Menu

Air France loty z Warszawy do Bogoty

Pokaż filtry

Bogota

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Peso kolumbijskie (COP)

 • Muzea

  Bogota to aż 77 muzeów ze zbiorami sztuki prekolumbijskiej i współczesnej, kolekcjami o znaczeniu historycznym, archeologiczno-religijnym oraz interaktywnymi wystawami, wśród których wyróżnia się Muzeum Złota z około 34 000 sztabkami złota, ponad 20 000 przedmiotów wykonanych z kości, ceramiką i odzieżą charakterystyczną dla 13 prekolumbijskich kultur.

 • Klimat

  Bogotę charakteryzuje umiarkowanie chłodny klimat ze średnią temperaturą około 14°C. Pomimo położenia w strefie klimatu tropikalnego, zimno odczuwalne jest zarówno w deszczowe, jak i słoneczne dni. Z drugiej strony zdarzają się bardzo ciepłe dni, gdy temperatura przekracza 23°C.

 • Muzyka

  Bogota posiada tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki jako jedno z 35 miast na świecie. Miasto rozbrzmiewa rytmami rocka, hip hopu, muzyki klasycznej, jazzu i etno. Życie kulturalne miasta to również szeroki wachlarz lokalnych i międzynarodowych imprez w muzeach i bibliotekach, poświęconych literaturze, kinematografii, sztukom plastycznym, teatrowi i tańcu.

Co warto zobaczyć w Bogocie?

Bogota uwodzi nowoczesnymi alejami i budynkami, licznymi galeriami i muzeami, kościołami z XVII i XVIII wieku, starymi dzielnicami i gmachami świadczącymi o bogatym dziedzictwie kulturowym miasta.

To jedna z najwyżej położonych stolic świata, znajduje się bowiem na wysokości 2 630 metrów powyżej poziomu morza, a wizyta w niej jest okazją do podziwiania mieszanki tradycji i nowoczesności, przyrody i miejskich krajobrazów. W stolicy Kolumbii mieszka aż 8 milionów mieszkańców, co sprawia, że poruszanie się po mieście może stanowić problem dla turystów. W pokonywaniu ulic pomogą nam jednak szybkie autobusy TransMilenio, taksówki, a nawet rowery.

W Bogocie co dwa lata odbywa się jeden z najlepszych na świecie i najważniejszy festiwal teatralny w Ameryce Łacińskiej - Festival Iberoamericano de Teatro. W 2016 roku ponad 2 miliony widzów uczestniczyło w występach ponad 3600 artystów na 855 pokazach w 63 publicznych miejscach i 40 salach teatralnych. Miasto znane jest również z licznych przedstawień muzycznych w ponad 45 miejscach, wśród nich m.in. w Teatro Mayor, Teatro Jorge Eliécer Gaitán, Teatrze Narodowym i w wielu niezależnych, takich jak Teatro Map, Teatro La Candelaria, Teatrze Wolnym i Teatro Varasanta.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Bogota

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Bogota