Menu

Aeroflot loty z Warszawy do Adler

Adler

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Rubel rosyjski (RUB)

 • Mnóstwo roślin

  W 2014 roku miasto było jednym z gospodarzy Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Z tej okazji w mieście zasadzono mnóstwo zieleni – pojawiło się prawie 70 tysięcy młodych drzew i krzewów.

 • Pomnik Lenina

  Interesującym faktem jest to, że w mieście ciągle znajduje się pomnik imienia Lenina (srebrny!). Jeśli więc fascynujesz się socjalistycznym okresem w Rosji, koniecznie udaj się ulicę Lenina 3.

 • Europejskie standardy

  W mieście otworzono Sochi Park, nazywany rosyjskim Disneylandem. Znajdziesz tu dwadzieścia kolejek, w tym największy i najszybszy roller coaster w kraju, a także mnóstwo innych atrakcji dla dzieci.

Co warto zobaczyć w Adler?

Adler jest nazwą jednego z mikrorejonów, na które podzielone jest Soczi, a także cała Rosja. Znajduje się nad Morzem Czarnym i ciągnie przez 17 kilometrów jego wybrzeża. Zostało założone w dziewiętnastym wieku, odbywa się tu wiele wydarzeń międzynarodowych, przede wszystkim jednak, Adler jest jednym z najbardziej popularnych letnich resortów w kraju. Plaża znajduje się w odległości tylko dwóch kilometrów od centrum miasta, jest tu też latarnia morska i dużo miejskich terenów zielonych.

Gdzie zjeść, będąc w okolicy? Miejscowi i turyści najczęściej wspominają o trzech miejscach. Pierwsze z nich – Khmeli & Suneli przy Demokraticheskaya 52A oferuje znakomite dania kuchni rosyjskiej, kaukaskiej. W kolejnym, La Luna przy ulicy Tavricheskaya, skosztujesz z kolei potraw kuchni śródziemnomorskiej, na które prawdopodobnie będziesz miał ochotę, spędzając tu wakacje. Ostatnie miejsce to gratka dla miłośników kuchni japońskiej i owoców morza – Nippon House, jej adres to Kirova 26.

Tutejsze resorty zdrowotne cieszą się bardzo dobrą opinią od lat, posiadają najnowszy sprzęt medyczny – jeśli więc potrzebujesz tego rodzaju odpoczynku, Adler będzie dla Ciebie wyborem idealnym. Szczególnie terapie błotne i spożywanie miejscowej wody, wzbogaconej wyjątkowymi minerałami, mają zbawienny wpływ na organizm, wpływając pozytywnie na leczenie wielu schorzeń.

Prawdziwie rosyjski klimat poczujesz oczywiście na miejskim targu. W Adler znajdziesz go w okolicy rzeki Mzymty, jego dokładny adres to ulitsa Demokraticheskaya 38. Jest tu mnóstwo sklepików i straganów, kupisz tu wszystko, przede wszystkim zaś jedzenie i napoje. Atmosfera jest niezwykle gwarna, warto odwiedzić to miejsce.

Jeśli masz ochotę podziwiać okolicę z wyższej perspektywy, polecamy Ci urządzić sobie wycieczkę do oddalonej około dwudziestu kilometrów od centrum miasta góry Akhun. Wzgórze, mając 663 m n.p.m., jest najwyższym punktem w całym Soczi. Na jego szczycie wybudowano wieżę widokową, z której rozpościera się przepiękna panorama Zachodniego Kaukazu.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Adler

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Adler