Menu

Azul loty z Warszawy do Belo Horizonte

Belo Horizonte

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Rozkład jazdy

  Chcesz poruszać się po mieście autobusem? To najpopularniejsza forma transportu w zatłoczonym mieście. Ale nie szukaj rozkładu jazdy na przystanku. Znajduje w… autobusie.

 • Deszcz nie jest straszny

  Belo Horizonte znajduje się w regionie, gdzie opady deszczu występują bardzo często. Dlatego wiele budynków na wysokości kilku metrów ma daszki, wystające nad chodnik, by osłonić pieszych.

 • Wiesz, co kupujesz?

  W sklepach czy barach często przy jednej ladzie płacimy, a przy drugiej inna osoba wydaje zakupy. Podchodząc do pierwszej lady trzeba znać nazwy produktów, nie będzie możliwości wskazania ich palcem.

Co warto zobaczyć w Belo Horizonte?

Zapierająca dech w piersiach architektura, pośród niej potężny park miejski, a jednocześnie rodzinna atmosfera w lokalnych knajpkach – Belo Horizonte urzeka każdego.

Miasto na południowym wschodzie kraju, położone 440 km od Rio de Janeiro, u stóp gór Serra do Espinhaço. Belo Horizonte zbudowane jest zgodnie z amerykańskimi układami urbanistycznymi. Autorami niektórych budynków są najsłynniejsi południowoamerykańscy architekci - Oscar Niemeyer i Lucio Costa. Większość wartych zobaczenia budowli znajduje się w dzielnicy Pampulha, od 2016 roku wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Za najciekawszy uznaje się kościół św. Franciszka z Asyżu z 1943 roku, z paraboliczną betonową kopułą. Rozwiązanie, do tej pory stosowane tylko w hangarach, zostało źle odebrane przez duchownych.  

Chcesz zrobić zakupy? Wybierz się na Mercado Central, największe targowisko w mieście. Znajduje się przy Avenida Augusto de Lima, czynne jest codziennie. Kupisz tu lokalne owoce, warzywa czy mięso, pieczywo, sery, pamiątki rękodzielnicze, a także smacznie zjesz - pod zadaszeniem znajdują się tu bary i stragany z przekąskami.

W samym centrum Belo Horizonte, na powierzchni 45 ha, znajduje się park miejski Americo Renee Gianetti. Rośnie tu około 280 gatunków drzew, naturalnie występujących na terenie Ameryki Południowej oraz sprowadzonych z innych kontynentów. W ich koronach żyje ok. 50 gatunków ptaków. Dzięki bujnej przyrodzie oraz otaczających miasto górach, Belo Horizonte jest znaną miejscowością uzdrowiskową.

Dużą popularnością cieszą tu tzw. escape rooms, czyli miejsca, gdzie należy rozwiązać zagadkę, aby wydostać się z pomieszczenia. Najciekawsze scenariusze znajdziesz w Escape 60 przy Rua São Domingos do Prata.

Na obiad wybierz się do restauracji Xapuri w dzielnicy Trevo. Typowa brazylijska kuchnia, długie, drewniane stoły ustawione na powietrzu i rodzinna atmosfera zachęcają do biesiadowania z nieznajomymi. W każdym barze, oprócz alkoholu, podawane są bardziej lub mniej skomplikowane dania. Królują grillowane mięsa i smażone w głębokim oleju przekąski, które można jeść palcami. Najpopularniejsze wśród mieszkańców Belo Horizonte miejsca to Mercearia 130, Bar de Zeze czy Patorroco. Na śniadanie brazylijczycy chętnie jedzą ciastka z różnymi dodatkami. Kupisz je w każdej piekarni.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Belo Horizonte

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Belo Horizonte