Menu

Wyloty z Hongkongu

Hongkong

 • Hongkong
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: kantoński, angielski
  Strefa czasowa: UTC +8
  Waluta: Dolar hongkoński (HKD)

 • Tsim Sha Tsui

  Odpoczywaj tak, jak mieszkańcy Hongkongu. Przespaceruj się promenadą Tsim Sha Tsui. Na tamtejszej Alei Gwiazd zobaczysz odciski dłoni i rzeźby przedstawiające gwiazdy kina.

 • Lan Kwai Fong

  Na wyspie Hongkong, w pobliżu portu, znajduje się Lan Kwai Fong, niewielki obszar, na którym znajduje się blisko sto restauracji, barów i klubów nocnych. To tu imprezują miejscowi.

 • Brytyjski Hongkong

  W 1898 roku chiny podpisały z Wielką Brytanią umowę, na mocy której Hongkong na 99 lat stał się własnością Królestwa. Od 1997 roku ponownie należy do Chin, ale zachował dużą autonomię.

Co warto zobaczyć w Hongkongu?

Zwiedzanie Hongkongu zacznij od wizyty w The Peak. To najwyższy punkt w mieście, ceniony już od czasów kolonialnych. Powietrze jest tu nieco bardziej rześkie, dlatego szybko powstała tu dzielnica bogaczy. Z platformy widokowej Sky Terrace 428 za dnia zobaczysz blask słońca odbijający się w szybach wieżowców, a nocą całą feerię barw ulicznych latarń, samochodów i neonów. Jeśli masz trochę więcej czasu, wybierz się na spacer trasą Peak Circle Walk.

W północnej części Hongkongu znajduje się 400-letnia wioska, która do dziś przetrwała w niemal nienaruszonym stanie. Składa się na nią 200 domów, dwie świątynie, trzy sale przodków. Wioskę od reszty świata odgradza gęsty las, który stanowi naturalną barierę przeciwko wrogom, jednocześnie będąc doskonałym źródłem pożywienia oraz materiałów budowlanych. Dzięki temu dawniej była to najbogatsza osada na tym terenie. Dzisiaj odtwarza się tu dawne zwyczaje - wrócono do uprawy ryżu, warzyw, hodowli zwierząt. W niedziele wioskę można zwiedzać z przewodnikiem.

Gdzie warto zrobić zakupy? Najciekawsze pamiątki z podróży znajdziesz na targowisku przy Tung Choi. Jest tu dosłownie wszystko - od ubrań, przez biżuterię i bibeloty, aż po małe domowe zwierzątka. Targowisko czynne jest od południa do północy. Uważaj tylko, jeśli będziesz kupować ubrania - poproś sprzedawcę, by pokazał, jak wygląda wybrany przez Ciebie rozmiar, ponieważ tutejsza rozmiarówka odpowiada chińskim potrzebom. 

Hongkong nigdy nie zasypia, dlatego zakupy bez problemu zrobisz tu również na nocnym targu przy Temple St. Gwar targowiska i unoszące się w powietrzu zapachy serwowanych z budek potraw dosłownie zniewalają. Kupić tu można wszystko i za każdą cenę. W dobrym tonie są negocjacje.  

Do syta najesz się przy równoległej Woosung St. Serwują tu zarówno makarony z dodatkami, jak i pełne dania. Do wyboru są zarówno restauracje, jak i przydrożne budki serwujące doskonałe, proste potrawy.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Hongkongu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Hongkongu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Hongkongu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Hongkongu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Hongkongu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające z Hongkongu