Menu

Tanie loty z Warszawy do Kijowa

Pokaż filtry

Kijów

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: ukraiński
  Waluta: Hrywna (UAH)

 • Metro

  Metro to najlepszy środek transportu w stolicy Ukrainy. Trzy linie obsługują główne punkty miasta, w tym te najbardziej uczęszczane przez turystów. Warta wspomnienia jest stacja Arsenalna – jej perony znajdują się aż 105 metrów pod powierzchnią ziemi, co czyni ją najniżej położoną stacją metra na świecie!

 • Czerwony uniwersytet

  Liczący ponad 30 tysięcy studentów Kijowski Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki stanowi centrum życia studenckiego stolicy Ukrainy. Główny gmach uniwersytetu znany jest z intensywnego koloru elewacji. Czerwone barwy murów to jednak nie nawiązanie do czasów komunizmu, ale celowy zabieg architekta – Vincenta Berettiego, który nakazał tak wykończyć budynek w 1842 roku.

 • Majdan

  Plac Niepodległości w Kijowie, znany bardziej pod swoją oryginalną nazwą – Majdan, to jedno z najsłynniejszych miejsc w mieście. W ostatnich latach kojarzone jest z politycznymi demonstracjami. Właśnie tutaj na przełomie 2004 i 2005 roku doszło do masowych protestów prowadzących do pomarańczowej rewolucji, a następnie – w latach 2013-14 protestów Euromajdanu. Ludzie zebrani na Majdanie już dwukrotnie doprowadzili do zmiany władzy w kraju!

Loty Warszawa – Kijów

Warszawa – Kijów to krótka trasa, świetna na weekendowy wypad albo jako pierwszy przystanek w podróży we wschodnie rejony Europy. Ile kosztuje lot z Warszawy na Ukrainę i jakie dokumenty są niezbędne do przekroczenia granicy? Zapraszamy do lektury!

Weekend w Kijowie

Lot do Kijowa trwa jedynie ok. 15, godziny. To wystarczająco dużo, by zmienić klimat, otoczenie i język, a jednocześnie na tyle krótko, że do stolicy Ukrainy można wybrać się zaledwie na 2-3 dni. Polacy stanowią dość istotną grupę obcokrajowców, którzy wybierają ten kierunek – i nic dziwnego. Wielu posiada bowiem ukraińskie albo kresowe korzenie, a terytoria współczesnej zachodniej Ukrainy wiążą z polską historią i kulturą. Dodajmy do teko kontakty naukowe i biznesowe.

Popularność lotów na linii Warszawa – Kijów wzrosła dzięki imigrantom z Ukrainy. Loty odbywają się bardzo często, dlatego jak najbardziej możliwy jest zwyczajny spontaniczny wypad.

Tanie loty z Warszawy do Kijowa

Na popularnych trasach dość łatwo znaleźć niedrogie bilety lotnicze. I loty z Warszawy do Kijowa nie są w tym przypadku żadnym wyjątkiem. Bilety można kupić już za mniej niż 100 zł w jedną stronę – wystarczy śledzić promocje i korzystać z wyszukiwarek lotów, zamiast spędzać czas na stronach linii lotniczych. Ceny lotów utrzymują się w miarę na stałym poziomie przez cały rok i wszystkie dni tygodnia – można znaleźć ciekawe oferty nawet na piątek, co jest szczególnie ważne dla wszystkich, którzy oszczędzają urlop.

Loty Warszawa – Kijów obsługuje kilku przewoźników: WizzAir, PLL Lot oraz Ukraine International. Możliwe są także loty z przesiadkami, ale na tak krótkiej trasie jest to zupełnie nieopłacalne, ani czasowo, ani finansowo. Loty bezpośrednie odbywają się codziennie, w różnych godzinach (zazwyczaj najwcześniej startują samoloty Ukraine International, rano odlatuje też WizzAir, a popołudniami dostaniemy się do Kijowa PLL Lot).

Najtańsze bilety – zazwyczaj w granicach 100-200 zł – oferuje WizzAir. Jednak i tradycyjne linie, czyli PLL Lot i Ukraine International, nie są wcale bardzo drogie. To wydatek rzędu 200-300 zł.

Kiedy najlepiej lecieć do Kijowa?

Bez względu na wybrany termin, biletów należy zacząć szukać możliwie jak najszybciej. Nie tylko ze względu na wysokie ceny bezpośrednio przed odlotem (od 350 zł w górę), ale także na brak wolnych miejsc w samolocie. Może się zdarzyć, że 1-2 dni wcześniej nie dostaniemy już biletu na lot bezpośredni, a lot z przesadką może zająć od 5 godzin w górę.

Jeśli chodzi o konkretną datę – wszystko zależy od preferencji. Na pewno jeśli chcemy uniknąć tłumów najlepiej omijać weekendy i miesiące wakacyjne, jednak zdecydowanie przyjemniej zwiedzać miasto w maju niż w listopadzie.

Najbardziej deszczowym miesiącem jest lipiec – i jednocześnie najcieplejszym. Jeśli lubimy ciepło, lepiej poczekać do sierpnia, kiedy mniej pada. Jednak optymalne temperatury na zwiedzanie przypadają na maj i wrzesień – średnia temperatura w tych miesiącach to odpowiednio ok. 20 i 19 stopni w dzień.

