Menu

Białoruś Kamerun - Tanie loty

Kamerun

 • Duala
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski, angielski
  Strefa czasowa: UTC +1
  Waluta: Frank CFA (XAF)

 • Na bogato

  W restauracji La Fourchette można skosztować kuchni typu gourmet. W menu znaleźć można m.in. grillowany filet zebu, ravioli z serem kozim i nadziewanego kraba.

 • Z Afryki w świat

  Duala jest najważniejszym i największym portem Zatoki Gwinejskiej. Stąd wysyła się w świat główne towary eksportowe Kamerunu, czyli kakao i kawę.

 • Niebezpieczny szczyt

  Fako, inaczej Kamerun, to najwyższy szczyt Kamerunu. Mierzy 4095 m n.p.m. i jest jednocześnie czynnym wulkanem, którego ostatnie erupcje miały miejsce w 1999 i 2000 roku.

Co warto zobaczyć w Duali?

Duala to największe miasto Kamerunu położone w południowo-zachodniej części państwa u ujścia rzeki Wouri. Jest ważnym ośrodkiem komunikacyjnym i handlowym kraju. Ze względu na rozwiniętą infrastrukturę i dobry poziom życia, mieszka tu wielu emigrantów z Europy i USA.

Pierwsze osady na terenie dzisiejszego miasta zakładali przedstawiciele grupy etnicznej Duala jeszcze przed przybyciem europejskich kolonizatorów. W XV wieku do wybrzeża Kamerunu dotarli portugalscy odkrywcy, którzy zostali wyparci przez Hiszpanów, a ci przez Niemców. Pod panowaniem niemieckim miasto zaczęło się dynamicznie rozwijać jako centrum handlowe i polityczne. Podczas I wojny światowej o Dualę toczyła się zażarta bitwa. Na mocy umów Kamerun stał się terytorium zależnym od Francji, a w 1960 roku uzyskał niepodległość.

Aby poznać Dualę, najlepiej wybrać się na Marché des Fleurs, czyli ogromny targ, gdzie można znaleźć mnóstwo wspaniałych wyrobów rzemieślniczych z Kamerunu. Dostępne są tu rzeźbione maski, wyplatane ręcznie kosze, a także tradycyjna biżuteria, ubrania i obrusy. Warto również zobaczyć monumentalną katedrę z 1936 roku oraz pagodę Manga Bell. W Musée de Douala warto zobaczyć skarby sztuki plemiennej, a w galerii Espace Doual'art przykłady sztuki afrykańskiej. W Musée Maritime można poznać historię miasta jako centrum kolonialnego handlu i rybołówstwa. W pobliżu znajduje się także rezerwat przyrody Douala-Edéa, staowiący idealne miejsce na safari. Miłośnicy górskich wycieczek powinni natomiast wybrać się na najwyższy szczyt państwa, tj. górę Kamerun.

Kosmopolityczny charakter miasta odbija się także w jego kuchni. Znaleźć można tu duży wybór typowych dań europejskich i azjatyckich. Oprócz tego warto skosztować tradycyjnych afrykańskich potraw np. fufu (w Kamerunie znane też jako couscous). Jest to rodzaj ciasta z manioku lub startych platanów, który je się rękami, formując kulki. Fufu często podaje się z zupą, np. z orzeszków ziemnych. Must try jest też ndolé, czyli danie z duszonych orzechów, ndoleh (gorzkich liści z Afryki Zachodniej) oraz ryb lub wołowiny, ewentualnie krewetek. Polecamy restauracje Saga Afrrica oraz Le Grilladin.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Białorusi do Kamerunu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Białorusi do Kamerunu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Białorusi do Kamerunu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Białorusi do Kamerunu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Białorusi do Kamerunu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.