Menu

Wyloty Santarem - Loty z Santarem

Santarem

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Złów piranię

  Chcesz spróbować swoich sił w połowie piranii? Zamów wyprawę kilkuosobową łodzią do Lago do Maica. Cała impreza trwa ok. 6 godzin.

 • Jak dostać się do miasta?

  Najbardziej oczywista jest podróż samolotem. Nie polecany dróg - autostrady są w kiepskim stanie. Popularnym środkiem transportu są również promy rzeczne i łodzie.

 • Fabryka Forda

  40 km od Santarem znajduje się wioska zbudowana w 1940 roku, w której mieszkali robotnicy fabryki Forda. Zobaczysz tu zdjęcia i przedmioty należące do ówczesnych.

Co warto zobaczyć w Santarem?

Gdy w 1661 roku przybyli tu Portugalczycy, nazwali miasto Nowe Santarem, na cześć swojego portugalskiego miasta. Teren zamieszkiwali Indianie Tapajo, lud parający się rolnictwem. To właśnie od nazwy plemienia pochodzi nazwa tutejszej rzeki, która zapewniała Indianom odpowiednio nawodnione pola. Co ciekawe, Portugalczycy nie przejęli terenu siłą, ale nawiązali kontakty handlowe z Indianami. 

Rzeka do dziś zachwyca czystością, dzięki czemu jej brzegi są popularnym miejscem plażowania. Piaszczyste plaże mają blisko 100 km długości. Uznawana za najpiękniejszą w całej Brazylii plaża znajduje się niecałe 40 km na zachód od Santarem, w wiosce Alter do Chão. Jeśli dopiero planujesz wyprawę, wybierz się tu we wrzesniu. Wtedy w wiosce organizowany jest rewelacyjny festiwal folklorystyczny, podczas którego poznasz muzykę, taniec i kulturę najciekawszych zakątków Ameryki Południowej. 

Aby poznać historię miasta, zajrzyj do Centro Cultural Joao Fona, muzeum mieszczącego się w XIX-wiecznej rezydencji. Zobaczysz tu ceramikę, której wiek szacuje się na ok. 5000 lat a także najnowszą sztukę ludową z Santarem. Nie brakuje tu również pięknych obrazów przedstawiających życie codzienne mieszkańców miasta w czasach kolonialnych.

Spacer po mieście rozpocznij od wizyty w Igreja Matriz da Nossa Senhora da Conceição, XVIII-wiecznym kościele, najstarszym, jaki zachował się w Santarem. Idąc wzdłuż nabrzeża zobaczysz, jak tętni tu życie na rzece - większe i mniejsze łodzie cały czas przywożą tu podróżnych lub zbierają towar, głównie soję, z której obecnie słynie okolica. Po drodze zajrzyj na targowisko - Mercado Municipal, gdzie dostać można świeże ryby oraz lokalny przysmak - maleńkie krewetki. 

Gdzie jeść? W mieście wybudowanym nad rzeką najlepsze są oczywiście potrawy rybne i z owoców morza. Właściwie nie ma restauracji, gdzie przyrządzają je źle. Jeśli będziesz w pobliżu Praca do Pescador, zajrzyj do O Mascote, gdzie skosztujesz doskonałej lokalnej kuchni w niezłej cenie. Szczególnie polecamy caldeirada de peixe, coś w rodzaju gulaszu z tego, co danego dnia udało się złowić.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Santarem znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Santarem mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Santarem mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Santarem?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Santarem obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Santarem

Popularne linie latające z Santarem

Tablica lotów: Santarem