Menu

Air France loty z Warszawy do Bordeaux

Bordeaux

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Zostań znawcą

  W słynnej szkole sommelierów, tj. Ecole du Vin, nawet amatorzy winiarstwa mogą wziąć udział w kilkugodzinnym lub weekendowym kursie. Ceny są przystępne dla turystów.

 • Naturalne atrakcje

  W nadmorskiej miejscowości Arcachon znajduje się największa w Europie ruchoma wydma Dune du Pyla oraz laguna, która jest naturalnym środowiskiem dzikich ostryg.

 • Zabawa nad rzeką

  Na przełomie maja i czerwca na brzegach Gardonny odbywają się dwa huczne festiwale Bordeaux Fête le Fleuve (święto rzeki) oraz Bordeaux Fête le Vin (święto wina). 

Co warto zobaczyć w Bordeaux?

Położne na południowym zachodzie Francji Bordeaux jest stolicą regionu Akwitania. Doskonale czas spędzą tutaj nie tylko wielbiciele barokowej architektury i zapierających dech w piersiach krajobrazów wybrzeża Atlantyku, ale przede wszystkim smakosze. Można tutaj bowiem skosztować najlepszych win świata oraz doskonałej lokalnej kuchni.

Akwitania jest jednym z najstarszych regionów świata, w których nieprzerwanie produkuje się wino. Ślady pierwszych winnic pochodzą z I w. n.e. Obecnie w około 10 tysiącach château wytwarza się tu niemal 800 milionów butelek tego trunku rocznie! Będąc w Bordeaux, koniecznie trzeba wybrać się na wycieczkę nie tylko do muzeum wina La Cité du Vin, ale także na oprowadzanie i degustację do okolicznych winnic. Tego typu atrakcje organizują wszystkie agencje turystyczne w mieście.

Równie klimatyczne i ciekawe jest samo miasto, które zachwyca architekturą. Wśród wartych obejrzenia budynków wymienić trzeba średniowieczny kościół St-Seurin, kościół Ste-Eulalie, kościół St-Michel czy gotycką katedrę St-Andre z XV-wieczną dzwonnicą, z której można podziwiać panoramę miasta. Sporą atrakcją są także eleganckie uliczki Starego Miasta z najlepszymi restauracjami oraz butikami, a także mosty (np. Pont de Pierre, Pont d’Aquitaine) rozpostarte nad wodami Garonny. W mieście znajdują się również cenione muzea, np. Musée des Beaux-Arts z cennymi zbiorami malarstwa czy Musée d’Aquitaine z wystawami dotyczącymi historii regionu.

Co warto tu zjeść? Z pewnością dania na bazie ryb i owoców morza, np. brandade (puree z dorsza), sole à la dieppoise (sola i owoce morza w winie) oraz moules à la marinière (małże w białym winie z czosnkiem i natką pietruszki). Z dań mięsnych polecamy agneau de Pouillac (jagnięcina), a także znane na całym świecie paszteciki z gęsich wątróbek (foie gras). Do obiadu oczywiście doskonałe lokalne wino, a po posiłku winiak armagnac. Gdzie zjeść? Lokalną kuchnię serwują m.in. Le Pressoir D'Argent, La Brasserie Bordelaise i La Tupina.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Bordeaux

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Bordeaux