Menu

Wyloty z Tunezji

Tunezja

 • Tunis
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski
  Strefa czasowa: UTC +1
  Waluta: Dinar tunezyjski (TND)

 • Dzielnica Kazba

  W dawnym mauzoleum Hafsydów znajduje się muzeum, gdzie zobaczysz dawny warsztat garncarski i dzieła sztuki garncarskiej. W pobliżu wart uwagi jest również cmentarz Jellaz oraz meczety z XIII wieku.

 • Skąd nazwa?

  Istnieje kilka teorii na temat pochodzenia nazwy miasta. W języku beberyjskim słowo “tunis” oznacza “nocować” lub “położyć się”. Miasto mogli tak nazwać wędrowni  kupcy. 

 • Muzeum Bardo

  Przy wejściu koniecznie weź plan muzeum. Łatwo zgubić się pośród kolejnych sal prezentujących sztukę starożytną, bizantyjską czy arabską. Najciekawsze są tu starożytne mozaiki.

Co warto zobaczyć w Tunisie?

Dawna fenicka osada handlowa, później centrum dowodzenia piratów Morza Śródziemnego. Dzisiaj Tunis jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych Tunezji. I to nie tylko ze względu na piękne plaże, ale również z powodu mnóstwa zabytków, które do dzisiaj kryją wiele tajemnic. Obok arabskich zabudowań zobaczysz tu architekturę rodem… z Paryża. 

Cała dzielnica Ville Nouvelle zamieszkiwana była przez Francuzów, którzy swego czasu rządzili w kraju. Główna Avenue Bourguiba do złudzenia przypomina Pola Elizejskie. Różnica jest jedna – zamiast drzew wzdłuż deptaków rosną palmy. Jeśli masz za dużo pieniędzy, zajrzyj do którejś z tutejszych knajpek i sącz kawę podziwiając okolicę.

Serce miasta, zarówno historyczne, jak i duchowe, to swoisty labirynt wąskich uliczek, w których dominuje arabski duch. Mnóstwo tu targów, na których tętni życie medyny. Dzielnica pochodzi z początków VII wieku, a najstarszy znajdujący się tu meczet Obeid’a Allah’a Ibn-al-Habhab jest ok. sto lat młodszy. Handlowa dzielnica od 1979 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Piękne, bogato zdobione domy, w których dawniej mieszkali lokalni bogacze, dzisiaj dostępne są dla zwykłych śmiertelników. W Dar Jeld oraz Dar Bel Hadj urządzono restauracje, w Palais d’Orient kupisz modny dywan, a w Dar Ben Abdallah, Palais Khereddine czy Dar Hussein znajdują się dzisiaj muzea.

Ale musisz wiedzieć, że Tunis to nie tylko miasto zabytkowej architektury, pełne romantycznych opowieści o arabskich kupcach. To również nowoczesna stolica z biurowcami i ulicznymi korkami. Tuż za Porte de France (inaczej – Bab el Bahr), Bramą Morza, zaczyna się aleja Habib Bourguiba, wzdłuż której ciągnie się rząd nowoczesnych biurowców z kawiarniami i restauracjami, bankami, hotelami i wypożyczalniami samochodów. W tej dzielnicy życie toczy się znacznie szybciej.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Tunezji w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Tunezji, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Tunezji mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Tunezji?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Tunezji obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające z Tunezji