Menu

Wyloty z Jamajki

Jamajka

 • Montego Bay
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Dolar jamajski (JMD)

 • Samochodem w trasę

  Jamajka jest wyspą, która mierzy zaledwie 250 km długości i 70 km szerokości. Warto więc wypożyczyć samochód i podczas urlopu zwiedzić wszystkie najważniejsze miejsca.

 • Pyszna kawa

  W górach na północ od Kingston uprawiana jest kawa Blue Mountain uważana za jedną z najlepszych na świecie. Za niespełna 0,5 kg ziaren zapłacisz tu równowartość ok. 15 dolarów.

 • Pogoń za duchami

  W Rose Hall, dawnej plantacji cukru, mieszkała niegdyś jamajska czarownica Annie Palmer zwana Białą Wiedźmą. Jeżeli jesteś odważny, wybierz się tam na wieczorny spacer.

Co warto zobaczyć w Montego Bay?

Jamajka nazywana jest wyspą stworzoną do relaksu. Słodkiemu nicnierobieniu sprzyjają tu cudowne plaże o białym piasku i bujnej roślinności, serdeczni i prostolinijni mieszkańcy, radosne dźwięki reggae na każdym kroku oraz… łatwy dostęp do marihuany. Ponieważ wyspa jest niewielka, warto zwiedzieć nie tylko Montego Bay.
 
Montego Bay jest drugim co do wielkości miastem Jamajki i przeważnie miejscem, w którym turyści rozpoczynają podróż po wyspie. Ciekawym punktem dla miłośników historii jest The Cage, czyli miejsce, w którym od początku XIX wieku przetrzymywani byli więźniowie. Nie znajdziesz tu niestety innych zabytków, gdyż na przełomie XVIII i XIX wieku strawiły je olbrzymie pożary. Bez obaw, nie będziesz się jednak nudzić. Główne walory tego miejsca to bowiem nie architektura, a niesamowita przyroda, życzliwi Jamajczycy i pyszna lokalna kuchnia.

W Montego Bay nie brakuje pięknych plaż, a sama miejscowość znana jest przede wszystkim jako doskonałe miejsce do snorklowania i nurkowania. Najbardziej znane piaszczyste plaże miejskie to Doctor’s Cave, Negril Cliffs i Half Moon Beach. Możesz wybrać się także na konną przejażdżkę po plaży, na oglądanie rafy koralowej, czy wypożyczyć motorówkę lub wypłynąć w rejs katamaranem. Warto również udać się poza miasto, np. do jaskiń Green Grotto otoczonych bujną roślinnością dżungli, na rejs tratwą po rzece Martha Brae oraz do Columbus Park z licznymi artefaktami świadczących o wielowiekowej historii tego miejsca.

Co zjeść na Jamajce? Przede wszystkim jerk chicken, czyli ostro doprawione mieszanką 20 przypraw szarpane mięso drobiowe przygotowywane na grillu lub ognisku. Najlepiej smakuje z zimnym lokalnym piwem Red Stripe. Popularne dania to także curry goat, czyli mięso kozie w sosie curry, a także saltfish (dorsz) serwowany z typowym dla Jamajki owocem ackee. Tubylcy często jedzą także jednogarnkowe danie run down gotowane z ryby, warzyw i mleka kokosowego. Popularne jest również callaloo, czyli gotowane liście amarantusa, taro oraz xanthosomo. Świeże i smaczne jedzenie można kupić w barze przy plaży bądź na ulicy, a także zamówić w restauracjach: Scotchies, The Pelican Grill czy w Sugar Mill.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Jamajki w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Jamajki, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Jamajki mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Jamajki?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Jamajki obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające z Jamajki