Menu

Wrocław Uganda - Tanie loty

Uganda

 • Entebbe
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski, suahili
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Szyling ugandyjski (UGX)

 • Plaże

  Nad Jeziorem Wiktorii ciągną się piękne, piaszczyste plaże, na których zarówno mieszkańcy, jak i turyści, chętnie się opalają. Kąpiel w jeziorze jest jednak zakazana z powodu obecności groźnych dla człowieka pasożytów.

 • Nazwa miasta

  Entebbe w lokalnym języku luganda oznacza “siedzenie”. Przypuszcza się, że że miasto zostało tak nazwane w związku z funkcją sądowniczą. Przywódca Bagandy rozstrzygał tu wszelkie spory pomiędzy mieszkańcami.

 • Operacja Entebbe

  W 1976 roku dwóch członków Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny porwało 100 osób. Akcja działa się na tutejszym lotnisku. Była to jedna z najbardziej śmiałych i skutecznych akcji antyterrorystycznych w historii.

Co warto zobaczyć w Entebbe?

Miasto w Ugandzie, położone na północnym brzegu Jeziora Wiktorii, największego naturalnego zbiornika słodkiej wody w Afryce. W 1893 roku miasto było administracyjnym i handlowym centrum brytyjskiej kolonii. Choć dzisiaj statki nie korzystają z Port Bell, nadal jest tu molo, z którego wsiadało się na promy.

Jeśli masz ochotę na prawdziwą przygodę, wybierz się na tygodniową wyprawę do górzystego lasu Bwindi na południowo-zachodnim krańcu kraju. Celem wyprawy jest śledzenie żyjących tu goryli górskich, jednego z najbardziej zagrożonych gatunków małp człekokształtnych. Szacuje się, że na świecie żyje ledwie ok. 800 osobników. Pamiętaj, że czas w trakcie wyprawy spędza się głównie na trekkingu, dlatego odpowiednia kondycja i buty to podstawa. Wyprawy z przewodnikiem można zarezerwować w Entebbe, odlot jest z tutejszego lotniska.

Jeśli wolisz krótszą, wyprawę, wybierz się na Safari po Parku Narodowym Mrchison Falls. W programie czeterodniowej eskapady są wycieczki statkiem do delty Wiktorii czy rejs statkiem wzdłuż wodospadu. Ta wyprawa jest bardziej odpowiedzialna dla rodzin z dziećmi i osób o słabszej kondycji.

Większość turystów jada w hotelowych restauracjach, gdzie serwowane są europejskie dania. Warto jednak przejść się ulicą i skosztować lokalnych specjałów. Mieszkańcy Entebbe chętnie jedzą w małych barach, gdzie jedzenie serwowane jest głównie na wynos. Wybierz knajpkę, gdzie jest dużo klientów - tam karmią najsmaczniej i zgodnie z lokalnymi recepturami. Jeśli zgłodniejesz na plaży, koniecznie zamów pizze z pieca opalanego węglem. Serwują ja w Goretti’s Beachside Pizzeri & Grill w pobliżu Namate. Pizza serwowana jest prosto na plażę.

Choć Entebbe nie należy do wielkich miast, liczy ok. 50 tys. mieszkańców, to życie nocne oferuje wiele możliwości. Dzieje się tak głównie dzięki obecności dużej liczby turystów i emigrantów. Do wyboru są bary, w których żywo dyskutuje się o ostatnich wydarzeniach i dyskoteki, w których tańczy się do ostatków sił. Sam wybierz, jak chcesz spędzić noc w tym szalonym mieście. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Wrocławia do Ugandy w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Ugandy, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Ugandy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Wrocławia do Ugandy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Wrocławia do Ugandy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach we Wrocławiu