Loty bezpośrednie trwają ok. 3 h 50 min.
Bezpośrednie loty odbywają się 5 dni w tygodniu - pon., wt., śr., sob., niedz..
Loty bezpośrednie liniami: Pegasus (PC), Turkish Airlines (TK), Gulf Air (GF).
Język urzędowy: arabski
Strefa czasowa: UTC +3
Waluta: Dinar Bahrajnu (BHD)
Znane powiedzenie mówi, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. W Bahrajnie Rzym wystarczy zamienić na Manamę – tutaj rzeczywiście każda droga prowadzi do stolicy.
Około 30 kilometrów na południe od Manamy pośrodku pustyni stoi samotne drzewo. Nie uschło, mimo że w okolicy nie ma podziemnych źródeł. Nad zagadką głowią się od lat naukowcy.
Szukasz oryginalnych prezentów? Wybierz się do dzielnicy Bab al-Bahrain. Znajdziesz tam sklepy z ręcznie malowaną ceramiką, kolorowymi tkaninami, a także dzieła sztuki i orientalne przyprawy.
Manama, inaczej Al-Manāmah, jest stolicą, największym miastem Bahrajnu oraz miejscem zamieszkania ok. 25 proc. mieszkańców kraju. To bogate arabskie miasto często porównywane jest z Dubajem. Ma jednak coś, co przyciąga rzesze turystów, a czego brakuje stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – skromność i brak wszechobecnego przepychu.
Bahrajn stał się samodzielnym krajem dopiero w 1971 roku, po wiekach dominacji Persów oraz Portugalczyków. Stolicą nowego kraju, którego gospodarka do dziś opiera się na wydobyciu ropy naftowej, została Manama. Współcześnie zobaczysz tu dzielnicę biznesową z nowoczesnymi drapaczami chmur, olbrzymie centra handlowe oraz niezliczoną liczbę barów i klubów oferujących zabawę przez całą noc. Z drugiej strony zachwycą cię tradycyjne domy w Muharraq oraz doskonale zachowane zabytki takie jak meczet Al-Fateh Mosque będący jedny z czterech największych świątyń muzułmańskich na świecie.
Bahrajn słynie nie tylko z wydobycia ropy, ale także z połowu pereł. O historii poławiaczy dowiesz się sporo w Muzeum Połowu Pereł znajdującym się w najstarszym budynku w mieście. Podróż w czasie, nawet do 4 tysięcy lat wstecz, zapewni natomiast Narodowe Muzeum Bahrajnu znajdujące się między Manama i Muharraq. Warto wybrać się również na Corniche al-Fateh, czyli promenadę na wschodnim wybrzeżu miasta, skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na biznesową część miasta. Must see jest także Fort Bahrajnu (Qalat Al Bahrain) na północnym wybrzeżu wyspy, który powstał w XIV wieku. Dziś znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO
Co zjeść w Manama? Wybór jest olbrzymi, ponieważ w Bahrajnie serwuje się dania arabskie, pakistańskie, a nawet indyjskie. Podstawą kuchni są pieczone na grillu ryby i owoce morza, a także dania mięsne, np. shawarma (rodzaj kebabu), dajdaj (mięso duszone w sosie pomidorowym), yahni (mięso z warzywami). W mieście koniecznie skosztuj daktyli oraz dań, których są składnikiem, np. deseru muhammara z ryżu, daktyli i cukru. Gdzie zjeść? To zależy od zasobności portfela. Restauracje o dobrej kuchni i przeciętnych cenach to np. Lumee, Haji Gahwa, Mohammed Noor.