Menu

Rzeszów Nigeria - Tanie loty

Nigeria

 • Abudża
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC +1
  Waluta: Naira (NGN)

 • Tradycyjna architektura

  W mieście znajduje się muzeum na świeżym powietrzu, w którym zebrano przykłady budowli w naturalnych rozmiarach z całego kraju, np. Pałac Katasina czy Meczet Ilorin.

 • Idź na stadion

  Piłka nożna to narodowy sport w Nigerii. Nic dziwnego, że na budowę stadionu w Abudży wydano majątek – 360 mln dolarów. Wybierz się na mecz Super Orłów i daj się ponieść sportowym emocjom.

 • Skała Zuma

  Ma 725 m n.p.m. i nazywana jest bramą do Abudży. Mowa o położonej na północ od miasta Skale Zuma. Zobaczyć możesz ją również na banknocie o nominale 100 nair.

Co warto zobaczyć w Abudży?

Jedna z najmłodszych stolic na świecie. Abudżę wybudowano od podstaw w latach 80. XX wieku, by w 1991 roku przenieść tu stolicę kraju z Lagos, które stało się zbyt ciasne. 

Jak przystało na miasto zaprojektowane pod koniec XX wieku, w Abudży zachowana jest równowaga pomiędzy architekturą i przyrodą. Stąd kilka sporych parków i zielonych terenów w całym mieście. Największym parkiem jest Millenium Park, zaprojektowany przez Manfrediego Nicolettiego. Oficjalnie otwarty został w 2003 roku przez Królową Elżbietę. 

Najbardziej futurystycznym budynkiem jest… statek w centrum miasta. Budynek wygląda jak statek w porcie - betonowe podpory przypominają liny do cumowania, a okrągłe okna przywodzą na myśl okrętowe bulaje. Niższe kondygnacje są szersze, wyraźnie widać linię podziału “poziomów statku”. Są nawet dwie wieże, kojarzące się z kominami. Znajdują się tu luksusowe mieszkania, sklepy i lokale usługowe. Bardziej prestiżowym domem w Abudży jest chyba tylko pałac prezydencki. Warto tu zajrzeć. Zwiedzanie nie dość, że odbywa się przez cały rok, to na dodatek jest bezpłatne.

Chcesz odpocząć tak, jak mieszkańcy Abudży? Zajrzyj do The Dome, centrum rozrywki, w którym czas spędzają całe rodziny. Można tam grać w kręgle, bilard, stracić majątek grając na maszynach albo zaszaleć w kasynie. Co wybierzesz?

Czas na sport! Praktycznie z każdego miejsca w Abudży dostrzeżesz Aso Rock, 400-metrowy monolit, dookoła którego rośnie miasto. Wyprawy na szczyt z przewodnikiem organizowane są codziennie. Uważaj jednak, by wybrać trasę dostosowaną do Twoich możliwości – niektóre wymagają wspinania się po gładkiej, pionowej skale.

Gdzie zjeść? Poszukaj “busz baru”. To rozlokowane w całym mieście małe bary z plastikowymi stolikami, gdzie zjeść można tanio, szybko i smacznie. Popularne dania w takich barach to sum z rusztu, wędzone bulwy pochrzynu czy zupa z pestek egusi, rośliny z rodziny dyniowatych. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Rzeszowa do Nigerii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Rzeszowa do Nigerii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Rzeszowa do Nigerii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Rzeszowa do Nigerii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Rzeszowa do Nigerii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Rzeszowie