Menu

LOT loty z Warszawy do Blagnac

Pokaż filtry

Blagnac

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Lotnicze miasto

  Blagnac, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, jest niezwykle istotnym miastem dla przemysłu lotniczego. Zlokalizowane jest tu duże lotnisko, a także siedziba główna firmy Airbus.

 • Aeroscopia

  W Blagnac, przy 1 Allée André Turcat, działa muzeum aeronautyczne. Zobaczysz tu nie tylko przykłady samolotów latających w przeszłości, ale poznasz także wiele faktów o lotnictwie dzisiejszych czasów.

 • Odkrywaj nowe smaki

  W Blagnac znajduje się niewątpliwa gratka dla pasjonatów wina - TiboVino. Organizowane są tu kursy, na których poznasz nowe odmiany wina, a także nauczysz się je rozpoznawać.

Co warto zobaczyć w Blagnac?

Blagnac jest miejscowością, znajdującą się w departamencie Górna Garonna, w regionie Oksytanie, na południu Francji. Jest oddalone o kilka kilometrów od Tuluzy i około 150 kilometrów od granicy z Hiszpanią.

Wielu turystów swoją obecność w mieście ogranicza do wylądowania na pobliskim lotnisku. Port lotniczy Tuluza-Blagnac, o którym mowa, jest bardzo popularny – rocznie obsługuje ponad 5 milionów pasażerów, z których większość od razu wyjeżdża – z reguły do pobliskiej stolicy regionu – Tuluzy. Zanim jednak Ty również to zrobisz, poświęć choć jeden dzień na zwiedzenie Blagnac. To urocze, francuskie miasteczko zdecydowanie jest tego warte.

Wybierz się na spacer, aby poczuć klimat i spokój, tak charakterystyczny dla tej części Francji. Zabudowa jest raczej niska, trawniki ładnie przystrzyżone, a wokół jest sporo zieleni. Jeśli masz ochotę odpocząć w parku, wybierz na przykład Park Odyssud przy Avenue du Parc. Jest tu jezioro z malutką wysepką pośrodku, jest także roślinność, w którą ludzie ingerują tylko w niewielkim stopniu, dzięki czemu możesz poczuć się jeszcze bliżej natury. Przy parku znajduje się miejski ratusz oraz dom kultury.

Jeśli jesteś amatorem wycieczek rowerowych lub dłuższych spacerów, zdecydowanie powinieneś wybrać się na skraj miasta, do Base de sports et loisirs des Quinze sols. Jest to bardzo duży teren zielony, z zagospodarowanymi ścieżkami, przy których ustawiono ławki, jest tu też plac zabaw i staw. W okolicy przepływa rzeka, współdzieląca nazwę z departamentem, w którym znajduje się Blagnac - Garonna. 

Głodny? Znajdziesz tu conajmniej kilka restauracji, do których warto zajrzeć. Francuzi są bardzo dumni ze swojej rodzimej kuchni, dlatego nie będziesz miał problemu ze znalezieniem miejsca, w którym jej skosztujesz. Wśród takich miejsc wymienić można Mon Bistrot przy 4 rue Dieudonne Costes, Au Pois Gourmand przy 3 rue Emile Heybrard czy La Cantine des Marronniers przy Place des Marronniers.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Blagnac

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Blagnac

Tablica lotów:

Warszawa Blagnac