Loty bezpośrednie trwają ok. 3 h 19 min.
Bezpośrednie loty odbywają się 5 dni w tygodniu - wt., śr., pt., sob., niedz..
Loty bezpośrednie liniami: Copa (CM), Delta Air Lines (DL), United Airlines (UA).
Język urzędowy: hiszpański
Strefa czasowa: UTC -5
Waluta: Balboa (PAB)
Niespełna 30 minut drogi od miasta znajduje się Park Narodowy Soberanía. Można tam podziwiać, zwłaszcza wczesnym rankiem, aż 57 gatunków kolibrów. Naprawdę warto!
Idealnym miejscem, aby poznać historię Kanału Panamskiego jest Miraflores Visitor Center. Czteropiętrowe interaktywne muzeum spodoba się nie tylko miłośnikom historii.
Z portu Amador Causaway możesz wybrać się promem na wyspę Taboga, która słynie z pięknych piaszczystych plaż, egzotycznego krajobrazu oraz doskonałej infrastruktury.
Panama jest stolicą państwa o tej samej nazwie i jednocześnie ważnym portem nad Oceanem Spokojnym. Przez wielu uznawana jest za najciekawsze i najładniejsze miasto w regionie Ameryki Środkowej. Mimo nowoczesnego oblicza z drapaczami chmur i metrem wyraźnie czuć tutaj bijące serce latynoskiej kultury i tradycji.
W miejscu dzisiejszej metropolii przed wiekami istniała indiańska wioska Panama, której nazwa oznaczała „wiele ryb”. Wraz z przybyciem do Ameryki Środkowej kolonizatorów z Europy w 1519 roku stworzono tu Starą Panamę (Panama La Vieja), a w połowie XVII wieku Nową Panamę (Panama Nuevo). Największy rozwój miasta przypadł na XIX wiek, kiedy wybudowano w regionie kolej łączącą Ocean Spokojny z Morzem Karaibskim. W 1903 roku Republika Panamy ogłosiła niepodległość, jednak przez kolejne dziesięciolecia była rejonem częściowo zależnym od Stanów Zjednoczonych. Amerykańskie wpływy widoczne są do dziś m.in. w wielkomiejskiej zabudowie. Jak poznać to miasto?
Zwiedzanie warto zacząć od ruin Panama Viejo, które było pierwszym hiszpańskim miastem na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Must see w stolicy są także budynki w stylu kolonialnym i urokliwe place, np. Plaza Simon Bolivar, Plaza de Francia, Plaza de Independencia czy Plaza de Herrera, będące ulubionym miejscem spotkań mieszkańców miasta. Ważnymi zabytkami są także katedra z 1619 roku, kościoły La Concepcion i Santo Domingo oraz most Paita z XVI wieku. W Casco Viejo zachwyca katedra z przełomu XVII i XVIII wieku, barokowe kościoły, np. La Merced czy neoklasycystyczne budynki Pałacu Sprawiedliwości i Pałacu Prezydenckiego. W centrum można podziwiać drapacze chmur i zbudowaną na palach obwodnicę miasta wiszącą nad wodą.
Jak smakuje Panama? Popularne są tu latynoskie dania, np. ceviche (potrawka z marynowaną w soku z limonki rybą), panamskie tortille (małe, smażone placki kukurydziane), empanadas (pieczone pierogi nadziewane mięsem lub serem) czy corvina (smażona pacyficzna ryba o białym mięsie). Do picia najlepiej wybrać lokalne piwo. Gdzie zjeść? Na owoce morza i ryby warto wybrać się na słynny targ rybny Mercado de Mariscos oraz do restauracji takich jak La Vespa Vista Mare, Azahar Panama oraz Tantalo Kitchen.