Menu

Tanie loty z Warszawy do Moskwy

Pokaż filtry

Moskwa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Rubel rosyjski (RUB)

 • Lenin wiecznie żywy

  Po śmierci przywódcy rewolucji październikowej – Włodzimierza Lenina nowe władze państwa ukuły hasło „Lenin wiecznie żywy”. Zmumifikowane zwłoki pierwszego przywódcy Związku Radzieckiego spoczęły w specjalnie wybudowanym mauzoleum na Placu Czerwonym i zostały udostępnione do oglądania odwiedzającym. Mimo protestów, ostatniej woli Lenina i upływu czasu, który niekorzystnie działa na mumię, ciało wodza rewolucji nadal wystawione jest na widok publiczny.

 • Miasto siedmiu wież

  Charakterystycznym elementem panoramy Moskwy jest siedem niezwykle podobnych do siebie wież, które wybudowano w latach 1947-53. Te socrealistyczne budynki (wśród nich gmach uniwersytetu, rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i hotele) miały stać się symbolami nowej Moskwy. Planowano, że powstanie jeszcze ósma wieża – Pałac Rad, który miał być najwyższym budynkiem świata i pod budowę którego wysadzono Cerkiew Chrystusa Zbawiciela. Pałac nigdy nie powstał, a w 2000 roku ponownie otwarto odbudowaną cerkiew.

 • Mieszanka kultur

  Dziś aż 90% mieszkańców miasta stanowią Rosjanie, ale Moskwa przynajmniej od połowy XIX wieku była miastem, w którym chętnie osiedlali się mieszkańcy wszystkich narodowości Imperium Rosyjskiego. Obecnie w rosyjskiej stolicy możemy poza Rosjanami spotkać głównie przedstawicieli narodów kaukaskich. Nie powinny więc dziwić popularne restauracje ormiańskie i gruzińskie albo obecność w centrum miasta olbrzymiego Meczetu Katedralnego.

Loty z Warszawy do Moskwy

Wycieczka na wschód od Polski – z Warszawy do Moskwy

Lecąc z Warszawy do Moskwy, nie sposób zwiedzić wszystkiego, to pewne. Głównie ze względu na fakt, że miasto to jest zaliczane do największego miasta Europy i liczy ponad 12 ml mieszkańców! Moskwa zajmuje 2511 km2 całej Rosji i należy do najważniejszego ośrodka finansowego świata. Mimo to jest tam co zwiedzać. To dlatego, co roku w sezonie, obszar ten odwiedza spora ilość turystów z różnych krajów, chcących zaznajomić się ze wschodnią kulturą świata. Nie brakuje chętnych także z Polski. Co zatem można zobaczyć, będąc w Moskwie? Jak przygotować się do podróży i na jaką nastawić się pogodę? Dobrze zaplanowany wyjazd, sprawi, że podróż na trasie Warszawa – Moskwa upłynie bardzo przyjemnie!

Co warto zobaczyć w Moskwie?

Zwiedzanie miasta warto rozpocząć tradycyjnie, od Placu Czerwonego. W przeszłości było to miejsce największego targowiska, gdzie wielu kupców oferowała swoje towary przechodniom i turystom. Dziś pełno tam kawiarenek oraz możliwości spacerowych. Do dziś jednak niekiedy błędnie kojarzy się nazwa Placu, gdyż łączy się do z ruchem komunistycznym. Nic bardziej mylnego! Plac Czerwony kiedyś był określany mianem Krasnego Placu, czyli pięknego. Podczas ewolucji języka, przekształcił się w „Krasnyj”, co po rosyjsku oznacza kolor czerwony. Lecąc tanim lotem z Warszawy do Moskwy, nie może nas tam zabraknąć. Będąc już na Placu, warto udać się do Soboru Wasyla Błogosławionego, uważanego za rosyjską wieżę Eiffla. W budynku znajduje się aż 8 oddzielnych cerkwi, z osobnymi kopułami. Niecodzienną atrakcją wydaje się Mauzoleum Lenina, również ulokowane na Placu Czerwonym.  W muzeum tym znajduje się ciało Lenina, wystawione na widok publiczny. Każdy może do budynku wejść bezpłatnie, jednak zabronione jest fotografowanie. Wbrew pozorom, atrakcja budzi sporo zainteresowania. Planując zatem wycieczkę na trasie Warszawa – Moskwa, możemy skorzystać i z takiej atrakcji.