Formalności wyjazdowe

Chociaż lot z Warszawy do Kijowa jest znacznie krótszy niż wiele innych lotów między naszą stolicą a innymi miastami Europy, trzeba pamiętać, że Ukraina nie należy do Unii Europejskiej ani do strefy Schengen. Między Polską a Ukrainą nie ma też odpowiednich umów pozwalających przekraczać granicę tylko z dowodem osobistym, konieczny jest więc ważny paszport. Na szczęście nie jest konieczne posiadanie wizy wjazdowej. Obywatele Polski mogą przebywać na Ukrainie do 90 dni. Na Ukrainie nie jest uznawana karta EKUZ, dlatego dobrze jest wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Przekraczając granicę można mieć ze sobą do 10 tysięcy euro zadeklarowanych ustnie. Powyżej tej sumy potrzebujemy już deklaracji pisemnej. Można też mieć ze sobą do 15 tysięcy hrywien, a kwotę do 50 tysięcy trzeba zadeklarować pisemnie. Bez zgody Banku Ukrainy nie można mieć więcej lokalnej waluty. Co istotne – teoretycznie na pierwsze 5 dni pobytu konieczne jest posiadanie 400 euro. W praktyce – nie jest to weryfikowane.

Polskie MSZ zaleca szczepienia przeciw żółtaczce przed wyjazdem na Ukrainę.

Bezpieczeństwo na Ukrainie

Ze względu na niespokojną sytuację na zachodzie kraju polski MSZ odradza wyjazdy do obwodów Ługańskiego i donieckiego, a także na Krym, zwłaszcza w miejsca poza kontrolą władz ukraińskich. Na pozostałym terytorium zaleca jedynie zachowanie ostrożności.

Ukraina, poza terenami walk i sporów, jest państwem stosunkowo bezpiecznym. Należy uważać podczas wieczornych podróży przez prowincję, ze względu na słabe oświetlenie i oznakowanie, jednak przebywanie w miastach nie różni się od zwiedzania ich w Polsce. Drobne kradzieże zdarzają się wszędzie, a Kijów czy Lwów nie są szczególnie niebezpieczne, nie ma zagrożenia terroryzmem. Odwiedzający je turyści przyznają, że czują się w nich dobrze, a Ukraińcy są w większości przyjaźnie do nich nastawieni. Należy oczywiście zachowywać podstawowe zasady bezpieczeństwa, jednak nie trzeba mieć obaw związanych z wyjazdem.

Lotniska we Kijowie

Bezpośrednie loty z Warszawy do Kijowa startują z Okęcia. Wylądować jednak możemy na jednym z dwóch lwowskich lotnisk.

Wybierając WIzzAir swoją przygodę ze stolicą Ukrainy rozpoczniemy na lotnisku Żulany, które w ostatnich czasach dynamicznie się rozwija. Ponieważ mieści się ono w granicach miasta, dojazd do centrum jest prosty i niedrogi, do wyboru są autobusy i marszrutki, kosztujące niewiele ponad 1 zł. Bilety często kupuje się u kierowcy albo… sprzedawcy w autobusie. Dojazd do centrum trwa jednak ok. 50 minut.

Kolejne lotnisko to Boryspol, położone niecałe 30 km na wschód od miasta. Stąd możliwy jest przejazd pociągiem do Kijowa – kursują one całą dobę. Chociaż lotnisko to jest położone poza miastem, dojazd do Dworca Głównego w Kijowie trwa ok. 40 minut i kosztuje ok. 10 zł.

Loty z Warszawy do Kijowa mogą być początkiem naprawdę fascynującej podróży! Chociaż Ukraina jest naszym sąsiadem i przez wieki dzieliliśmy z nią historię, jest dzisiaj miejscem stosunkowo egzotycznym, na temat którego krąży wiele mitów. Najlepiej samemu przekonać się, czy są one prawdziwe!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Warszawy do Kijowa znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Kijowa, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Kijowa mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Kijowa?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Kijowa obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Kijów

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Kijów

Kilkudniowy wyjazd do Ukrainy z pewnością wystarczy, aby poznać najciekawsze miejsca tej części Europy. Alternatywą dla długiej i męczącej podróży koleją są tanie loty Warszawa Kijów. Stolica Ukrainy była świadkiem wielu historycznych wydarzeń. Zachwyca pięknymi zabytkami i zielonymi terenami. Będąc w Kijowie koniecznie trzeba zobaczyć Złotą Bramę, Ławrę Peczerską, Sobór Mądrości Bożej, a także przespacerować się ulicą Chreszczatyk i udać się na słynny Plac Niepodległości.

Bezpośrednie loty Warszawa Kijów pozwolą nam zaoszczędzić czas, który warto przeznaczyć na zwiedzanie. Dzięki sieci połączeń możemy zaplanować nie tylko dłuższy pobyt na Ukrainie, ale także udać się do Kijowa tylko na weekend. Bilety lotnicze Warszawa Kijów są dostępne w ofercie kilku tanich przewoźników, zatem nawet podróż kilkuosobowej grupy nie będzie zbyt dużym wydatkiem.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Kijowie

Znajdź nocleg w Kijowie