Menu

Bahrajn Tanzania - Tanie loty

Tanzania

 • Zanzibar
 • Arusha
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: suahili, angielski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Szyling tanzański (TZS)

 • Weź przejściówkę!

  Warto wiedzieć, że w Zanzibarze są inne gniazdka, niż w Europie. Są to takie same kontakty, jakie spotkasz w Wielkiej Brytanii, warto zatem, na wszelki wypadek, zabrać ze sobą przejściówkę.

 • Najkrótsza bitwa

  Na terytorium Zanzibaru odbyła się prawdopodobnie najkrótsza bitwa w historii świata. Brali w niej udział miejscowi mieszkańcy oraz Brytyjczycy, a trwała tylko niecałe 40 minut!

 • Miejsce narodzin legendy

  Niezwykle interesującym faktem jest to, że w Zanzibarze, a dokładnie w jego najstarszej części, na świat przyszedł Farrokh Bulsara, muzyk, który na całym świecie dziś znany jest jako Freddie Mercury.

Co warto zobaczyć w Zanzibarze?

Zanzibar to stolica i największe miasto wyspy o tej samej nazwie, która jest częścią archipelagu, również nazywającej się tak samo. Znajduje się na terytorium Tanzanii. Zanzibar położony jest na zachodnim wybrzeżu wyspy, pozwala więc korzystać z uroków bajkowych plaż o białym piasku i Oceanu Indyjskiego, którego kolor w tym miejscu jest obłędnie lazurowy. Pamiętaj o kremie z filtrem i kapeluszu!

Najbardziej reprezentacyjną ulicą w mieście jest nadbrzeżna aleja, ciągnąca się od portu aż po kraniec zanzibarskiego cypla, miejsca, które upodobali sobie hotelarze. Wzdłuż niej ustawione są najpiękniejsze i najbogatsze budowle. Mówiąc o ulicy, warto wspomnieć, że w Zanzibarze obowiązuje ruch lewostronny i że samochody prowadzą tu raczej wyłącznie mężczyźni.

Na Zanzibarze, a co za tym idzie, także w jego stolicy, przez cały rok jest ciepło. Od marca do czerwca trwa tu jednak pora deszczowa i to jedyny okres, w którym raczej nie polecamy podróży w tym kierunku. Najlepsza pora? Od grudnia do marca, wtedy jest tu najcieplej, a równocześnie nie ma tylu turystów, ilu w okresie od lipca do września. 

Najstarsza dzielnica – Kamienne miasto – została wpisana na Listę światowego dziedzictwa kulturowego i zdecydowanie warta jest odwiedzenia. Aby poczuć jej klimat, wystarczy spędzić w niej jeden dzień, choć z pewnością nie odkryjesz wtedy jej wszystkich niesamowitych zakamarków. Tutejsza architektura to prawdziwa mieszanka wpływów – arabskich, europejskich i afrykańskich. Koniecznie wybierz się na tradycyjny bazar i odpocznij w otoczeniu zieleni w ogrodach miejskich. Bardzo ciekawy jest także Pałac Sułtana, dziś pełniący funkcję muzeum, znajduje się przy Nyumba Ya Moto.

W Zanzibarze jest przynajmniej kilka miejsc, do których warto zajrzeć, aby coś zjeść. Popularnymi miejscami są 6 Degrees South Grill and Wine Bar przy ulicy Shangani, Taarab przy ulicy Shanghani oraz Lukmaan przy ulicy Mkunazini. Wszystkie te restauracje znajdują się w Starym Mieście i oferują dania kuchni afrykańskiej.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Bahrajnu do Tanzanii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Bahrajnu do Tanzanii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Bahrajnu do Tanzanii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Bahrajnu do Tanzanii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Bahrajnu do Tanzanii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.