Menu

Wyloty San Francisco (CA) - Loty z San Francisco (CA)

San Francisco (CA)

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-7 (lato), UTC-8 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Mgła symbolem miasta

  Tak jak wiatr kojarzymy z Chicago, tak mgła to nieodłączny element klimatu San Francisco, wynikający z różnicy temperatur. Pamiętaj też, że temperatury w różnych punktach miasta mogą się znacznie różnić!

 • China town

  Jeśli jesteś zainteresowany kulturą Azji, San Francisco Cię nie zawiedzie. W mieście znajduje się największa chińska dzielnica w całych Stanach, znajdziesz tu wszystko, od dim sum po świątynie.

Co warto zobaczyć w San Francisco?


San Francisco to miasto na 40 wzgórzach, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Od wschodu oblewa je zatoka o tej samej nazwie, od zachodu natomiast - Ocean Spokojny. Powiedzieć, że to miasto o wielu twarzach, to mało. 

Miasto jest zurbanizowane, zobaczysz tu przykłady fenomenalnej architektury, ale ma do zaoferowania także mnóstwo terenów zielonych - parków i skwerów, które stanowią prawie 20 procent jego powierzchni. Chcesz obejrzeć miasto z wysokiej perspektywy? Mieszkańcy są podzieleni, który widok jest lepszy - czy ten ze szczytu Coit Tower (adres to 1 Telegraph Hill Blvd) czy ten, który podziwiać możesz ze szczytu wzgórz Twin Peaks. Wybór należy do Ciebie, ale być może najlepiej zobaczyć oba? Z pewnością nie będzie to stracony czas.

Koniecznie wybierz się też obejrzeć słynne Painted Ladies. Są to domy zbudowane w stylu wiktoriańskim. Nazwa ta, w odniesieniu do tych przepięknych budynków - tak często uwiecznianych na pocztówkach z San Francisco - pierwszy raz użyta została przez pisarzy Elizabeth Pomadę i Michaela Larsena w 1978 roku. Robią tym ciekawsze wrażenie, że stanowią kontrast dla wysokich budynków, które widoczne są na ich tle. Zlokalizowane są przy parku Alamo, u zbiegu ulic Steinar i Hayes.

Gdzie zjeść? W tym wielonarodowym mieście znajdziesz restauracje serwujące dania prawdopodobnie wszystkich kuchni świata. Trudno wybrać kilka miejsc wśród mnóstwa świetnych opcji, ponieważ w San Francisco znajduje się najwięcej lokali gastronomicznych w przeliczeniu na mieszkańca w całych Stanach Zjednoczonych. Z pewnością jednak warto, abyś wybrał się na 309 Clement Street do Burma Superstar, gdzie podawane są świetne, azjatyckie dania, także w odmianie wegetariańskiej. Na włoską kolację i owoce morza zajrzyj do Seven Hills przy 1550 Hyde Street. Na ucztę w greckim stylu wybierz się do Kokkari Estiatorio przy 200 Jackson Street. Na śniadanie lub wczesny obiad z kolei mieszkańcy miasta polecają przyjść do Sweet Maple przy 2101 Sutter Street.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z San Francisco (CA) znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z San Francisco (CA) mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z San Francisco (CA) mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z San Francisco (CA)?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z San Francisco (CA) obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w San Francisco (CA)

Popularne linie latające z San Francisco (CA)

Tablica lotów: San Francisco (CA)