Menu

Wyloty z Rumunii

Rumunia

 • Bukareszt
 • Kluż-Napoka
 • Jassy
 • Timiszoara
 • Sybin
 • Krajowa
 • Suczawa
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rumuński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lej (RON)

 • Jedzenie

  Kuchnia bukareszteńska pełna jest przysmaków, więc ze stolicy Rumunii z pewnością wyjedziesz z dodatkowymi kilogramami! Koniecznie spróbuj grillowanego mięsa mielonego z musztardą w bułce w La Cocoşatu, polenty z serem i jajkiem w Casa Doina i holopchi, czyli gęsiego mięsa w liściach winorośli w Hanu' Berarilor.

 • Miasto pełne życia

  Bukareszt obfituje w kawiarnie i gwarne hipsterskie lokale. Jeśli szukasz miejsc na świeżym powietrzu, zajrzyj do Grădina Eden i Grădina Verona – pełne zieleni sprawią, że poczujesz się jak w miejskiej oazie.

 • Zabawa przez cały rok

  Bez względu na plany, zdecydowanie musisz odwiedzić Termy! Położone na obrzeżach miasta są jednym z największych centrów relaksacyjnych i odnowy biologicznej w Europie. Skorzystaj z plaż, saun, basenów z gorącą wodą, ze zjeżdżalni i barów wodnych!

Co warto zobaczyć w Bukareszcie?

Bukareszt to miasto, które łączy w sobie zarówno architekturę z czasów komunistycznych, jak i z I połowy XX wieku, z czasów rumuńskiego złotego wieku. W ciągu ostatnich 25 lat Bukareszt zyskał także nowoczesny zachodni sznyt, dzięki czemu jest tętniącym nocnym życiem miastem zabawy i nowoczesnych atrakcji.

Spośród licznych zabytków miasta wyróżniają się:
1. Dom Ludowy, obecnie znany jako Pałac Parlamentu, ma prawie 3 km długości, 86 m wysokości i sięga 92 m w głąb ziemi. Jest to drugi co do wielkości, najdroższy i najcięższy cywilny budynek administracyjny na świecie. Widoczny jest również z kosmosu!
2. Centrum Starego Miasta - zróżnicowany obszar, w którym można znaleźć bary, restauracje, kluby nocne, butiki, a także teatry i kościoły.
3. Muzeum Wsi – to idealne miejsce, by zapomnieć na kilka godzin o zgiełku miasta. Niezwykle ciche i zielone muzeum na świeżym powietrzu to ponad 300 domów wiejskich, wśród których znajdziemy także budynki kilkusetletnie! Domy zostały przeniesione do skansenu z rumuńskich wsi, a oryginalne wnętrza starannie odtworzone. Ponadto można jodwiedzić niedaleki park Herăstrău, gdzie wypożyczymy rower, weźmiemy udział w festiwalach i wydarzeniach lub po prostu zorganizujemy piknik w pobliżu jeziora.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Rumunii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Rumunii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Rumunii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Rumunii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Rumunii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające z Rumunii