Menu

Tanie loty z Warszawy do Nizhnij Novgorodu

Nizhnij Novgorod

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Rubel rosyjski (RUB)

 • Kreml

  Tutejszy kreml z pierwszych lat XVI wieku nigdy nie został zdobyty. Aby zobaczyć z bliska zabytkowy zespół budynków, idź ulicą Majkowskiego na północ. Mury mają 12 m wysokości i aż 5 m grubości. 

 • Zoo

  Gdzie wybrać się z dzieckiem? Oczywiście do zoo. Mieszkają tu lamparty, wilki, lamy, szopy. Niektóre zwierzęta swobodnie poruszają się pomiędzy odwiedzającymi. Można pogłaskać kózkę czy jagnię.

 • Terra-Ski Park

  Zimą wybierz się na stok narciarski. Jest tu pięć długich tras do zjeżdżania o różnym stopniu trudności oraz dwie ośle łączki do nauki. Sprzęt możesz wypożyczyć na miejscu.

Co warto zobaczyć w Niżnym Nowogrodzie?

Już w 1221 roku powstał tu gród obronny Księstwa Włodzimierskiego. Szybko zmienił się w duży ośrodek handlowy i prężnie się rozwijał. Ludziom dobrze żyło się w Niżnym Nowogrodzie. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie XVII wieku uznawany był za jedno z najbogatszych miast kraju. 

W latach 20. XX wieku otwarto tu niezwykłą fabrykę samochodów GAZ. Czym różniła się od innych? Ponieważ działała w  kooperacji z amerykańskim fordem, wielu jej pracowników przyjechało ze Stanów Zjednoczonych, wiedzionych sympatiami politycznymi. W pobliżu fabryki powstało osiedle mieszkaniowe. Niestety, wielu amerykanów było zszokowanych rzeczywistością ZSRR tak bardzo, że ich zachowanie władze karały zsyłką na Syberię.

Gdzie zjeść w Niżnym Nowogrodzie? Piękny widok na Wołgę podczas obiadu będziesz mieć w restauracji Robinson przy nabierieżnaja Griebnogo kanała 108. Wolisz elegancki wystrój? Zajrzyj do Zołotaja gildia przy nabierieżnaja Wierchniewołżskaja 5. Jeśli bardziej niż wystrój czy widok interesuje się to, co na talerzu, również mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Restauracja słynąca w Niżnym Nowogrodzie z ryb to Burłackaja słoboda przy Gieorgijewskij sjezd. Koniecznie skosztuj tu zupy rybnej – uchy.  

Plaża w centrum miasta? Dlaczego nie! Znajduje się obok Grebnogo kanala nab 108A. W ciepłe, letnie dni na nagrzanym piasku chętnie wygrzewają się tłumy mieszkańców Niżnego Nowogrodu. Weź koc albo leżak i odpoczywaj tak, jak oni. W chłodniejsze, wietrzne dni musisz zadowolić się spacerem wzdłuż brzegu i podziwianiem przepływających łodzi.

A co robić, gdy przejdziesz już całe miasto wzdłuż i wszerz? Wybrać się na rejs Wołgą. Organizowane są kilkugodzinne wyprawy, podczas których podziwiasz wybrzeże z pokładu łodzi oraz kilkudniowe wyprawy, podczas których zawijasz do portów kolejnych miast na 2-4 godziny i wracasz na pokład. Co prawda w kajutach widać sentyment do lat 70. XX wieku, ale widok z pokładu w pełni to rekompensuje.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Warszawy do Nizhnij Novgorodu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Nizhnij Novgorodu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Nizhnij Novgorodu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Nizhnij Novgorodu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Nizhnij Novgorodu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Nizhnij Novgorod

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Nizhnij Novgorod

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Nizhnij Novgorodzie

Znajdź nocleg w Nizhnij Novgorodzie