Menu

Odkryj najtańsze loty

 • 3 miliony sprzedanych lotów
 • 950 linii lotniczych
 • 3038 lotnisk
 • 20 lat doświadczenia

Jak szukać tanich lotów?

Ze względu na wysoką cenę biletów lotniczych, każdy podróżujący chce poznać sposoby na tanie latanie.
Znając te wskazówki, można zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych. A więc jak znaleźć tanie loty?

 • Przede wszystkim warto rozpocząć poszukiwania na kilka miesięcy przed wyjazdem. Chociaż nadal dostępne są tanie loty last minute, to w większości przypadków rezerwując bilet z wyprzedzeniem, jest większa szansa na to, że zapłacisz mniej. Dlaczego? Ponieważ popularne linie lotnicze zdają sobie sprawę z tego, że jeśli musisz wylecieć w określonym terminie, to wykupisz miejsce w samolocie bez względu na cenę. Aby jednak znaleźć promocje na tanie loty last minute, najlepiej jest korzystać z wyszukiwarek lotów, które wyodrębniają takie działy jak „promocje” lub zaznaczają najkorzystniejsze oferty.

 • A kiedy są najtańsze bilety lotnicze? Jak wynika z obserwacji, nie warto dokonywać rezerwacji biletów lotniczych w weekendy, szczególnie w niedzielę. Wtedy najwięcej osób ma czas na poszukiwania, a linie lotnicze wiedząc o tym, podwyższają cenę. Bardziej opłaca się szukać w tygodniu, szczególnie rano – pomocne mogą w tym być aplikacje wyszukiwarek tanich lotów, które można zainstalować na swoim smartfonie. Jeśli jest taka możliwość, bądź elastyczny z terminem wyjazdu. Może okazać się, że dzień po Twoim planowanym wylocie dostępna jest bardzo korzystna promocja.

 • Opłaca się obserwować tanie linie lotnicze, które oferują niższe ceny, niż ich konkurenci. Według rankingów, tanie bilety lotnicze oferują przewoźnicy tacy jak Norwegian, easyJet, Eurowings, Ryanair, Wizz Air oraz NIKI. A kiedy już wiesz, kiedy najlepiej kupować bilety lotnicze, warto dowiedzieć się, gdzie znajdziesz informacje o promocjach.

Gdzie szukać tanich lotów?

Istnieją trzy najpopularniejsze sposoby wyszukiwania tanich biletów lotniczych.

 • Pierwszy, lecz najmniej wygodny z nich, związany jest z obserwowaniem wybranych linii lotniczych. Możesz sprawdzać ceny na ich stronach internetowych, zapisać się do newslettera, dzięki czemu jako pierwszy dowiesz się o promocjach lub zostać członkiem klubu, czego korzyścią jest otrzymywanie prywatnych zniżek. Ta metoda jest jednak zbyt czasochłonna, dlatego sprawdza się tylko w przypadku, gdy stale podróżujesz wybranymi liniami.

 • Drugi sposób poszukiwana tanich lotów związany jest z tworzeniem się w internecie społeczności podróżników, którzy na różnych tematycznych forach internetowych lub grupach w serwisie Facebook publikują informacje o okazjach. Możesz zapisać się do takich grup i na bieżąco śledzić, co się w nich dzieje. Minusem jest jednak to, że nigdy nie wiesz, co ich użytkownicy dodadzą. To bardziej sposób na szukanie biletów lotniczych last minute lub tanich lotów na weekend.

 • Trzecia metoda, najbardziej efektywna i szybka, to sprawdzanie najlepszych wyszukiwarek tanich lotów. One „zbierają” w jednym miejscu informacje od kilkudziesięciu/kilkuset przewoźników, dzięki czemu możliwe jest szybkie i proste porównanie, gdzie są dostępne tanie loty z Krakowa czy jaka jest cena biletów lotniczych do USA. A jak korzystać z wyszukiwarek tanich lotów i rezerwować bilety lotnicze?

Jak wyszukać tanie loty?

Aby sprawdzić bilety lotnicze dostępne w wybranym terminie na eSky, trzeba na samym początku określić kilka podstawowych danych.

