Menu

Tanie loty z Warszawy do Shannon

Pokaż filtry

Shannon

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: irlandzki, angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Klify Moheru

  Około 60 kilometrów od miasta, w zachodniej części płaskowyżu Burren, znajdują się klify Moheru. Mają około 8 kilometrów długości, a w najwyższym punkcie około 215 metrów wysokości.

 • Dla amatorów golfa

  Shannon, pomimo tego, że nie jest dużym miastem, zaoferuje Ci możliwość gry w golfa. Jeśli więc lubisz ten sport, koniecznie rozejrzyj się za klubem golfowym Adare Manor.

 • Wycieczka na wyspy Aran

  Jeśli lubisz wycieczki, wybierz się do Doolinu, około 60 km od Shannon. Stamtąd będziesz mógł wsiąść na prom i wybrać się na wyspy Aran, które zyskują coraz większe zainteresowanie wśród turystów.

Co warto zobaczyć w Shannon?

Shannon to miasto położone w hrabstwie Clare, w południowo - zachodniej części Irlandii. Nazwa miasta pochodzi od rzeki, przy której miasto zostało założone. Jest ono stosunkowo nowe, zostało założone w 1960 roku, a prawa miejskie otrzymało dopiero w 1982 roku.

Liczebność miasta zaczęła szybko wzrastać wraz z budową na tym obszarze lotniska. Dziś jest ono trzecim lotniskiem w Irlandii pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. Początkowo zaczęli tu zamieszkiwać robotnicy pracujący przy jego budowie, czy osoby obsługujące port. Otwierały się także inne przedsiębiorstwa, sprowadzając tu coraz więcej ludzi.

Około 10 kilometrów od miasta znajduje się Zamek Bunratty. Jest to piękna, pochodząca z XV wieku, wieża rycerska, dziś przyciąga wielu turystów. Równie piękny jest, położony w podobnej odległości od Shannon, Zamek Dromoland, usytuowany przy stawie. Niegdyś stanowił dom dla baronów O’Briens, dziś zamieniony został w hotel, w którym z pewnością spędzisz niesamowite chwile.

Rzeka, od której nazwę wzięło miasto, jest najdłuższa w kraju. Otoczona jest jeziorami i górami, oferuje fantastyczne warunki dla wędkarzy. Jeśli więc lubisz odpoczywać w ten sposób, w otoczeniu przyrody, śmiało sprawdź swoje możliwości - masz szansę tu złowić na przykład łososia. Możesz także wybrać się na spływ kajakowy wzdłuż rzeki i poznać to miejsce z tej perspektywy. W okolicy miasta rzeka w piękny sposób uchodzi do Oceanu Atlantyckiego, świetnym pomysłem wydaje się zatem także spacer i podziwianie piękna irlandzkiej przyrody.

Tylko 20 kilometrów będzie dzieliło Cię od możliwości spróbowania znakomitego jedzenia. W niedaleko położonym Limerick znajduje się Milk Market. Zjeżdżają tu rodzimi producenci żywności i farmerzy, oferując własne sery, ryby, mięsa, szczególnie lokalną szynkę. Najlepiej wybierz się tu w sobotę. Jeśli chodzi natomiast o puby i restauracje, znajdziesz je także w samym Shannon. Podróżni polecają małą restaurację, gdzie skosztujesz kuchni irlandzkiej - Rowan Berry przy Ballycasey Crafts Centre. Inne miejsce? Bollywood Temple przy B 32B Sky Court, z dobrym, indyjskim jedzeniem.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Warszawy do Shannon w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Shannon, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Shannon mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Shannon?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Shannon obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Shannon

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Shannon

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Shannon

Znajdź nocleg w Shannon