Menu

KLM loty z Warszawy do Buenos Aires

Pokaż filtry

Buenos Aires

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Peso argentyńskie (ARS)

 • Kawa, stek i alfajores

  Trzy rzeczy, których nie można pominąć podczas podróży do Argentyny to południowa kawa w kawiarni Tortoni (najstarsza w mieście!), później na obiad słynny stek w Hermanos, a na deser Alfajor Havana.

 • Tango

  Zatrzymaj się choć na kilka minut, aby podziwiać urok i piękno charakterystycznego dla Argentyny tańca. Gdzie? Do wyboru masz ulice, kawiarnie, czy uroczy teatr. Niesamowicie widowiskowe pokazy tanga można obejrzeć niemal wszędzie!

 • Miasto na piechotę

  Transport publiczny jest tani (do wyboru: metro, autobus i taksówka, nawet Uber lub Cabify), co się przydaje w przypadku podróży do odległych miejsc. Mimo to najlepiej podziwiać argentyńską stolicę w trakcie spaceru jej ulicami. Miasto jest urocze, więc poznawanie go na piechotę może być jedną z największych przyjemności podczas tej podróży.

Co warto zobaczyć w Buenos Aires?

Będąca największym miastem Argentyny stolica kraju jest najczęściej odwiedzanym miastem w Ameryce Południowej i drugim najczęściej odwiedzanym w Ameryce Łacińskiej. Buenos Aires znane jest ze swojej hiszpańskiej architektury, dlatego często określa się je jako najbardziej europejskie miasto Ameryki. Uważane jest za jedno z najbardziej zróżnicowanych na kontynencie, to tu przybywali w ciągu ostatnich 150 lat imigranci z całego świata. To wielokulturowe miejsce zamieszkałe przez wiele grup etnicznych i religijnych, operujących wieloma językami, co miało wpływ na rozwój charakterystycznego argentyńskiego dialektu języka hiszpańskiego.

W Buenos Aires nie brakuje zabytków i atrakcji. Obowiązkowym przystankiem jest siedziba prezydenta Argentyny - Casa Rosada. Położony tuż obok Plaza de Mayo to kolejny cel turystyczny, otoczony jest przez Muzeum Narodowe Cabildo, katedrę i siedzibę Narodowego Banku Argentyny. Od lat co czwartek na placu spotkamy manifestacje ruchu Matki z Plaza de Mayo - kobiety w białych chustach kultywują pamięć o swoich dzieciach, które zostały porwane w czasie wojskowej dyktatury w latach 70. XX wieku.

Co rusz spotkamy na swojej drodze miejsca warte poznania: Caminito – ulica z restauracjami, sklepami z pamiątkami i atelier, jeden z najlepszych teatrów operowych na świecie Teatro Colón, Latynoamerykańskie Muzeum Sztuki, Państwowe Muzeum Sztuk Pięknych, stadion La Bombonera, Puerto Madero i wiele innych.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Buenos Aires

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Buenos Aires