Menu

Szczecin Litwa - Tanie loty

Litwa

 • Wilno
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: litewski
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Komunikacja

  Wilno jest doskonale skomunikowanym miastem. Niemal przez całą dobę autobusy i trolejbusy kursują na blisko 100 liniach. Możesz kupić kartę miejską lub jednorazowe bilety u kierowcy.

 • Zwiedzaj za darmo

  Codziennie w samo południe pod Ratuszem zbiera się grupa turystów, którzy w towarzystwie przewodnika zwiedzają miasto za darmo. Na spacer nie trzeba się wcześniej umawiać.

 • Palma z Wilna

  Najtrafniejszą pamiątką z miasta jest palma, którą wyplata się ze słomy, kwiatów i ozdób na wspomnienie palm, którymi witano Chrystusa w Jerozolimie. Wszystkie są ręcznie robione, nie ma dwóch identycznych.

Co warto zobaczyć w Wilnie?

Miasto festiwali, ulicznych jarmarków i doskonałej, lokalnej kuchni. W Wilnie coś ciekawego dzieje się o każdej porze roku.

Najpiękniejsze miejsce w Wilnie to oczywiście starówka - największa w tej części Europy, liczy prawie 1,5 tys. budynków, w tym wiele gotyckich, oraz 70 ulic. Powstała w miejscu, gdzie już w V wieku istniała osada. Nawet w chłodny dzień spacer krętymi uliczkami może być wyjątkowo przyjemną przygodą. Nie dziw się, gdy co chwilę będziesz napotykać ulicznego grajka czy malarza - Wilno kocha artystów.

Na terenie Parku Górnego, w Starym Mieście, na prawym brzegu rzeki Willa, znajduje się Góra Trzech Krzyży, z której rozpościera się wspaniała panorama Wilna. Doskonale widać stąd pobliską Katedrę Wileńską oraz Pałac Władców. Drewniane krzyże na wzniesieniu pojawiły się już w XVII wieku, dzisiaj są betonowe.

Przez cały czerwiec trwa Festiwal wileński z muzyka symfoniczną. W pierwszą sobotę maja ma miejsce Dzień Muzyki Ulicznej, podczas którego dosłownie z każdego zakamarka miasta dobiega muzyka różnych gatunków. Na przełomie września i czerwca odbywają się Dni stolicy - miasto wypełniają nie tylko muzycy, ale również aktorzy występujący na ulicach. W parku Vingis trwają wtedy przeglądy filmowe. Festiwale jazzowe natomiast odbywają się w listopadzie.

Wileński Jarmark Kaziukowy odbywa się co roku 4 marca. Tradycja kiermaszu liczy blisko cztery wieki, organizowany jest na cześć św. Kazimierza, patrona Litwy. Jarmark wypełnia miasto życiem - turyści i rzemieślnicy wypełniają jego uliczki, targując się i zajadając lokalnymi specjałami. Kupisz tu unikatową, ręcznie wyrabianą ceramikę, plecione dywany, drewniane łyżki, miski, biżuterię z bursztynu oraz tkaniny w ludowe wzory. Skosztujesz tu najlepszych lokalnych wędlin, serów, wędzonych ryb oraz wypiekanego w domowym piecu chleba.

Pyszny, tani obiad, zjesz w Busi Trecias przy Totoriu g. 18. Do dań polecamy lokalne piwa. Doskonałą lokalną kuchnię spotkasz w Senoji Trobele przy Nagarduko g. 36. W cieplejsze dni bardzo przyjemnie siedzi się w ogródku z drewnianym zadaszeniem. Jeśli dopiero poznajesz lokalne smaki, polecamy deskę wędlin i serów.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do ze Szczecina do Litwy w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty ze Szczecina do Litwy, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty ze Szczecina do Litwy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty ze Szczecina do Litwy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty ze Szczecina do Litwy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Szczecinie

Popularne linie latające na trasie Szczecin - Litwa