Menu

Tanie loty z Wrocławia do Lwowa

Pokaż filtry

Lwów

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: ukraiński
  Waluta: Hrywna (UAH)

 • Miasto muzyki

  Co krok w starym mieście spotkasz muzyków dorabiających na ulicy. I nie są to pojedynczy gitarzyści, ale małe orkiestry, z kontrabasami, skrzypcami, trąbkami czy perkusją.

 • 44 kamienice

  Lwowski rynek zachwyca od pierwszego wejrzenia. Okalają go 44 kamienice, wybudowane w XVIII i XIX wieku, z których każda jest inna. Największym zaskoczeniem jest ta pomalowana na… czarno!

 • Gaj Szewczenki

  Kilkanaście minut jazdy tramwajem na wschód od centrum znajduje się niesamowity skansen. Wypełniają go drewniane chaty, XVIII-wieczne cerkwie i szkoły z minionych epok.

Loty z Wrocławia do Lwowa

Jaki termin na lot do Lwowa?

Ze względu na bliskie sąsiedztwo Polski i Ukrainy, klimat we Lwowie nie różni się bardzo od tego, który panuje w Polsce. Biorąc pod uwagę pogodę u naszych wschodnich sąsiadów, najlepiej jest zarezerwować lot z Wrocławia do Lwowa między majem a wrześniem. W tym czasie możemy liczyć na słoneczne dni. Oprócz pogody trzeba wziąć pod uwagę także kalendarz ukraińskich świąt. Najważniejsze z nich, takie jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie, obchodzone są według kalendarza prawosławnego. Niektóre święta mogą nałożyć się np. z polskim weekendem majowym. Wtedy wszystkie sklepy, restauracje i muzea będą zamknięte, dlatego lepiej jest zaplanować lot w okresie poza długim weekendem. Podczas tych kilku dni wielu turystów odwiedza Lwów, a dodatkowo, oprócz tłumu ludzi przy popularnych atrakcjach, czekają na nas też wyższe ceny. Biorąc to wszystko pod uwagę, najlepszy czas na rezerwację lotu Warszawy do Lwowa przypada na miesiące wiosenne lub wczesnojesienne.

Wymagane dokumenty

Ukraina leży poza Unią Europejską i strefą Schengen. Dlatego przed lotem z Wrocławia do Lwowa należy zadbać o ważny paszport, ponieważ nie ma możliwości podróżowania wyłącznie z dowodem osobistym. Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące od daty planowanej wizyty we Lwowie, czyli tyle, ile możemy przebywać na terytorium Ukrainy bez wizy. Na wszelki wypadek jednak lepiej wyposażyć się w paszport ważny dłużej niż minimum wymagane do wyjazdu. Jeśli chcemy polecieć na Ukrainę w celu innym niż turystyczny, powinniśmy ubiegać się o wizę pobytową. Zaleca się również wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego w razie nieprzewidzianych sytuacji, tym bardziej, że na Ukrainie nie honoruje się karty EKUZ, umożliwiającej korzystanie z bezpłatnej opieki medycznej w trakcie pobytu.

Najlepsze połączenie lotnicze, czyli Wrocław-Lwów i nie tylko

Do niedawna samoloty bezpośrednie na Ukrainę latały wyłącznie z polskiej stolicy. W przypadku lotów z innych miast konieczna była przesiadka. Obecnie można dolecieć bezpośrednio do naszych wschodnich sąsiadów również innych polskich miast, np. z Wrocławia do Lwowa. Podróż samolotem trwa dość krótko, bo około godziny. Bilety lotnicze na tej trasie są bardzo tanie w porównaniu do innych kierunków podróży.

 W celu znalezienia najtańszych biletów można wykorzystać wyszukiwarki tanich lotów, np. stronę eSky. Przedstawia ona prognozy cenowe lotów w danych miesiącach i podpowiada, w jaki terminie lot z Wrocławia do Lwowa będzie najkorzystniejszy. Wyszukiwarki tanich lotów przeszukują setki stron w tym samym czasie, aby znaleźć jak najlepszą ofertę. Oprócz zakupu biletu lotniczego oferują też noclegi, zakup ubezpieczenia czy rezerwację transferu z lotniska.

Bilety lotnicze lepiej jest rezerwować dwa lub trzy miesiące przed planowaną datą wylotu. Warto też zaplanować wakacje z dużym wyprzedzeniem, ponieważ dzięki temu możemy natrafić na atrakcyjne oferty, które w późniejszym czasie mogłyby zostać wyprzedane. Bilety na podróże lotnicze w środku tygodnia są dużo tańsze niż te w weekend, ponieważ mało kto decyduje się na loty w tym terminie.

Warto też wypatrywać promocji. Większość z nich jest organizowana cyklicznie przez wybrane linie lotnicze. Aby być na bieżąco ze wszystkimi ofertami, najlepiej jest zapisać się do newslettera lub obserwować profile firm lotniczych na portalach społecznościowych. Tam też publikowane są konkursy, w których można wygrać bilety na lot samolotem. Warto też zapisać się do newslettera wyszukiwarki połączeń, która w zamian zaoferuje nam voucher zniżkowy na przyszłe zakupy. Są to świetne okazje i warto ich wypatrywać.

