Menu

KLM loty z Warszawy do Hawany

Pokaż filtry

Hawana

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Peso kubańskie wymienialne (CUC)

 • Gotówka

  Poruszając się po Kubie lepiej nie posiadać przy sobie dolarów! Turyści mogą wymienić pieniądze na peso wymienne (CUC), za to używane przez mieszkańców peso kubańskie nie mają większej wartości i służą jedynie jako pamiątki.

 • Gran Teatro de la Habana

  Imponujący teatr stoi przy Paseo del Prado. Wybudowany w 1915 roku, gości coroczne kubańskie festiwale baletowe (Narodowy Balet Kuby i Festiwal Baletu w Hawanie). To tu w 2015 roku historyczną przemowę wygłosił prezydent USA Barack Obama.

 • Cygara

  Nie palisz? Nie szkodzi! Warto przywieźć z Kuby pamiątkę w postaci cygara. Słynna fabryka Patargás, która słynie z tradycyjnego sposobu produkcji tytoniu to obowiązkowy punkt wycieczki po Hawanie. Wyjątkowa nie tylko ze względu na produkty, ale też przepiękną siedzibę.

Co warto zobaczyć w Hawanie?

Ta wycieczka to prawdziwy powrót do przeszłości! Kuba nadal jest krajem socjalistycznym, który w niewielkim stopniu zmienił się od czasów Fidela Castro. Dzięki temu Hawana jest jednym z najbardziej osobliwych kierunków turystycznych na świecie.

Mimo to turystyka na Kubie stale się rozwija, a odwiedzający stolicę podróżni mają zapewniny szeroki wachlarz usług. Hawana znana jest na całym świecie z uroku jaki roztacza. Stare budynki opierają się przemijającemu czasowi, po ulicach poruszają się samochody z lat pięćdziesiątych, a sympatyczni mieszkańcy są otwarci i pomocni.

Koniecznie trzeba udać się na Plaza de la Revolución z klasycznym obrazem Che Guevary, miejsce wystąpień Fidela Castro, ale także mszy, którą odprawił w latach 90. papież Jan Paweł II. Ciekawym miejscem jest również Muzeum Rewolucji, które przedstawia nie tylko historię rewolucji kubańskiej, ale też opowiada o walkach z Hiszpanami o niepodległość państwa. Podążając Paseo del Prado trafimy zaś na budynek bardzo przypominający słynną budowlę z Waszyngtonu. Kubański Kapitol jest jednak większy niż gmach ze Stanów Zjednoczonych! Ponadto warto odwiedzić otoczony historycznymi domami Plaza de la Catedral i wstąpić do barokowej katedry San Cristobal. Poznawanie Hawany jest wspaniałą lekcją żywej historii, mimo iż od rewolucji kubańskiej minęło już 60 lat!

 

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Hawana

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Hawana