Menu

Tanie loty z Silver City (NM) do Chapeco

Pokaż filtry

Chapeco

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Miasto wielu nazw

  Ze względu na rozwinięty przemysł, Chapecó nazywane bywa m.in. stolicą zachodu, stolicą agrobiznesu i stolicą turystyki biznesowej.

 • Dla fanów adrenaliny

  W miejscowości Goio-En można rozpocząć przejazd tyrolką nad doliną rzeki Urugwaj. Ma ona aż 1300 metrów długości i łączy ze sobą dwa stany: Rio Grande do Sul oraz Santa Catarina.

 • W cieniu tragedii

  W 2016 roku zawodnicy lokalnej drużyny piłkarskiej Chapecoense zginęli w katastrofie lotniczej. Samolot z 77 osobami na pokładzie rozbił się o zbocza gór.

Co warto zobaczyć w Chapeco?

Do leżącego w południowej Brazylii miasta Chapecó przedsiębiorców i studentów z całego kraju przyciągają nowoczesna architektura, prężnie rozwijający się przemysł i ośrodki uniwersyteckie. Miasto, choć powstało stosunkowo niedawno, ma także ciekawą ofertę dla turystów oraz jest doskonałą bazą wypadową dla miłośników wypoczynku na łonie natury.

Aż do XIX w. obszar wokół dzisiejszego Chapecó zamieszkiwały rdzenne plemiona południowoamerykańskie oraz nieliczni Hiszpanie. O terytorium toczyły się ciągłe walki, aż wreszcie w 1882 roku ustanowiono tam brazylijską kolonię wojskową. Dopiero w 1917 roku obszar ten zyskał status gminy, a ziemię przekazano prywatnej spółce kolonizacyjnej. Ta z kolei zajęła się sprzedażą działek nowym właścicielom – głównie mieszkańcom sąsiedniego stanu Rio Grande do Sul, a także imigrantom z Włoch, Niemiec i Polski. Obecnie okolice miasta sprzyjają rozwojowi przemysłu m.in. mięsnego, maszynowego czy informatycznego.

W centralnej części miasta, przy katedrze św. Antoniego, znajduje się Monumento Desbravador, czyli pomnik ku czci pierwszych osadników. Aby lepiej poznać historię kolonizacji, warto wybrać się do Museu da Colonização de Chapecó. Miłośnicy aktywnego wypoczynku skierować powinni się natomiast do Ecoparque, gdzie znajduje się sprzęt do ćwiczeń, a także place zabaw dla dzieci. Z miasta łatwo można dostać się m.in. do oddalonej o 25 km doliny rzeki Urugwaj. Malownicze widoki i rozwinięta infrastruktura sprawiają, że doskonale bawić będą się tam m.in. rodziny z dziećmi.

Regionalna kuchnia Santa Catarina charakteryzuje się wpływami włoskimi i niemieckimi. Dzięki temu w menu restauracji znaleźć można nie tylko typowe dla Brazylii steki, ale także lasagne i inne dania z makaronami, a także doskonałe wina. Typową pozycją w menu jest m.in. arroz carreteiro na bazie mięsa, ryżu, pomidorów, cebuli i mieszanki ziół. Warto skosztować także barreado, bardzo popularnego gulaszu gotowanego ok. 18 godzin i podawanego z ryżem, maniokiem czy smażonymi bananami. W mieście można znaleźć świetne restauracje z bogatym menu. Polecamy lokale Galpao Grill Steak House, Spettus oraz Cantina Galpao, które serwują zarówno kuchnię lokalną, jak włoską.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Silver City (NM) do Chapeco znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Silver City (NM) do Chapeco mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Silver City (NM) do Chapeco mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Silver City (NM) do Chapeco?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Silver City (NM) do Chapeco obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Silver City (NM) Chapeco

Tablica lotów:

Silver City (NM) Chapeco

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Chapeco

Znajdź nocleg w Chapeco