Menu

Air France loty z Warszawy do Malagi

Malaga

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Miasto Picassa

  W Maladze urodził się najsłynniejszy malarz kubista, czyli Pablo Picasso. Turyści mogą zwiedzać zarówno jego rodzinny dom przy Plaza de la Merced, jak i Museo Picasso de Málaga przy ulicy San Agustin, w którym zgromadzono jego obrazy z każdego okresu twórczego.

 • Hiszpańskie Pompidou

  Miasto to wyrasta na kulturalną stolicę południowej Hiszpanii. Swoją filię otworzyło tu niedawno Centrum Georges Pompidou, czyli paryskie Muzeum Sztuki Współczesnej.

 • Spotkać Banderasa

  Malaga to rodzinne miasto aktora Antonio Banderasa. Jak donoszą media, często można go spotkać przy ulicy Calle Larios lub podczas ulicznych procesji z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Co warto zobaczyć w Maladze?

Będąca stolicą Costa del Sol Malaga długo znajdowała się w cieniu innych andaluzyjskich miast takich jak Sewilla, Cordoba czy Granada. Niesłusznie, bowiem miasto to ma wiele do zaoferowania!

Ponoć to właśnie w leżącej na południu Półwyspu Iberyjskiego Maladze można poczuć atmosferę prawdziwej Hiszpanii z otwartością i radością życia jej mieszkańców, czynnymi do późnej nocy tapas barami, eklektyczną architekturą, słoneczną pogodą przez większą część roku, a nawet... walkami byków! Co trzeba zobaczyć?

Malaga zachwyca odnowionymi i zadbanymi zabytkami z niemal każdej epoki oraz zachęcającymi do spacerowania i chłonięcia atmosfery miejsca wąskimi, klimatycznymi uliczkami. Obok siebie można tu znaleźć doskonale zachowane ruiny rzymskiego teatru (Teatro Romano), mauretańską fortecę Alcazaba z siedzibą Muzeum Archeologicznego, a także gotycką, nieukończoną katedrę (Catedral de Malaga). Nad miastem góruje największa atrakcja, czyli Castillo de Gibralfaro, skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na morze oraz centrum. Warto wybrać się tam zwłaszcza wieczorem – wrażenia będą jeszcze mocniejsze!

Czy wiesz, że tutejsze plaże należą do najczystszych na całym hiszpańskim wybrzeżu? Jedną z największych i najbardziej znanych jest leżąca we wschodniej części miasta Playa de La Malagueta. Jeżeli szukasz pięknych widoków, wybierz jednak znajdującą się przy promenadzie Picassa plażę Las Acacias. Dla fanów opalania się nago przeznaczona jest plaża Guadalmar. Gdy przyjdzie Ci ochota na zakupy, skieruj się na najsłynniejszą ulicę Calle Larios lub do Atarazanas, czyli na najstarsze targowisko w mieście, gdzie można kupić lokalne specjały, np. oliwę czy słodkie wino, a także świeże ryby i owoce morza oraz rękodzieło. Miejsca te tętnią życiem przez całą dobę.

Patrząc na zwyczaje mieszkańców, można by uznać, że w Maladze weekend trwa trzy, a nie dwa dni. Hiszpanie zaczynają bowiem świętować już w czwartek wieczorem. Wtedy wszystkie tapas bary, puby, restauracje i serwujące drinki chupiterie wypełniają się do ostatniego miejsca i rozbrzmiewają śmiechem doskonale bawiących się gości. Koniecznie zajrzyj do co najmniej jednej z lokalnych knajpek i przekonaj się, jak smaczne i świeże mogą być grillowane ryby i owoce morza takie jak kraby, krewetki, ośmiorniczki czy kalmary, a także tradycyjne tapas, np. sery, szynki czy oliwki.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Malaga

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Malaga