Menu

Ryanair loty z Wenecji do Hamburga

Pokaż filtry

Hamburg

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Hamburg - czyste miasto

  W 2011 roku miasto otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości. Nie bez powodu, ponieważ przechadzając się nim trudno nie zauważyć, jak bardzo jest ono zadbane.

 • Miniatur Wunderland

  Park miniatur jest jedną z wiodących atrakcji miasta, znajdziesz go przy Kehrwieder 2-4. Część eksponatów jest ruchoma! Koszt biletu to 6 euro dla dzieci i 12 euro dla rodziców.

 • Miasto musicali

  Jest trzecim musicalowym miastem na świecie, po Nowym Jorku i Londynie. Znajduje się tu ponad 50 muzeów oraz ponad 300 scen teatralnych.

Co warto zobaczyć w Hamburgu?

Dostojne, typowe niemieckie miasto pełne ogrodów. Wieczorami w niektórych dzielnicach prezentuje całkiem inne, imprezowe oblicze. Poznaj Hamburg w różnych odsłonach.

Hamburg - jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech. Położone na północy kraju, jego architektura przywodzi na myśl skandynawskie miasta. Monumentalne kamienice, szerokie ulice i piękne miejskie parki z robią ogromne wrażenie. Pierwsza osada na terenie obecnego miasta pojawiła się już około IV wieku p.n.e. Dziś Hamburg jest drugim pod względem ludności miastem Niemiec, jednocześnie największym portem w kraju.

Hamburg jest miastem zieleni. Znajdujący się w nim park Planten un Blomen jest jedną z największych atrakcji miasta, na jego terenie znajduje się ogród botaniczny, palmiarnia oraz największy w Europie ogród japoński. W letni wieczór wybierz się tu, by podziwiać piękny pokaz świetlno-muzyczny.

W okolicy miasta znajduje się także słynny Heide Park - największy park rozrywki w północnych Niemczech. Na powierzchni około osiemdziesięciu hektarów czeka na Ciebie pięćdziesiąt różnych atrakcji, podzielonych na strefy tematyczne, takie jak Zatoka piratów, Transylwania czy Dziki Zachód.

Masz ochotę na klasyczny, niemiecki posiłek? Wybierz się na currywurst - na przykład do Curry Queen Deli przy Zippelhaus 2 lub do Kiez Curry przy Querstraße 2. Jeśli chciałbyś zasmakować w kuchniach z innych części świata, wybierz Kailua Poké, by zjeść słynną “hawajską miskę”, w której znaleźć może się wszystko, od surowej ryby, przez ryż po mnóstwo warzyw. Jeśli nie wyobrażasz sobie posiłku bez doskonałej pizzy, powinieneś odwiedzić Überquell, gdzie nie tylko zjesz, ale także napijesz się piwa, które wytwarzane jest na miejscu!

Miasto kryje w sobie najróżniejsze oblicza - od ulicy Reeperbahn, jednego z najbardziej znanych miejsc z klubami nocnymi w Europie, poprzez tętniące życiem centrum, aż po dzielnicę Blankenese z ogromną liczbą niesamowitych willi. Każda dzielnica wygląda tu inaczej, jednak wszystkie łączą się w harmonijną całość, tworząc niezwykłe, tętniące życiem miasto, które po prostu musisz odwiedzić!

Przydatne informacje o lotniskach

Wenecja Hamburg

Popularne linie latające na trasie Wenecja - Hamburg