Menu

Air France loty z Warszawy do Bangkoku

Bangkok

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: tajski
  Strefa czasowa: UTC +7
  Waluta: Baht (THB)

 • Chatuchak Market

  Jeżeli w Bangkoku będziesz w weekend, koniecznie wybierz się na ten miejski targ. Kupisz tu lokalne produkty, jedzenie czy tekstylia. Jednak to atmosfera, nie asortyment, czyni to miejsce niezapomnianym.

 • Wieczór na dachu wieżowca

  W Bangkoku znajduje się mnóstwo drapaczy chmur, na dachach których znajdziesz kawiarnie i bary. Wieczorem wybierz się na drinka do jednego z nich, bo nocna panorama miasta robi niebywałe wrażenie.

 • Medycyna naturalna

  Jeżeli interesujesz się medycyną alternatywną, Bangkok to miejsce idealne dla Ciebie. Znajdziesz tu mnóstwo sklepów z lokalnymi olejkami i specyfikami, używanymi na przykład do tajskiego masażu.

Co warto zobaczyć w Bangkoku?

Bangkok - stolica i największe miasto w Tajlandii. W obrębie samego miasta mieszka ponad osiem milionów ludzi, a przez cały rok przybywa tam także mnóstwo turystów. Trudno zatem o trafniejsze stwierdzenie - Bangkok to miasto, które nigdy nie zasypia.

Wybierając się tu, przygotuj się na hałas, chaos i brak chwili na oddech. Jednak, jeśl odpowiednio się nastawisz, spędzisz tu prawdopodobnie najbardziej intensywny czas w życiu. Od czego zacząć? Szczególnie, jeśli w mieście zatrzymujesz się na krótko, zdecyduj się na rejs po Menam, z jej perspektywy będziesz mógł obejrzeć wiele miejskich zabytków, bo większość z nich ulokowanych jest właśnie wzdłuż rzeki.

Wybierz się na najbardziej popularną ulicę, wśród osób zwiedzających świat z plecakiem - Khao San. Decyzja, czy szukać przy niej noclegu należy do Ciebie, jednak z pewnością jej fenomen warto poznać osobiście i wybrać się tu choć na krótki czas. Znajdziesz tu wszystko, od świetnych, tajskich barów z przekąskami, przez salony masażu, aż po stragany, w których nabędziesz dyplom ukończenia Harvardu.

Bangkok słynie z tego, że wieczorami na ulicach dzieje się jeszcze więcej niż w ciągu dnia, co dla turystów z początku wydaje się niemożliwe. Dzielnicą, do której szczególnie warto, abyś się wybrał, jest Patpong. To tu w nocy na ulice wyjeżdża mnóstwo wózków z jedzeniem - hawker stalls, które oferują świetne, tanie jedzenie. Street food to coś, z czego, oprócz bujnego życia nocnego, dystrykt słynie. To również tutaj odbywa się, bardzo popularny wśród turystów, targ nocny. Wieczorem zatem z pewnością nie musisz martwić się o to, że zgłodniejesz.

Inna dzielnica, którą zdecydowanie warto zobaczyć, to China Town. Dojazd nie jest prosty, ponieważ okolica jest mocno zakorkowana, nie pożałujesz jednak poświęconego na dojazd czasu. Yaowara, jak to miejsce nazywane jest przez Tajów, ma do zaoferowania wszystko, co kojarzy Ci się z chińską dzielnicą, a jest jednym z większych tego typu miejsc na świecie. Zjesz tu prawdziwe, azjatyckie dania, możesz także kupić pamiątki.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Bangkok

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Bangkok