Menu

Ethiopian Airlines loty z Warszawy do Akry

Akra

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC +0
  Waluta: Cedi ghański (GHS)

 • Tam, gdzie czas stanął w miejscu

  Aby poczuć klimat starej Akry, warto zajrzeć do dzielnicy Jamestown, gdzie znajdziemy nadszarpnięte zębem czasu zabudowania kolonialne oraz wzniesioną w latach 30. XX wieku latarnię morską.

 • Na spotkanie z dziką przyrodą

  Około 45 km na północny-wschód od centrum Akry znajduje się niezwykły rezerwat przyrody Shai Hills Resource Reserve – doskonałe miejsce na piesze i rowerowe wycieczki. 

 • Królestwo sztuki Nubuke

  To centrum kulturalne, gdzie można obejrzeć wyjątkowe dzieła stworzone przez miejscowych artystów. Na terenie obiektu mieści się również sklep, bar oraz ogród, w którym odbywają się imprezy plenerowe. 

Co warto zobaczyć w Akrze?

Akra to stolica Ghany położona nad Zatoką Gwinejską. Miasto słynie z pięknych złocistych plaż, unikalnej postkolonialnej architektury oraz barwnych targowisk. Jednym z nich jest Makola Market, gdzie toczy się życie uliczne. W mieście znajdziemy ciekawe galerie sztuki oraz muzea, w tym Tiga African Art Consultancy oraz Muzeum Narodowe Ghany. Na szczególną uwagę zasługuje nadszarpnięty zębem czasu Zamek Osu, plac Czarnej Gwiazdy, a także Mauzoleum Kwame Nkrumaha – prezydenta Ghany i działacza politycznego.

Szukając chwili wytchnienia warto zaszyć się na którejś z miejscowych plaż. Do najładniejszych zalicza się plażę Bojo i Kokrobite. Możemy również odwiedzić Ogród Botaniczny Aburi albo udać się na safari - lokalne biura turystyczne oferują ciekawe wycieczki krajoznawcze i ekologiczne.

Aby doświadczyć różnorodności kulturowej tego miejsca, wystarczy wybrać się na spacer po centrum miasta, które tętni życiem przez całą dobę. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści spędzają wieczory w lokalnych klubach i barach. Na drinka ze znajomymi warto zajrzeć do Republic Bar&Grill albo zabawić się w Krazy Bar & Lounge. W mieście działa również kilka ciekawych escape roomów i ekskluzywnych kasyn. Spędzając urlop z rodziną warto udać się do Marvels, gdzie znajdują się pola do minigolfa oraz restauracje z lokalnym jedzeniem.

Kuchnia Ghany to mieszanka różnych smaków i aromatów. W związku z kolonialną przeszłością kraju, w kulinariach Akry widać wyraźne wpływy kuchni europejskiej, szczególnie francuskiej. Niemniej ciekawym doświadczeniem będzie degustacja tradycyjnych zachodnioafrykańskich potraw, takich jak fufu oraz banku z tilapią. Na uwagę zasługuje również jollof (danie na bazie ryżu) oraz kebab ze... ślimakami. Na specjały miejscowej kuchni warto wpaść do restauracji Chez Afrique lub Azmara. Wyśmienite dania z kurczaka i lokalnie hodowanych warzyw zjemy w Country Kitchen. Po wyśmienite lody warto ustawić się w kolejce do Pinkberry, a najlepszą kawę w mieście dostaniemy w Vida e Caffe.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Akra

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Akra