Menu

Warszawa Honduras - Tanie loty

Honduras

 • Tegucigalpa
 • Roatan
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -6
  Waluta: Lempira (HNL)

 • Trudne lotnisko

  Lotnisko znajdujące się w Tegucigalpa jest uznawane za jedno z najtrudniejszych do wylądowania. Ze względu na krótki pas startowy oraz bliskość gór stanowi nie lada wyzwanie dla pilotów.

 • Nuestra Señora de Suyapa

  W mieście znajduje się przepiękna Basílica de Suyapa. Jej patronką jest Nuestra Señora de Suyapa - Matka Boska, będąca jednocześnie patronką całego Hondurasu. Warto odwiedzić to miejsce!

 • Wiele wariantów pochodzenia

  Nazwa miasta, w języku Nahuati, oznacza srebrną górę. Inne źródła podają, że pochodzi ona od słów „malowane kamienie”.  Kolejne, że inspiracją był wyraz tototi - mała, zielona papuga.

Co warto zobaczyć w Tegucigalpie?

Tegucigalpa jest największym i pierwszym pod względem liczby ludności miastem Hondurasu. Jest także jedną z najstarszych stolic wśród krajów Ameryki Środkowej. Została założona w szesnastym wieku, u stóp góry Picacho i była wówczas ważnym ośrodkiem wydobycia srebra i złota. Dziś odkryjesz w niej niezwykłą kulturę, a także poczujesz ducha młodych ludzi, przede wszystkim zaś artystów: muzyków i designerów!

Klimat w Tegucigalpa jest bardzo przyjemny, przez większość roku w ciągu dnia panuje wysoka temperatura, by wieczorem odrobinę spaść i sprzyjać spędzaniu czasu na dworze. Gdzie warto wtedy się wybrać? Z pewnością do parku La Leona, który usytuowany jest na wzgórzu. Będziesz mógł z niego podziwiać panoramę miasta i przepływającej obok rzeki. Spędzisz także miło czas, odpoczywając wśród zadbanych ogrodów. W okolicy parku zobaczysz też wiele domów, pamiętających czasy kolonialne. Na tym samym wzgórzu, na jeszcze wyższym poziomie, zlokalizowany jest drugi park - El Picacho. To w nim umieszczono jeden z najważniejszych pomników miasta - Chrystusa, mającego strzec mieszkańców. 

Jeśli podczas pobytu w stolicy Hondurasu będziesz miał ochotę uciec z niej na jeden dzień - wybierz się do Parku Narodowego La Tigra, zlokalizowanego około trzydziestu kilometrów na północ od centrum. Warto także poświęcić czas na wizytę w okolicznych miejscowościach, na przykład w Valle de Angeles, oddalonej zaledwie o pół godziny drogi od Tegucigalpa. Polecamy Ci wybrać się tu na piknik w tygodniu, gdy nie ma tu tak wielu turystów, wtedy też będziesz mógł zobaczyć, jak funkcjonuje prawdziwa, niewielka społeczność w tych okolicach.

Gdzie zjeść, będąc w stolicy Hondurasu? Na świetne dania kuchni Ameryki Środkowej zajrzyj do Hacienda Real, znajdującego się naprzeciw hotelu Mariott. Pysznych potraw o włoskim charakterze skosztujesz w The Market w Multiplazie przy Avenida Roble. Doskonałego homara dostaniesz z kolei w Factory Steak & Lobster, zlokalizowanym w tym samym miejscu! Masz ochotę na romantyczną kolację ze wspaniałym widokiem na miasto i wzgórze? Wybierz się do La Cumbre, restauracji zlokalizowanej przy El Hatillo (7,5 km).

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Warszawy do Hondurasu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Hondurasu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Hondurasu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Hondurasu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Hondurasu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Warszawie

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Honduras