Wszyscy miłośnicy sztuki, opery i baletu, powinni odwiedzić moskiewski Teatr Bolszoj. Jest to najważniejszy teatr w tym mieście, propagujący tradycję muzyczną. Można go zwiedzić lub udać się na przedstawienie i pokaz baletu! Teatr ten znany jest na całym świecie. Warto także zajrzeć do najpopularniejszego moskiewskiego grodu, jakim jest tamtejszy Kreml. Jest on siedzibą prezydenta miasta i mieści się tam najpopularniejsze muzeum moskiewskie: Zbrojownia Kremlowska. Oprócz tego sporo w Moskwie różnorodnych zabytków, budynków architektonicznych, czy parków wartych zwiedzenia. Jeśli wylatujemy z Warszawy do Moskwy na weekend, z pewnością będziemy mieli co zobaczyć!

Ceny biletów do Moskwy

Startując z Warszawy do Moskwy, wylatujemy z portu lotniczego im. Chopina w Warszawie, a lądujemy na lotniskach: Moskwa-Szeremietiewo, uważane za najważniejsze lotnisko międzynarodowe w Rosji lub na Moskwa-Domodiedowo, leżące bezpośrednio 42 km od centrum Moskwy i będące największym lotniskiem w Rosji. Ceny biletów Warszawa – Moskwa nie są mocno wygórowane, jednak musimy pamiętać, by rezerwować je ze sporym wyprzedzeniem. Szacuje się, że aby bilety do stolicy Moskwy były opłacalne, warto je zarezerwować przynajmniej z miesięcznym wyprzedzeniem, inaczej będziemy musieli liczyć się także z przesiadkami. Za bilet do Moskwy w obie strony, dla jednej osoby zapłacimy już od około 500 zł. Rezerwując lot z dnia na dzień, cena jest przynajmniej raz wyższa.

Kiedy lecieć z Warszawy do Moskwy?

Zapewne wiele osób zastanawia się, kiedy tak naprawdę jest odpowiedni czas, aby odwiedzić stolicę Rosji. Warto wziąć pod uwagę rosyjski, wschodni, kontynentalny klimat. Sezon trwa niestety bardzo krótko. Lato jest ciepłe, lecz zwykle nie aż tak upalne. Natomiast najdłużej trwającą porą roku jest zima. Pamiętajmy także, że w Moskwie bywa naprawdę zimno. Zatem, jeśli wylatujemy z Warszawy do Moskwy na jesień lub zimą, zabierzmy sporo ciepłych ubrań, nie musimy się obawiać, z pewnością się przydadzą! Bardzo wielu turystów decyduje się zwiedzić stolicę Rosji podczas trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego, w późniejszych miesiącach jest nieco mniejsze oblężenie. Dużo turystów spotkamy także w sezonie. Pakując wtedy odpowiednie ubrania do walizki, wybierajmy letnie stroje, jednak zabierzmy także ze dwa ciepłe swetry i spodnie z długimi nogawkami. Gdy jesteśmy przyzwyczajeni do upalnych miesięcy w Polsce, lato w Moskwie może okazać się dla nas chłodne.