Bagaż podręczny czy rejestrowany?

Kiedy jedziemy w nowe miejsce na dość krótki czas, warto ograniczyć się do bagażu podręcznego. W zależności od linii lotniczej jego maksymalna dopuszczalna waga wynosi od 6 do 10 kilogramów. Jest to zupełnie wystarczająca przestrzeń, by pomieścić najważniejsze rzeczy. Dodatkowe miejsce w bagażu podręcznym można uzyskać poprzez zapakowanie swoich ubrań do worków próżniowych. Wyposażone są one w specjalny zawór, przez który odsysamy powietrze odkurzaczem. Tak sprasowane ubrania zajmują o połowę mniej miejsca.

Bagaż podręczny ma kilka innych zalet. Jedną sztukę można wnieść za darmo na pokład samolotu na trasie Wrocław-Lwów. Ograniczenie się do torby podręcznej stanowi też duże ułatwienie, ponieważ po wylądowaniu nie trzeba czekać, aż zostanie ona wyładowana z samolotu. Ponadto nie ma ryzyka, że zostanie zgubiona przez załogę lotniska. Wadą bagażu podręcznego jest jednak to, że nie wszystko możemy w nim przewieźć.

O bagażu rejestrowanym można pomyśleć wtedy, gdy wybieramy się za granicę na dłuższy czas. Możemy wziąć go pod uwagę, gdy chcielibyśmy przywieść rzeczy, których przewóz w bagażu podręcznym jest utrudniony. Jest on również przydatny do pakowania sprzętu sportowego. Jeśli zdecydujemy się na bagaż rejestrowany, warto go ubezpieczyć. Walizki trafiające do luku bagażowego mogą bowiem ulec uszkodzeniu lub zaginąć.

Rzeczy przydatne w samolocie

Mimo że lot z Wrocławia do Lwowa nie trwa długo, z pewnością przydadzą nam się rzeczy, które poprawią komfort podróży. Jedną z nich bez wątpienia jest poduszka w kształcie rogalika. W samolocie nie mamy wiele miejsca, zwłaszcza do spania, dlatego taka poduszka ułatwi zaśnięcie na siedząco. Oprócz tego zapewni zdrowszą pozycję dla naszego ciała i zapobiega bólowi szyi i karku.

Większość pasażerów w samolocie dotkliwie odczuwa zmianę ciśnienia, dlatego przed wejściem na pokład dobrze jest zaopatrzyć się w paczkę gum do żucia. Przełykanie śliny i żucie gumy w czasie lotu może ukoić ból uszu.

Przez cały czas trwania lotu na pokładzie da się słyszeć szum silników, zwłaszcza gdy siedzimy w okolicy skrzydeł maszyny. Łatwo jest temu zaradzić, kupując zatyczki do uszu. Niektórym osobom pomagają one na problemy ze zmianą ciśnienia, zwłaszcza podczas startu i lądowania.

Podróż samolotem to czas, kiedy wskazane jest odprężenie. Dlatego warto przygotować sobie coś, co zapewni nam rozrywkę i umieścić to w łatwo dostępnym miejscu w bagażu podręcznym. Może to być książka, rysownik czy wcześniej pobrany na laptopa film. Wszystko to pozwoli nam odciągnąć myśli od podróży i zmniejszyć uczucie niepokoju w trakcie lotu.

Port lotniczy

Samoloty wyruszające z Wrocław do Lwowa lądują na międzynarodowym lotnisku oddalonym o 6 kilometrów od centrum stolicy Ukrainy. Jest to największy port lotniczy w zachodniej części kraju. Lotnisko stanowi bardzo ważny węzeł komunikacyjny. Właśnie stąd można zacząć podróż po Ukrainie, ale równie dobrze można też przesiąść się na inny samolot, którym będziemy kontynuować podróż w dalsze zakątki kraju lub nawet świata. Pasażerowie mają do dyspozycji jeden terminal, na którym znajdują się liczne sklepy, kawiarnie i bary. Podróżni mogą również skorzystać z kantoru czy punktu informacyjnego. Oprócz tego lotnisko oferuje specjalny pokój dla VIP-ów, dostępny za odpowiednią opłatą. Po wylądowaniu samolotu bez problemu dojedziemy do centrum miasta. Lotnisko jest skomunikowane ze wszystkimi dzielnicami Lwowa. Można do nich dojechać komunikacją miejską: autobusem lub trolejbusem. Alternatywnym środkiem transportu są taksówki. Ich postój znajduje się bezpośrednio przed terminalem. Kolejną opcją jest wypożyczenie samochodu lub zamówienie z wyprzedzeniem transferu z lotniska. Podróż do miasta nie powinna zająć więcej niż 20 minut.

                                                                                                                                                      

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Wrocławia do Lwowa znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Lwowa, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Lwowa mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Wrocławia do Lwowa?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Wrocławia do Lwowa obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Wrocław Lwów

Popularne linie latające na trasie Wrocław - Lwów

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele we Lwowie

Znajdź nocleg we Lwowie