Menu

Wrocław Luqa - Tanie loty

Pokaż filtry

Luqa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: maltański, angielski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Wspaniała fara

  Czego nie możesz ominąć w Luce? Oczywiście kościoła św. Andrzeja! Wspaniała barokowa budowla, która powstała w 1670 roku, została zniszczona w trakcie wojny. Na szczęście w latach 1944-62 kościół został odbudowany i zachwyca swym widokiem każdego, kto odwiedza Lukę.

 • Wydarzenia

  Fani motoryzacji powinni zjawić się w okolicy w I połowie października. Wtedy bowiem w dawnej stolicy Malty, Mdinie odbywa się wyścig oraz wystawa zabytkowych samochodów – Malta Classic.

 • Jedzenie

  Spróbuj koniecznie pastizzi (ciasto wypełnione serem ricotta lub groszkiem) oraz kiełbasek maltańskich, które mają oryginalny i wyrazisty smak, wszystko dzięki dodatkowi kolendry!

Co warto zobaczyć w Luce?

Do lat 20. XX wieku Luqa była cichą maltańską wioską, wszystko zmieniło się jednak za sprawą lotniska, które stało się z czasem głównym portem lotniczym wyspy. Miasto bardzo mocno ucierpiało w trakcie II wojny światowej, gdy było bombardowane przez niemieckie lotnictwo i było włos od kompletnego zniszczenia. Na szczęście Luqa przetrwała wojnę i dziś można nadal natknąć się tu na obiekty z przeszłości. Warto dodać, że w trakcie budowy lotniska odkryto tu na ślady antycznych cywilizacji, m.in. cmentarze i przedmioty pochodzące z epoki brązu!

Maltańskie miejscowości znane są z tego, że ich mieszkańcy integrują się wokół lokalnych klubów sportowych. Nie inaczej jest w Luce! Dwa miejscowe kluby piłkarskie – Union Band i Saint Andrew odpowiadają za dekorację miasta przed przypadającym na początek lipca świętem św. Andrzeja. Warto wówczas być w okolicy i zobaczyć na własne oczy, jak ludzie związani z oboma klubami walczą o podziw mieszkańców i turystów.

Luqa jest świetnie położona, więc stanowi dobrą bazę wypadową na samochodowe wycieczki po wyspie. Warto wybrać się na przejażdżkę do stolicy – Valetty. Przejazd zajmuje tylko 15 minut, a samo miasto daje możliwość podziwiania wielu atrakcji. Wśród nich znajdziemy słynne fortyfikacje, port oraz ogrody Barakka, z których rozciąga się wspaniały widok na okolicę.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Wrocławia do Luqi w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Luqi, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Luqi mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Wrocławia do Luqi?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Wrocławia do Luqi obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Wrocław Luqa

Popularne linie latające na trasie Wrocław - Luqa

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Luce

Znajdź nocleg w Luce