Menu

Tanzania Kuba - Tanie loty

Kuba

 • Hawana
 • Santiago de Cuba
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Peso kubańskie wymienialne (CUC)

 • Gotówka

  Poruszając się po Kubie lepiej nie posiadać przy sobie dolarów! Turyści mogą wymienić pieniądze na peso wymienne (CUC), za to używane przez mieszkańców peso kubańskie nie mają większej wartości i służą jedynie jako pamiątki.

 • Gran Teatro de la Habana

  Imponujący teatr stoi przy Paseo del Prado. Wybudowany w 1915 roku, gości coroczne kubańskie festiwale baletowe (Narodowy Balet Kuby i Festiwal Baletu w Hawanie). To tu w 2015 roku historyczną przemowę wygłosił prezydent USA Barack Obama.

 • Cygara

  Nie palisz? Nie szkodzi! Warto przywieźć z Kuby pamiątkę w postaci cygara. Słynna fabryka Patargás, która słynie z tradycyjnego sposobu produkcji tytoniu to obowiązkowy punkt wycieczki po Hawanie. Wyjątkowa nie tylko ze względu na produkty, ale też przepiękną siedzibę.

Co warto zobaczyć w Hawanie?

Ta wycieczka to prawdziwy powrót do przeszłości! Kuba nadal jest krajem socjalistycznym, który w niewielkim stopniu zmienił się od czasów Fidela Castro. Dzięki temu Hawana jest jednym z najbardziej osobliwych kierunków turystycznych na świecie.

Mimo to turystyka na Kubie stale się rozwija, a odwiedzający stolicę podróżni mają zapewniny szeroki wachlarz usług. Hawana znana jest na całym świecie z uroku jaki roztacza. Stare budynki opierają się przemijającemu czasowi, po ulicach poruszają się samochody z lat pięćdziesiątych, a sympatyczni mieszkańcy są otwarci i pomocni.

Koniecznie trzeba udać się na Plaza de la Revolución z klasycznym obrazem Che Guevary, miejsce wystąpień Fidela Castro, ale także mszy, którą odprawił w latach 90. papież Jan Paweł II. Ciekawym miejscem jest również Muzeum Rewolucji, które przedstawia nie tylko historię rewolucji kubańskiej, ale też opowiada o walkach z Hiszpanami o niepodległość państwa. Podążając Paseo del Prado trafimy zaś na budynek bardzo przypominający słynną budowlę z Waszyngtonu. Kubański Kapitol jest jednak większy niż gmach ze Stanów Zjednoczonych! Ponadto warto odwiedzić otoczony historycznymi domami Plaza de la Catedral i wstąpić do barokowej katedry San Cristobal. Poznawanie Hawany jest wspaniałą lekcją żywej historii, mimo iż od rewolucji kubańskiej minęło już 60 lat!

 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Tanzanii na Kubę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Tanzanii na Kubę, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Tanzanii na Kubę mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Tanzanii na Kubę?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Tanzanii na Kubę obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.