Menu

Emirates loty z Warszawy do Bo Phut

Bo Phut

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: tajski
  Strefa czasowa: UTC +7
  Waluta: Baht (THB)

 • Rejs po Morskim Parku

  Będąc na wyspie Ko Samui, warto zdecydować się na rejs po rajskim Morskim Parku Ang Thong. Podczas wycieczki zobaczysz 42 tropikalne wysepki, położone na obszarze ponad stu kilometrów kwadratowych.

 • Wycieczka objazdowa

  Jeżeli na miejscu planujesz wypożyczyć samochód, warto wybrać się nim na wycieczkę objazdową po całej wyspie. Zbudowano tutaj obwodnicę, która biegnie głównie wzdłuż wybrzeża, a ma około 50 kilometrów.

 • Kokosowy raj

  Uwielbiasz kokosy? Nie mógłbyś lepiej trafić, ponieważ owoce, produkowane w tym miejscu, uznawane są za najlepsze w Tajlandii. Nic więc dziwnego, że wyspa eksportuje ich ponad dwa miliony miesięcznie!

Co warto zobaczyć w Bo Phut?

Bo Phut jest małą, nadmorską miejscowością, zlokalizowaną na północnym brzegu wyspy Ko Samui. Sama wyspa, będąca ucieleśnieniem marzeń o raju, położona jest natomiast we wschodniej części przesmyku Kra, u nasady Półwyspu Malajskiego, w południowej części Tajlandii. 

Skoro detale dotyczące położenia tego przepięknego miejsca są Ci już znane, warto przejść do tego, co można tu zobaczyć i jak warto spędzać czas. Bo Phut podzielony został w naturalny sposób na dwie części – wschodnią i zachodnią. W pierwszej z nich poczujesz prawdziwie tajski klimat, zlokalizowana jest tutaj bowiem prawdziwa wioska rybacka. 

Po zachodniej stronie znajdziesz natomiast część turystyczną, choć warto zaznaczyć, że skupiono się tu raczej na wypoczynku dla par czy rodzin, a nie na imprezowej infrastrukturze. Powstaje tu coraz więcej nowoczesnych hoteli, a wśród małych, azjatyckich sklepików otwierają się restauracje i kawiarnie. Wzdłuż głównej ulicy miasteczka, na przestrzeni około siedmiuset metrów, będziesz mógł wybierać wśród kilkudziesięciu miejsc.

Do którego z nich zatem się wybrać? Będąc w Tajlandii, z pewnością zechcesz spróbować lokalnej kuchni. Tego typu dań skosztujesz na przykład w, położonej przy plaży, restauracji Barracuda, jej dokładny adres to 62/9 Moo 1. Inne miejsce, do którego warto zajrzeć, to Khaw Glong Too Thai przy drodze Chaweng Beach, 220/12 Moo 2. Bardzo dobre owoce morza zjesz w Khaw Glong, restauracji zlokalizowanej odrobinę dalej od plaży, przy 161/10 Moo 4.

Co można robić, będąc w Bo Phut? Przede wszystkim odpocząć, korzystając z plaży o białym piasku, w cieniu palm kokosowych. Mając ochotę na aktywniejsze spędzenie czasu, możesz skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, szczególnie nart. Bo Phut to także nadmorskie bary i popularny, nocny targ. Odbywa się on co piątek, kiedy, wśród występów i muzyki granej na żywo, na ulice wystawiane są stragany, na których kupisz regionalne produkty.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Bo Phut

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Bo Phut