Menu

SAS loty z Warszawy do Chicago (IL)

Chicago (IL)

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-5 (lato), UTC-6 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Spacer w chmurach

  Najlepsze widoki na Downtown znajdziesz w punktach widokowych Skydeck w Willis Tower oraz 360°Chicago w John Hancock Building. Bilety warto kupić wcześniej przez Internet.

 • Lincoln Park

  Zielone serce miasta położone jest między brzegiem jeziora Michigan a drapaczami chmur w The Loop. Można tam leniuchować na trawie, uprawiać sport lub odwiedzić darmowe zoo.

Co warto zobaczyć w Chicago?

Stolica stanu Illinois nie jest typowo turystycznym miejscem. Warto w Chicago spędzić jednak kilka chwil, gdyż można znaleźć tu nie tylko zapierające dech w piersiach drapacze chmur w dzielnicy biznesowej, ale także piękne jezioro, ciekawe muzea oraz najlepsze w kraju hot dogi.

W Chicago, ze względu na usytuowanie nad brzegiem olbrzymiego jeziora Michigan, bardzo często wieją silne wiatry. Typowa dla miasta pogoda nie stanowi jednak problemu w Downtown – centrum zamknięte jest bowiem wysoką zabudową drapaczy chmur. Zobaczyć tu można zarówno zabytkowe budynki z końca XIX wieku oraz początku XX (np. Reliance Building, Wrigley Building), jak i nowoczesne wieżowce stanowiące symbole miasta (np. Trump’s Tower, Willis Tower). Dzielnica określana jest również jako Loop (ang. pętla), ponieważ dokoła niej rozciąga się linia kolei nadziemnej. Jej główną część stanowi Mag Mile, czyli Magnificent Mile – ekskluzywna część Michigan Avenue z lśniącymi w słońcu budynkami, najlepszymi restauracjami i sklepami.

Miasto słynie również z bogatej oferty kulturalnej – warto wybrać się do Art Institute of Chicago z bogatymi zbiorami obrazów impresjonistów, The Field Museum, w którym można zobaczyć m.in. szkielet T-Rexa, oraz do słynnego Chicago Theatre (dawniej  Balaban and Katz Chicago Theatre), którego początki sięgają lat prohibicji amerykańskiej. Must see jest również Millenium Park, gdzie znajduje się symbol miasta Cloud Gate (znany jako The Bean). Ten lustrzany pomnik w kształcie fasoli to najczęściej fotografowane miejsce w mieście. Obok mieści się także multimedialna instalacja Crown Fountain – na olbrzymich kolumnach wyświetlane są zdjęcia twarzy mieszkańców miasta, z których ust… leje się woda.

Co warto tutaj zjeść? Z pewnością Chicago-style hot-dog w małej bułce, z masą dodatków. Najlepsze są w sieci Portillo’s oraz w barach Gene & Jude's oraz Jim's Original (poproś o Maxwell Street Polish – hot dog z kiełbasą). Amerykańskim klasykiem jest także pizza na grubym cieście (deep dish pizza) z masą sera oraz sosu pomidorowego (np. w Lou Malnati’s), a także cheeseburger (np. w Small Cheval). Na deser spróbuj sernika w Eli’s Cheesecake Bakery Cafe.

 

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Chicago (IL)

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Chicago (IL)