Menu

Tanie loty z Kegaski do Santa Marta

Pokaż filtry

Santa Marta

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Peso kolumbijskie (COP)

 • Impreza na plaży

  Gdy zbliża się wieczór, na plaże wchodzą muzycy. Lokalne zespoły zarabiają, grając dla turystów, ale nie ma się co dziwić – robią to naprawdę dobrze. A kto nie chciałby potańczyć na plaży?

 • Jak się przywitać?

  Kolumbijczycy, podobnie jak większość Latynosów, nie lubią dystansu. Mężczyźni na powitanie podają sobie ręce. Natomiast kobiety lub kobieta i mężczyzna całują się w prawe policzki.

 • Malownicze miejsce

  To, co przyciąga turystów do Santa Marta, to niesamowite widoki – w słoneczny dzień, leżąc na karaibskiej plaży, możemy podziwiać ośnieżone szczyty Sierra Nevada.

Co warto zobaczyć w Santa Marta?

Jedno z najstarszych założonych przez Europejczyków miasto w Ameryce Południowej. Miasto u podnóża Sierra Nevada założył w 1525 roku Rodrigo de Bastidas. Dlaczego akurat tutaj? Tutejsi mieszkańcy mieli mnóstwo złota, którego nie uważali za cenne. Hiszpanie rabowali ich i wysyłali łupy do Europy. Dość szybko rolę najważniejszego kolonialnego miasta przejęła jednak Kartagina.

Ogromną zaletą Santa Marta jest plaża. Choć jest dość skromna jak na karaibskie standardy, wynagradza to mnóstwem atrakcji. Gdy tylko znudzi ci się opalanie czy przeskakiwanie fal, będziesz mieć w czym wybierać. Nurkowanie, pływanie z delfinami czy sporty wodne ze sporą dawka adrenaliny zapewnią ci rozrywkę na wiele godzin. Jeśli wolisz spokojniejszy wypoczynek, polecamy spacer - w koronach nadmorskich drzew zobaczysz niezwykłe ptaki. 

Będąc w Santa Marta, koniecznie odwiedź Lost City – miejsce zbudowane ok. 700 roku przez cywilizację Taironów, zgładzoną przez kolonizatorów. Przespacerujesz się tu po starożytnych placach, drogach i kanałach, zobaczysz dawne schody i fundamenty domów, które budowano ze słomy i gliny. Jeśli fascynuje cię archeologia, spodoba ci się również pobyt w rezerwacie przyrody Taironaka. Częściowo odrestaurowano tu domy Indian. Zajrzyj też do muzeum, w którym zebrano znalezione na okolicznych ziemiach artefakty. 

Jeśli dopiero planujesz podróż, zarezerwuj pobyt w Santa Marta na przełomie sierpnia i września. Od 1989 roku organizowany jest tu Międzynarodowy Festiwal Teatralny, podczas którego zobaczyć można spektakle zarówno w wykonaniu kolumbijskich, jak i zagranicznych grup teatralnych. Towarzyszą im koncerty, głównie muzyki ludowej.

Doskonała lokalna kuchnia to coś, z czego słyną całe Karaiby. Nie inaczej jest w Santa Marta. Bliskość morza zapewnia świeże dostawy doskonałych ryb. Spróbuj miecznika, leszcza czy makreli. Dania podawane są zazwyczaj z ryżem, maniokiem lub zielonymi albo żółtymi bananami.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Kegaski do Santa Marta znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Kegaski do Santa Marta mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Kegaski do Santa Marta mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Kegaski do Santa Marta?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Kegaski do Santa Marta obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Kegaska Santa Marta

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Santa Marta

Znajdź nocleg w Santa Marta