Menu

Anguilla Etiopia - Tanie loty

Etiopia

 • Addis Abeba
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: amharski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Birr (ETB)

 • Po włosku

  Chociaż Addis Abeba szczyci się typowo afrykańskim stylem architektonicznym, w dzielnicy Piazza poczujesz się jak we Włoszech. Znajdziesz tu wiele dobrych restauracji i kawiarni.

 • Przyjemny trekking

  Lubisz aktywny wypoczynek? Wybierz się na górę Entoto. Trwająca niemal pół dnia trasa rozpoczyna się w okolicy kościoła pw. Maryi Panny. 

 • Jak się porozumieć?

  W Etiopii mieszają się zarówno kultury, narodowości oraz religie. Mieszkańcy Addis Abeba mówią niemal 80 językami, jednak najważniejsze to amharski oraz tigrinia.

Co warto zobaczyć w Addis Abeba?

Miasto sprzeczności

Addis Abeba to bogate i nowoczesne miasto położone w centrum jednego z najbiedniejszych krajów świata. Aby je poznać, trzeba zobaczyć kontrast pomiędzy zatłoczonym, ale zadbanym centrum stolicy a podmiejskimi dzielnicami biedy. Addis Abeba nie zachwyca podróżnych zabytkami, przyciąga restauracjami, w których można skosztować lokalnych specjałów. 

Miasto nazwane „nowym kwiatem” założone zostało w 1887 roku jako prezent cesarza Menelika II dla jego żony Taitu Betul w centrum pustynnej równiny Finfinnie. Współcześnie jest czwartym co do wielkości ośrodkiem miejskim w Afryce oraz jej politycznym i ekonomicznym centrum. Jest również miejscem, w którym mieszają się kultury – mieszkają tu bowiem przedstawiciele niemal 80 narodowości, oraz religie – głównie chrześcijanie i muzułmanie. W okresie 1936-1941 było okupowane przez Włochów – wpływy tego narodu widoczne są m.in. w dzielnicy Piazza.

Warto tu zobaczyć katedrę św. Jerzego z 1896 roku, będąca miejscem koronacji etiopskich cesarzy, oraz prawosławną katedrę Świętej Trójcy. Must see są także starówka, czyli Mercato, oraz Wielki Pałac cesarza Menelika II, który obecnie jest siedzibą rządu etiopskiego. Wrażenie robi też Pałac Jubileuszowy z 1955 roku wzorowany na pałacu Buckingham. Na miłośnikach architektury wrażenie zrobi Africa Hall, czyli siedziba Komisji Ekonomicznej ONZ, a na znawcach historii zbiory Etiopskiego Muzeum Narodowego, Muzeum Archeologicznego oraz Muzeum Historyczno-Etnograficznego.

Podstawą tutejszej kuchni są ostre przyprawy - bebri (pasta z mielonej ostrej papryki) oraz mitmita (zmielona ostra papryka z solą). W restauracjach czy barach warto zamówić injerę (naleśnik ze sfermentowanej mąki zboża tef) z sosami, np. kai wat (bardzo pikantny sos mięsny) lub sziro (puree z fasoli). Warto spróbować również największych etiopskich przysmaków czyli surowego mięsa, np. kitf, czyli siekanej wołowiny ze sklarowanym masłem oraz przyprawą mitmita, a także gored gored – krojoną w kostkę wołowinę lub jagnięcinę z sosem berberi z pikantnej papryki lub typem ostrej musztardy. Gdzie zjeść? W restauracji Yod Abyssinia, 2000 Habesha oraz w Kategna.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Anguilli do Etiopii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Anguilli do Etiopii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Anguilli do Etiopii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Anguilli do Etiopii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Anguilli do Etiopii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.