Menu

Wyloty Tebriz - Loty z Tebrizu

Tebriz

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: perski
  Strefa czasowa: UTC+4.5 (lato), UTC+3.5 (zima)
  Waluta: Rial irański (IRR)

 • Skalne miasto

  40 kilometrów na południe od Tebriz zlokalizowana jest miejscowość Kandovan. Warto na własne oczy zobaczyć wykute w skale domy, które do dziś pełnią funkcje mieszkalne. 

 • Na trekking

  Ok. 200 km od miasta leży fort Babak. Usytuowany na szczycie góry na wysokości 2700 m n.p.m. robi niesamowite wrażenie. Przygotuj się na dwugodzinną wędrówkę i piękne widoki.

 • Gorące źródła

  Ok. 100 km na zachód od miasta, nad jeziorem Urmia znajduje się największe w okolicy skupisko leczniczych gorących źródeł bogatych w fosfor.

Co warto zobaczyć w Tebrizie?

Położony w północno-zachodnim Iranie nad rzeką Talche Rud Tebriz jest stolicą prowincji Azerbejdżan Wschodni. Licząc niemal półtora miliona mieszkańców, stanowi czwarte co do wielkości miasto kraju. Mimo wielkomiejskiego tłoku i pośpiechu znaleźć można tu wiele zieleni, doskonałą kuchnię oraz przyjazną atmosferę.

Chociaż przez wieki Tebriz wielokrotnie był niszczony przez nawiedzające ten region trzęsienia ziemi, do dziś w mieście zobaczyć można pozostałości dawnej świetności. Wśród zabytków must see jest z pewnością Błękitny Meczet, którego najstarszą część stanowi wejście Iwan z 1465 roku. Niesamowite wrażenie na zwiedzających robi wnętrze świątymi wyłożone wspaniałą niebieską ceramiką. Warto również wybrać się do meczetu Alego Szaha z XIV wieku, który w XIX wieku stał się miejską cytadelą.

Okazją, by poznać lepiej miasto, jest również wizyta na miejskim bazarze (Bāzār-e Tabriz), który funkcjonuje w tym samym miejscu od ponad 700 lat. Określany jest jako jeden z najstarszych na Bliskim Wschodzie i jest jednocześnie największym zadaszonym targowiskiem świata. Piękno jego wyjątkowej architektury oraz atmosfery potwierdza fakt, że w 2010 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto wiedzieć, że składa się z kilku mniejszych bazarów, np. Amir Bazaar (złoto i biżuteria), Mozzafarieh (dywany). Szukając ochłody, warto wybrać się do jednego z 132 parków (w tym czterech miejskich), np. El Goli ze sztucznym stawem i restauracjami.

Co zjeść w Tebrizie? Polecamy typowe dla tego regionu dania, takie jak: Aash (bulion z makaronem, warzywami i orientalnymi przyprawami), Abgoosht (zupa z baraniny i ciecierzycy), Chelow kabab (grillowane mięso serwowane z pomidorami i ryżem), Dolma (nadziewane mięsem, grochem i ziołami bakłażany, pomidory, papryki i cukinie), a także Tabriz köfte (pulpety z mięsa, ryżu i warzyw). Gdzie zjeść? Jeśli szukasz autentycznej kuchni, najlepiej wybierz miejsca, w których stołują się mieszkańcy miasta, np. stoiska na bazarze czy bary na przy ulicach. Polecamy m.in. Haj Ali Chelokababi, Jalali Sardrod czy Vahid.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Tebrizu znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Tebrizu mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Tebrizu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Tebrizu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Tebrizu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Tebrizie

Popularne linie latające z Tebrizu