Menu

Argentyna Republika Środkowoafrykańska - Tanie loty

Republika Środkowoafrykańska

 • Bangi
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski, sango
  Strefa czasowa: UTC +1
  Waluta: Frank CFA (XAF)

 • Sucho i gorąco

  Temperatury dobowe w Bangiu sięgają zwykle co najmniej 30 st. C. Panuje tutaj tropikalny klimat sawanny. Najwyższe temperatury sięgające nawet 39 st. C notuje się w marcu. 

 • Mężczyźni mogą więcej

  W Bangui normą jest poligamia wśród mężczyzn, mają oni wiele partnerek. Kobiety są pozbawione takiego prawa, często również nie akceptują sposobu życia swoich mężów. 

 • Przedstawiciel wioski na pogrzebie

  W ceremoniach pogrzebowych mieszkańców Bangiu zawsze bierze udział przedstawiciel jego wioski. Jest on odpowiedzialny za wskazanie zmarłemu drogi powrotnej do domu. 

Co warto zobaczyć w Bangui?

Największe miasto i stolica Republiki Środkowoafrykańskie zamieszkiwane przez blisko 800 tys. Ludzi. Historia miasta sięga schyłku XIX wieku, kiedy Francuzi założyli fort, a na początku wieku XX wieku miasto na brzegu rzeki Ubangi. Do dzisiaj zachowało się tutaj historyczne centrum miasta, w którym zachowało się wiele zabytków oraz działają muzea. Największe atrakcje Bangiu to m.in. Muzeum Boganda, zoo i pałac prezydencki. Na uwagę zasługuje również katedra Norte -Dame, gdzie siedzibę ma archidiecezja Bangui.

Warto wstąpić również do Boganda Museum, gdzie prezentuje się tradycyjne instrumenty muzyczne, broń, starożytne narzędzia myśliwskie czy religijne artefakty. I choć może się wydawać, że w Bangui nie ma zbyt wiele do roboty, to warto po prostu wczuć się w rytm miasta, zwłaszcza spacerując uliczkami i zaglądając na lokalne bazary, których w mieście nie brakuje.

Sporo do zaoferowania ma również tutejsza kuchnia, gdzie znajdziemy lokalne wpływy afrykańskie, na które składają się głównie dania z ryżu, bananów, manioku, dyni i grillowanego mięsa, ale również bogatą ofertę dań francuskich i libańskich. Najbardziej popularne są lokale Relais des Chasses, L'Escale, czy Madame M'boka. Tutejszym trunkiem, którego należy skosztować, oprócz piwa jest zdecydowanie wino palmowe i bananowe.

W mieście działa kilka hoteli, które spełniają standardy międzynarodowe i są uznane za bezpieczne miejsca pobytu, warto bowiem podkreślić, że choć w ostatnich latach sytuacja się stabilizuje, to przez dziesięciolecia Republika Środkowoafrykańska była nękana wojnami domowymi, jeszcze w 1996 roku Bangui zostało uznane za najniebezpieczniejsze miasto na świecie.

Najbardziej znane hotele to usytuowany na przedmieściach, pięciogwiazdkowy Ledger Plaza Bangui, Hotel National, Golf Palace Hotel, Hotel du Centre, JM Residence, Hotel Oubangui oraz Hotel Somba.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Argentyny do Republika Środkowoafrykańskiej w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Argentyny do Republika Środkowoafrykańskiej, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Argentyny do Republika Środkowoafrykańskiej mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Argentyny do Republika Środkowoafrykańskiej?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Argentyny do Republika Środkowoafrykańskiej obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.