Menu

Tokelau Mołdawia - Tanie loty

Mołdawia

 • Kiszyniów
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rumuński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lej mołdawski (MDL)

 • Parki

  Kiszyniów znany jest z licznych terenów zielonych. Polecamy zwłaszcza wizytę w Dendrarium, które latem rozkwita kolorami różnych gatunków kwiatów i roślin.

 • Wyjątkowy kościół

  Katedra Domnului to najważniejszy zabytek sakralny miasta. Cerkiew zbudowana w stylu rosyjskiego neoklasycyzmu w XIX wieku, zamieniona została w czasach sowieckich w muzeum. Po odzyskaniu przez Mołdawię niepodległości powróciła do roli kościoła.

 • Życie nocne

  Szukasz nocnego karaoke w specjalnej scenerii? Wybierz się do Eli Peli Vocal Room. Wypełniony świecidełkami i pamiątkami związanymi z mołdawską kulturą, jest idealnym miejscem, by poczuć klimat miasta. W dodatku zjemy tu dużo i bardzo smacznie!

Co warto zobaczyć w Kiszyniowie?

To prawdopodobnie jeden z bardziej niedocenionych kierunków w Europie! Kiszyniów skrywa prawdziwe perełki sprzed wieków i kultywuje niesamowite tradycje winiarskie. Znajdziemy tu największą kolekcję win na świecie - licząca ponad 1,5 miliona butelek została wpisana w 2005 roku do księgi rekordów Guinnessa!

Złotą Kolekcję można znaleźć w Mileștii Mici, około 10 kilometrów od Kiszyniowa, umieszczono ją w piwnicy położonej 80 metrów pod ziemią. Każdego roku kolekcja powiększa się o tysiące nowych butelek - najstarsze z nich datowane są na 1969 rok. Stałą wilgotność i temperaturę powietrza zapewniają specjalne zabezpieczone sufity, dzięki czemu warunki przechowywania wina są idealne. Piwniczne korytarze dawnej fortecy mają łączną długość ponad 200 kilometrów, a wycieczki poruszają się po nich nie tylko pieszo, ale także na rowerach, a nawet specjalnymi samochodami. Podczas wizyty grzechem jest nie spróbować tych wyśmienitych win, a następnie sprawić sobie albo swoim najbliższym kilku butelek tego wyśmienitego trunku.

Znajdująca się około 11 kilometrów od Kiszyniowa Cricova to kolejny ciekawy punkt wyprawy po okolicach stolicy Mołdawii. Zwana podziemnym miastem, pełna jest piwnic z winami – ich łączna długość przekracza 70 kilometrów, a sam kompleks znajduje się około 80 metrów pod ziemią. Cricova znajduje się na liście obiektów dziedzictwa narodowego Mołdawii i posiada w swoich zbiorach takie unikaty jak partia butelek wina „Easter Jerusalem”, która pochodzi z 1902 roku. Ulice tego podziemnego miasta zostały nazwane na cześć rodzajów wina, wśród nich znajdziemy m.in. Feteaskę, czy Cabernet Sauvignon.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Tokelau do Mołdawii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Tokelau do Mołdawii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Tokelau do Mołdawii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Tokelau do Mołdawii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Tokelau do Mołdawii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.