Menu

Wyloty Nowa Zelandia - Loty z Nowej Zelandii

Nowa Zelandia

 • Rotorua
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski, maoryski, nowozelandzki język migowy
  Strefa czasowa: UTC+12 (lato), UTC+13 (zima)
  Waluta: Dolar nowozelandzki (NZD)

 • Na rower

  Wokół miasta znajduje się 180 km tras dla rowerów górskich uznanych za najlepsze w Nowej Zelandii. Część szlaku prowadzi przez oszałamiający las Whakarewarewa Forest.

 • Wodny relaks

  Rotoura oferuje wiele atrakcji dla miłośników wody. Można tu skorzystać z basenów termalnych, pływać kajakami po jeziorze, uprawiać rafting lub wybrać się w rejs parowcem.

 • Dla odważnych

  Tō moko to tradycyjny tatuaż Maorysów o niepowtarzalnym wzorze służący do zilustrowania historii konkretnej osoby. Do dziś wykonuje je m.in. rzeźbiarz i tatuażysta Katera Maihi „Katz”.

Co warto zobaczyć w Rotorua?

Rotoura jest niewielkim, liczący ok. 70 tys. mieszkańców miastem w centralnej części Nowej Zelandii. Każdego roku przyciąga ponad 1,5 miliona turystów, którzy mogą tutaj skorzystać z najsłynniejszych w kraju źródeł termalnych, a także poznać lepiej kulturę maoryską. Jak spędzić tu czas?

W miejscu współczesnego Rotorua w połowie XIX wieku znajdowała się najsłynniejsza atrakcja Nowej Zelandii, czyli Różowe Tarasy. Naturalne baseny termalne o specyficznym kolorze powstały w efekcie spływania kaskadami gorącej wody siarkowej z położonych powyżej gejzerów. Zarówno piękne kaskadowe kąpieliska, jak również pobliska wioska maoryska, uległy zniszczeniu w wyniku wybuchu wulkanu Tarawera w 1886 roku. W wyniku erupcji powiększeniu uległo jezioro Tarawera oraz powstała dolina Waimangu Volcanic Valley znaną dziś ze zjawisk geotermalnych.

Wśród atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć w mieście, w którym stale unosi się aromat siarkowodoru z gorących źródeł, jest oczywiście park Wai-o-tapu, gdzie można podziwiać Champagne Pool oraz Primrose Terraces, które powstawały przez niemal dziewięć stuleci. W pobliskim parku Te Puia znajduje się natomiast m.in. gejzer Pohutu, który co ok. 15 minut wyrzuca na wysokość 20 metrów słup wody i pary wodnej. Inne atrakcje tego miejsca to gorące źródła, baseny błotne oraz Hangi, czyli centrum kultury maoryskiej. Aby poznać lepiej zwyczaje Maorysów swoje kroki można skierować też do Mitai Maori Village, gdzie odbywają się pokazy tańca, można wybrać się na wycieczkę łodzią maoryską, jest studio tradycyjnych tatuaży czy restauracje z lokalnym jedzeniem.

Co zatem skosztować w okolicach Rotorua? Wśród dań kuchni maoryskiej najbardziej znane są kai, czyli mięso (wołowina, baranina lub kurczak) z warzywami długo pieczona w przysypanych ziemią kopcach oraz paje, tj. pieczone pierogi nadziewane mięsem. Przysmaków tych można skosztować np. w Mokoia Restaurant czy Charles Royal Maori Food. W samym mieście, w miejscu, gdzie ulica Tutanekai dochodzi do jeziora znajduje się Eat Streat, gdzie można skosztować przysmaków kuchni z całego świata, np. indyjskiej, meksykańskiej czy włoskiej. Daniami obowiązkowymi są także fish n’ chips oraz grillowane steki.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Nowej Zelandii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Nowej Zelandii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Nowej Zelandii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Nowej Zelandii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Nowej Zelandii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające z Nowej Zelandii