Menu

Tanie loty ze Szczecina do Uruguaiany

Pokaż filtry

Uruguaiana

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Miasto ważne dla gospodarki

  Uruguaiana jest miastem niezwykle istotnym z gospodarczego punktu widzenia. Ma bardzo duży udział w krajowym rolnictwie - jest pierwszym producentem ryżu w Ameryce Południowej.

 • Miejsce powstania Ipiranga Group

  Uruguaiana jest miejscem, w którym rozpoczęła swoją działalność druga pod względem wielkości w kraju firma paliwowa - Ipiranga Group. W momencie powstawania jej nazwa brzmiała Rio Grande Oil Refinery.

 • Most pomiędzy Brazylią a Argentyną

  W mieście, nad rzeką Urugwaj, znajduje się most - Paso de Los Libres. To, co czyni go wyjątkowym, to jego położenie - po jednej stronie jesteś w Brazylii, po drugiej natomiast już w Argentynie!

Co warto zobaczyć w Uruguaianie?

Uruguaiana zlokalizowana jest na zachodnim skraju stanu Rio Grande do Sul. Stan ten znajduje się na zachodniej ścianie Brazylii, w niedużej odległości od granicy z Argentyną i Urugwajem. Bliskość ta sprawia, że w mieście spotkasz mieszankę kulturową wszystkich trzech krajów. Wpływy widoczne są przede wszystkim w kuchni i ubiorze mieszkańców. Nazwa miasta pochodzi natomiast od przepływającej przy nim rzeki - Urugwaju.

Uruguaiana jest świetnie skomunikowana zarówno z pozostałymi miastami Brazylii, jak i z sąsiadującymi z nią krajami. Jest tu wiele autostrad, a wśród nich prowadzące do Osório (BR-290) czy do Frederico Westphalen (BR-472). Jest tu także międzynarodowe lotnisko i jedyny dworzec kolejowy, z którego ruszają pociągi towarowe do Argentyny, Paragwaju i Chile. 

Mieszkańcy Uruguaiany, podobnie jak całego stanu Rio Grande do Sul, są bardzo przywiązani do swoich tradycji. Na ulicach wciąż możesz zobaczyć starszych mężczyzn pijących maté, noszących szerokie spodnie i ogromne kapelusze. 

Miasto zostało założone w XIX wieku, a architektura charakterystyczna dla miejscowości tego okresu została zachowana w bardzo wielu miejscach. Ulice i chodniki zostały zaprojektowane tak, by swobodnie się po nich poruszać, są bardzo szerokie. Warto wybrać się na spacer, ścieżki nie są przepełnione, można więc w spokoju cieszyć się urokliwymi miejscami, szczególnie w samym centrum miasta. To tu znajdziesz plac imienia Barona Rio Branco, przy którym zobaczysz monumentalny, elegancki budynek, z jasną elewacją - to miejski ratusz. 

Jeśli zgłodniejesz, wybierz się na obiad do jednej z restauracji, polecanych przez ich gości. Wśród nich wymienić można takie miejsce, jak pizzeria Casarao przy Rua Quinze de Novembro 1709. Inna popularna restauracja to da Praca przy Praca Barao de Rio Branco, oferuje ona dania kuchni brazylijskiej oraz szeroko pojętej kuchni południowoamerykańskiej. Jeśli będziesz naprawdę głodny, wybierz się do River's Grill & Restaurante przy Rua Treze de Maio 1818, podawane są tu również dania brazylijskie, a porcje są bardzo duże!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty ze Szczecina do Uruguaiany znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty ze Szczecina do Uruguaiany mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty ze Szczecina do Uruguaiany mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty ze Szczecina do Uruguaiany?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty ze Szczecina do Uruguaiany obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Szczecin Uruguaiana

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Uruguaianie

Znajdź nocleg w Uruguaianie