 • Użytkownik musi wybrać, czy szuka okazji tanich lotów w jedną stronę, w obie strony lub czy interesuje go podróż wieloodcinkowa. W tym momencie warto dodać, że ostatnie rozwiązanie jest jednym ze skutecznych sposobów na to, jak kupić tanie bilety lotnicze. Następnie należy wpisać miejsce wylotu oraz przylotu, a także zaznaczyć datę wylotu i – w przypadku, gdy decydujesz się na zakup biletu w obie strony – datę przylotu. Na końcu zaznacz, ilu pasażerów będzie lecieć, w jakim przedziale wiekowym się znajdują (niemowlęta, dzieci, młodzież i dorośli) oraz jaką klasą chcesz lecieć (ekonomiczna, ekonomiczna premium, biznes, pierwsza).

 • Po wpisaniu tych danych i kliknięciu w ikonę „szukaj”, wyszukiwarka biletów lotniczych automatycznie sprawdza dostępne oferty i przedstawia tylko te, które spełniają Twoje kryteria. A jak wyglądają wyniki z tanimi biletami lotniczymi? Podana jest nazwa linii lotniczej, godzina wylotu oraz przylotu na miejsce, czas podróży, lotnisko, z którego następuje wylot oraz lotnisko docelowe, cena za jedną osobę oraz informacje dotyczące ewentualnej przesiadki. Można też sprawdzić warunki rezerwacji.

 • Gdy lista wyników jest bardzo długa, warto ją dodatkowo przefiltrować. W wyszukiwarce tanich lotów eSky dostępne są filtry ograniczające wyniki, takie jak liczba przesiadek, godziny wylotu, linie lotnicze oraz lotniska. Można też przejść do zakładki „Najlepsze ceny”, gdzie znajdują się najkorzystniejsze oferty lub „Najtańsze loty +/- 3 dni” - to propozycja dla tych, dla których termin wyjazdu może być elastyczny, pokazuje czy kilka dni wcześniej/później nie ma bardziej atrakcyjnych promocji na tanie latanie. Gdy wybierzesz konkretną ofertę, dowiedz się, jak zarezerwować bilet lotniczy.

 • Jak rezerwować tanie loty?

  Nie wiesz, jak zarezerwować bilet lotniczy? To bardzo proste! Gdy już wybrałeś najlepszą promocję biletów lotniczych w wyszukiwarce, wystarczy kliknąć w przycisk „Wybierz” - system na początku sprawdzi, czy połączenie na pewno jest dostępne, a następnie przekieruje Cię do strony ze szczegółami lotu oraz informacjami dotyczącymi bukowania biletu. Na tym etapie dodatkowo dowiesz się, czy jest oferowane ubezpieczenie podróżne, w jakiej jest cenie oraz zobaczysz, w jaki sposób możesz zapłacić za lot przez internet.

  Następnie należy wpisać dane niezbędne do rezerwacji: imię i nazwisko (muszą być takie same jak w dokumencie potwierdzającym tożsamość), płeć, datę urodzenia, liczbę bagażu rejestrowanego oraz wybrać sposób płatności i podać szczegóły z karty. Dodatkowo, za niewielką opłatą, możesz wybrać opcję odprawy online. Na końcu wystarczy zatwierdzić rezerwację klikając w przycisk „Rezerwuję i płacę”.

 • Tanie loty po Polsce i za granicą

  Jeśli interesuje Cię tanie latanie, możesz skorzystać z dodatkowych możliwości, jakie dają wyszukiwarki biletów lotniczych. Dzięki eSky znajdziesz niedrogi hotel w miejscu podróży, zarezerwujesz samochód na wynajem lub poszukasz korzystnych ofert łączących rezerwację lotu oraz hotelu jednocześnie.

  Warto regularnie przeglądać oferty tanich lotów krajowych oraz zagranicznych dostępnych w zakładce „Okazje” - to najprostszy sposób na to, aby znaleźć bilety nawet od 112 zł. Dodatkowo możesz skorzystać z opcji zamówienia transferu lotniskowego oraz sprawdzenia cen najbliższych parkingów.

  Wyszukiwarka tanich lotów umożliwia przeglądanie biletów lotniczych Ryanair, Wizz Air, LOT, Lufthansa oraz wielu innych przewoźników. Dostępny jest także radar lotów.

Na podróżowaniu znamy się najlepiej

Zajrzyj do Poradnika Podróżnika

To, co można wziąć do samolotu w bagażu podręcznym, a co w rejestrowanym, jest bardzo szczegółowo regulowane przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa...

Jedzenie w bagażu podręcznym – co można zabrać? Ogólne zasady przewozu żywności w bagażu podręcznym i rejestrowanym Na czas podróży samolotem..

Jak sprawdzić numer lotu samolotu? Numer swojego lotu znajdziesz na bilecie lotniczym. Będzie Ci potrzebny na lotnisku do odnalezienia punktów..