwiać fantastyczny widok Otrobandy.

Sama Otrobanda, mimo iż posiada mniej atrakcji turystycznych, także jest godna polecenia. To tu zobaczymy jak wygląda życie zwykłych mieszkańców Willemstad. Warto tam zajrzeć także z praktycznych względów – można tu zrobić zakupy i zapłacić znacznie mniej niż w turystycznej Pundzie. Oczywiście nie umniejsza to uroków Otrobandy, pełnej kolonialnych budynków mieniących się jaskrawymi kolorami.

Centrum miasta, które mieści ten architektoniczny kompleks, wejście do portu oraz most Królowej Emmy są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Choć architektura Willemstad mocno świadczy o holenderskim pochodzeniu jego założycieli, to samo miasto jest prawdziwą mieszanką tradycji. W końcu, jak przyznają miejscowi, miejscowa kultura zrodziła się z dziedzictwa aż 55 narodów!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Rzeszowa do Curacao w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Rzeszowa do Curacao, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Rzeszowa do Curacao mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Rzeszowa do Curacao?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Rzeszowa do Curacao obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Rzeszowie