Menu

Tanie loty ze State College (PA) do Montes Claros

Pokaż filtry

Montes Claros

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Święta w Montes Claros

  Mieszkańcy miasta hucznie obchodzą wiele świąt, zarówno kościelnych, jak i świeckich. Wśród nich wymienić można Boże Ciało, czy święto upamiętniające usamodzielnienie się miasta, odbywające się 3 lipca.

 • Lapa Grande

  Lapa Grande znajduje się w okolicy miasta, jest to grupa jaskiń. Wśród nich można wymienić Lapa D'Água i Lapa da Nascente, na których ścianach podziwiać można zwierzęce skamieliny.

 • Ildeberto Alves de Freitas

  Jeśli do miasta chcesz dotrzeć autobusem, ważną informacją będzie dla Ciebie umiejscowienie dworca autobusowego. Ildeberto Alves de Freitas znajduje się przy placu Presidente Tancredo Neves.

Co warto zobaczyć w Montes Claros?

Montes Claros - miasto w północnej części stanu Minas Gerais, we wschodniej Brazylii, niedaleko rzeki Verde Grande.

W mieście i jego najbliższej okolicy znajduje się wiele terenów zielonych. Wśród nich wymienić można na przykład Park Miejski Milton Prates, przy Avenida Mestra Fininha - Morada do Parque. W bliskim sąsiedztwie miasta znajduje się także bardzo duży park stanowy - Parque Estadual da Lapa Grande, który znajdziesz przy Estrada do Alfeirão. Po całym dniu zwiedzania warto odpocząć w którymś z nich.

Kuchnia regionu, a tym samym także Montes Claros, oparta jest na prostych, regionalnych produktach. Często podawany jest kurczak lub wieprzowina w towarzystwie lokalnych, świeżych warzyw. Tradycyjne potrawy przygotowywane są w piecach opalanych węglem lub drewnem, także wiele restauracji przejęło ten sposób gotowania, ponieważ zapewnia unikalny, charakterystyczny smak. W ciastach bardzo często wykorzystywana jest mąka z kukurydzy lub manioka, ponieważ klimat nie pozwala na efektywny wzrost pszenicy. Popularnym daniem jest pão de queijo, czyli małe chlebki serowe, spożywane na śniadanie lub jako przekąska w ciągu dnia.

Głodny? Miasto oferuje wiele dobrych restauracji. Jeśli masz ochotę spróbować brazylijskiej kuchni - wybierz restaurację Favoritto, zlokalizowaną przy Rua Tupinambas 58 lub Octoo Bar e Restaurante przy Avenida Donato Quintino 90. Jeśli lubisz mieć wybór wśród jedzenia z całego świata - świetnym wyborem będzie z kolei Cozy Resto przy Rua Olimpio Dias de Abreu 47. Jeśli natomiast uwielbiasz dobrze przyrządzone steki - wybierz Casa Amaral - carnes e afins przy Rua Olimpio Dias de Abreu.

Z Montes Claros możesz wybrać się na wycieczkę na południe stanu. Są tam góry, po których północnej stronie znajduje się wiele miejscowości uzdrowiskowych. W resortach tych skorzystasz z gorących źródeł i łaźni o leczniczych właściwościach. Wody mineralne z tych źródeł są butelkowane, możesz je kupić w różnych częściach kraju.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty ze State College (PA) do Montes Claros znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty ze State College (PA) do Montes Claros mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty ze State College (PA) do Montes Claros mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty ze State College (PA) do Montes Claros?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty ze State College (PA) do Montes Claros obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

State College (PA) Montes Claros

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Montes Claros

Znajdź nocleg w Montes Claros