Menu

Tanie loty z Saint-Pierre do Genui

Pokaż filtry

Genua

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Znany obywatel miasta

  Najbardziej znanym człowiekiem, urodzonym w Genui, jest odkrywca Ameryki, podróżnik Krzysztof Kolumb. Do dziś został zachowany jego dom, la Casa di Colombo, który zobaczyć możesz przy placu Dantego.

 • Dzielnica na wzgórzu

  Koniecznie wybierz się do Righi, dzielnicy położonej na wzgórzu, do której możesz dojechać kolejką linową. Na miejscu warto wybrać się na spacer i podziwiać fenomenalny widok miasta poniżej.

 • Targ miejski

  Jak przystało na śródziemnomorskie miasto, w Genui istnieje wiele targów, jednak szczególnie godny odwiedzenia jest Mercato Orientale, gdzie kupisz doskonałe lokalne mięsa, owoce morza,  warzywa i słodycze.

Co warto zobaczyć w Genui?

Genua to miasto położone w północno-zachodniej części Włoch, u wybrzeża Morza Liguryjskiego z jednej strony, a u stóp Alp Liguryjskich z drugiej. Jest stolicą regionu Liguria, niezwykle popularnego z powodu przepięknych plaż, niezwykłej architektury oraz wprost wybitnej kuchni. Miejski port w Genui jest największy w całym kraju.

Miejska zabudowa jest unikatowa na skalę europejską. Uliczki przepięknej centralnej części Genui zachowały swój pierwotny wygląd, są wąskie i mogą przypominać labirynt, warte zobaczenia są via Garibaldi z rzędem niezwykłych pałaców (jest tu między innymi Palazzo Doria Tursi, Palazzo Bianco, Palazzo Rosso czy Palazzo Carrega-Cataldi), a także, wspomniany wcześniej, ogromny port, który został praktycznie w całości przebudowany w latach dziewięćdziesiątych.

Genua to przede wszystkim fenomenalne widoki, zapewnione przez obecność Morza Liguryjskiego. Przyjdź na plażę przed zachodem słońca i podziwiaj fantastyczne, kolorowe domki, oświetlone najkorzystniejszym światłem, dawanym przez słońce tuż przed zmrokiem. Będąc tu, będziesz mógł obserwować ogromne transportowce wpływające i wypływające z portu oraz ludzi niezwykle sprawnie pracujących przy wyładunku.

Po spacerze zgłodniałeś? Doskonale, przyszła pora abyś zapoznał się ze znakomitą, lokalną kuchnią. Wśród regionalnych przysmaków, które koniecznie musisz spróbować, trzeba wymienić farinę, czyli placek zrobiony z mąki z ciecierzycy, podawany z rozmaitymi dodatkami, takimi jak kapary czy smażona cebulka. Godna uwagi jest także burrida, czyli zupa rybna, minestrone, zupa jarzynowa, czy zielone, bazyliowe pesto, produkowane oczywiście również na miejscu.

Do jakich restauracji warto się wybrać, będąc w Genui? Jednym z najlepiej ocenianych miejsc w mieście jest Bataro - Panino Contadino przy Piazza San Lorenzo 26 Rosso. Na randkę z pewnością warto wybrać się do Al Teatro di Campopisano przy Vico di Campopisano 15r, gdzie oprócz pysznego jedzenia znajdziesz spokój i intymną atmosferę. Świetną opinią cieszy się także Le Mura di Malapaga przy Via del Molo 57 oraz fenomenalna Ostaietta przy Via Canevari 280R.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Saint-Pierre do Genui znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Saint-Pierre do Genui mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Saint-Pierre do Genui mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Saint-Pierre do Genui?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Saint-Pierre do Genui obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Saint-Pierre Genua

Tablica lotów:

Saint-Pierre Genua

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Genui

Znajdź nocleg w Genui