Menu

Warszawa Azerbejdżan - Tanie loty

Pokaż filtry

Azerbejdżan

 • Baku
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: azerski
  Strefa czasowa: UTC +4
  Waluta: Manat azerski (AZN)

 • My name is Bond!

  Niewiele osób wie, że w Baku, na polach naftowych, kręcono fragment filmu o Jamesie Bondzie. Była to część „Świat to za mało” z Piercem Brosnanem, której premiera miała miejsce w 1999 roku.

 • Stolica zabawy

  Baku znalazło się w rankingu prestiżowego wydawnictwa podróżniczego, Lonely Planet. Było to zestawienie dziesięciu najlepszych miast pod względem nocnego życia.

 • Miasto wywierające wrażenie

  Baku, ze względu na piękną, ale eklektyczną architekturę (większą część starego miasta zajmują XX wieczne kamienice, wybudowane zostały także drapacze chmur) nazywane jest Paryżem Wschodu i Dubajem Kaukazu.

Co warto zobaczyć w Baku?

Baku - stolica i największe miasto Azerbejdżanu, jest także największe w całym regionie kaukaskim. Najniżej położona stolica kraju na świecie, mieszka w niej 25% całej populacji Azerbejdżanu. Swoją potęgę zbudowało na wydobyciu ropy i gazu.

Do najciekawszej i najbardziej reprezentatywnej części Baku - starego miasta - możesz dostać się na piechotę, od strony morza lub od placu Fontann. Dojedziesz tu także metrem, którego piękna stacja znajduje się tuż przy jednej z bram. Znajdują się tu odnowione, marmurowe uliczki, a nadmorska promenada ciągnie się kilka kilometrów. Wzdłuż niej znajdziesz wiele restauracji, jest tu także nowoczesne molo oraz czekające na podróżnych taksówki w angielskim stylu.

O tym, jak pięknym miejscem jest stare miasto Baku, świadczy fakt, że ten obszar, znajdujący się wewnątrz XI wiecznych murów, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wybierz się na któryś z placów znajdujących się w w tej części miasta - na przykład na plac Azadling z siedzibą rządu, czy plac Miejski z pomnikiem Heydara Alijewa, prezydenta kraju w latach 1993-2003, który umierając, przekazał urząd synowi. W centrum znajdziesz też butiki najlepszych, światowych projektantów.

Mieszkańcy dumni są ze swojej kuchni, co zatem zjesz w Azerbejdżanie? Między innymi kebab, ale nie tylko z baraniny, możesz wypróbować tego dania, którego głównym składnikiem będzie kurczak, ryba, bakłażan lub ziemniak! Bardzo popularną potrawą jest także dolma, czyli gołąbki zawinięte w liście winogronowe. Wypróbuj także dyushbara, pierogów z baraniną, podawanych w rosole. Napij się także herbaty, przygotowanej w specyficzny dla tego miejsca sposób, jest to wyjątkowo aromatyczny napar, podawany w pięknej szklance.

Kiedyś panowało przekonanie, że dobrej, rodzimej kuchni spróbować można tylko w prywatnych domach. Dziś to myślenie się zmieniło, mieszkańcy i turyści mogą wybierać w doskonałych restauracjach. Wśród polecanych, wymienić można na przykład Shah przy N.Rafiyev 25A, Nargiz przy Tarlan Aliyerbeyov 9 czy Firuze przy T. Alitarbeyov 14.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Warszawy do Azerbejdżanu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Azerbejdżanu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Azerbejdżanu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Azerbejdżanu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Azerbejdżanu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Warszawie

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Azerbejdżan