Wyszukiwarka lotów z Warszawy do Moskwy

Bezpośrednich i tanich lotów szukamy najczęściej na „własną rękę”. I o ile mamy szczęście, to nam się to może udać. Jednak najczęściej ciężko jest nam znaleźć naprawdę opłacalne okazje. Możemy wtedy bez problemu skorzystać z wyszukiwarki połączeń lotniczych. Przydatną i łatwą w obsłudze jest wyszukiwarka eSky. Znajdziemy tam nie tylko atrakcyjne cenowo, bezpośrednie połączenia lotnicze na trasie Warszawa – Moskwa, ale także szereg różnorodnych udogodnień. Możemy m.in. wybrać od razu przelot z hotelem, wykupić ubezpieczenie oraz wynająć samochód i parking. Jest to opcja, która pozwala nam poczuć się naprawdę bezpiecznie podczas podroży, która trwa zwykłe minimum ponad 2 godziny. Jeśli zdecydujemy się na podróż z przesiadką, może ona wydłużyć się nawet do ponad 6 godzin. Załatwienie wszystkich spraw przy pomocy jednego portalu, pozwala także na pełną relaksację podczas wycieczki i niemartwienie się o załatwianie szeregu spraw. A o to przede wszystkim chodzi na wakacjach.

Ile zapłacimy w Moskwie?

Warto wiedzieć także, że obowiązującą walutą w Moskwie, jak i całej Rosji jest rubel rosyjski. Co ciekawe, 100 rubli rosyjskich to mniej więcej 6 złotych. Jeśli chodzi o ceny artykułów spożywczych, to są one bardzo podobne do tych, które mamy w naszych sklepach. Oczywiście, stosując przelicznik na polskie pieniądze. Podobne ceny możemy spotkać w kawiarniach, np. za zwykłe latte zapłacimy około 11 zł. W Polsce ceny za ten napój wyglądają bardzo podobnie. I choć Rosja uważana jest przez większość za kraj bardzo bogaty, chcąc udać się na tanią wycieczkę z Warszawy do Moskwy, będziemy jak najbardziej usatysfakcjonowani. Miejsc na typową, „polską kieszeń” jest naprawdę sporo, zatem jest w czym wybierać. Podobnie wygląda przelicznik cen transportu w Moskwie. Niekiedy przejazd taksówką w stolicy Rosji jest tańszy niż w Polsce, gdyż cena za km to około 1, 25 zł. Tak samo w przypadku jazdy koleją, autobusem, czy metrem. Lecąc zatem na wakacje z Warszawy do Moskwy, nie „uszczuplimy” znacząco naszego budżetu.

 

I choć Moskwa jest ogromna i naprawdę bogata, można w niej spędzić normalne wakacje, czy urlop, mając typowo „polski” budżet. Bardzo dużą zaletą jest fakt, że walutą obowiązującą nie jest euro, a rubel rosyjski, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić. W Moskwie jest dużo miejsc, wartych zwiedzenia. Każdy, kto zatem planuje w tym roku lot Warszawa – Moskwa z pewnością się nie zawiedzie!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Warszawy do Moskwy znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Moskwy mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Moskwy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Moskwy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Moskwy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Moskwa

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Moskwa

Bezpośrednie loty Warszawa Moskwa to duże ułatwienie dla tych osób, które chcą zwiedzić największe miasto w Europie. Stolica Rosji obfituje w ciekawe miejsca i piękną architekturę. Co zobaczyć w Moskwie? Kreml i Plac Czerwony to obowiązkowe punkty na liście każdego turysty, ale niejedyne. Warto także udać się do Muzeum Sztuk Pięknych im. A. S. Puszkina czy też zwiedzić jedną z cerkwi. Dużą popularnością wśród podróżujących cieszą się również przejażdżki moskiewskim metrem. Bilety lotnicze Warszawa Moskwa najlepiej kupić podczas promocji, kiedy  ich ceny są nieco niższe. Tanie loty Warszawa Moskwa warto rezerwować głównie w miesiące letnie, gdy temperatura w Moskwie zachęca do zwiedzania. Zimowe mrozy nie każdemu przypadną do gustu, choć trzeba przyznać, że nawet wtedy moskiewskie zabytki prezentują się niezwykle okazale.

Tablica lotów:

Warszawa Moskwa

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Moskwie

Znajdź nocleg w Moskwie