Menu

Ryanair loty z Warszawy do Aten

Pokaż filtry

Ateny

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: grecki
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Historia

  Grecka cywilizacja, jedna z najstarszych w Europie, zaczęła się kształtować około 3000 roku p.n.e. Najbardziej znanym zabytkiem w Atenach jest pochodzący właśnie z czasów starożytności Akropol. W mieście znajdziemy też setki świątyń, mostów i pomników świadczących o intrygującej historii tej pradawnej metropolii.

 • Kultura

  W Atenach, miejscu narodzin teatru, znajdziemy więcej scen teatralnych w niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie! Ponieważ teatr i muzyka zawsze były ściśle związane z życiem miasta, corocznie odbywa się tu wiele poświęconym im festiwali.

 • Życie nocne

  O Atenach mawia się, że są tym bałkańskim miastem, które nigdy nie zasypia. Ludzie bawią się tu od zachodu do wschodu słońca w gwarnych i spokojniejszych miejscach - z piwem, ouzo lub whisky w ręku. Dzięki temu miasto znane jest ze swoich licznych klubów nocnych.

Co warto zobaczyć w Atenach?

Miasto zanurzone w bogatej historii, otoczone górami i wodami morza, obdarzone wspaniałymi widokami. Oto Ateny!

Starożytne i nowoczesne, zarazem brudne i pełne wdzięku, tętniące życiem Ateny to uderzająca mieszanka historii i kontrastów. Zabytki i światowej klasy muzea przenikają się tu z gwarnymi kawiarniami i restauracjami pod gołym niebem.
Historyczne centrum jest skansenem, ale pełnym życia. Pośród tych starożytnych zabytków żyją, pracują i bawią się ludzie. Wszystko rozgrywa się w cieniu Akropolu, wznoszącego się ponad stołeczną metropolią świadka losów miasta.

Będąca kolebką europejskiej cywilizacji Grecja jest miejscem narodzin demokracji, Igrzysk Olimpijskich, teatru, co przyciąga do niej miliony turystów z całego świata. Mieszkańcy są bardzo sympatyczni, gościnni i otwarci na turystów z całego świata. Gościnności doświadczymy też w licznych restauracjach serwujących wyśmienite potrawy, z naciskiem na słynącą ze znakomitej kuchni lokalnej dzielnicę Kolonaki. Poza tym – warto usiąść w jednej z klimatycznych kawiarni. Zapomnijcie o Rzymie i Paryżu - Ateny to miasto o najbardziej rozwiniętej kulturze picia kawy w Europie.

Ateny postrzegane są jako przystanek w podróży na piękne greckie wyspy, ale zasługują na zdecydowanie więcej uwagi!

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Ateny

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Ateny

Czasami samolot to najlepszy wybór. Świadczą o tym nie tylko tanie loty do Warszawy Ryanair, ale także wiele innych zalet lotów, które warto wymienić. Cena to jedno. Na drugim miejscu jest komfort, a także wygoda, która pomaga przezwyciężyć swój strach przed podróżowaniem samolotem, a u innych także lenistwo i niechęć do wychodzenia z domu. Loty z Warszawy do Aten Ryanair są jednym z wyborów, które można podjąć, decydując się na letnią wycieczkę gdzieś w okolice Włoch. Ateny to najlepszy wybór z możliwych, dlatego warto szybko zabukować odpowiedni hotel i odkryć zabytki, które mogą być dla ciebie bardzo ciekawe. Tanie bilety lotnicze do Warszawy Ryanair są dodatkowym udogodnieniem dla wszystkich, którzy nie chcą przy urlopie za bardzo odchudzać swojego portfela. Niemniej jednak wakacje we Włoszech marzą się każdemu bez wyjątku.