Lotniska

Znajdź loty na mapie

Lotnisko w Brukseli - Bruksela Charleroi

Aeropuerto de Charleroi Bruxelles-Sud, Rue des Frères Wright 8, B-6041 Charleroi

Dobry, 4.3 - 188 opinii

Infolinia
+32 71 251 211

Lotnisko Charleroi to jedno z mniejszych lotnisk w Belgii, aczkolwiek jego korzystna lokalizacja – około 7 km na północ od miasta Charleroi i 46 km od centrum Brukseli  - sprawia, że port ten cieszy się dużą popularnością w regionie. Ponadto jego usytuowanie blisko autostrady A54 oraz E42 sprawia, że z portu korzystają także podróżujący do Paryża, Amsterdamu czy Kolonii, do których można dotrzeć samochodem w 2 godziny.

Aby nadążyć za rosnącym zapotrzebowaniem, w 2008 r. lotnisko uruchomiło nowy terminal, który może obsłużyć około 5 milionów pasażerów rocznie. Obecnie lotnisko wykorzystywane jest przez 7 linii lotniczych do lotów międzynarodowych i krajowych. W pobliżu lotniska znajdują się hotele.

Lokalizacja
3.9
Komfort poczekalni
4.2
Oznakowanie
4.6
Parking
4.6
Baza hotelowa
4.2
Usługi
4.5
Odprawa
4.8

Dobry 4.3

87% osób poleca to lotnisko

Nr 2 w rankingu lotnisk Belgia

Dodaj opinięWszystkie opinie (188)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  .

  2015-06-12 | Dominik Wiśniewski, Rybitwy

  .

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  4

  lotnisko

  2015-06-06 | Richard Laskowski, Dunkierka

  Z Dunkierki do lotniska coly czas autostrada bez problemu

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  brussel charleroi

  2015-05-25 | Grzegorz Brejt, Wyszków

  Ok

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  lotnisko

  2015-05-22 | Jan , Łukaszewicz

  Polecam

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  4

  Lotnisko

  2015-05-09 | Bożena Popławska, Antwerpia

  Samo lotnisko jak lotnisko a parking za mały .dziękuję

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Samochodem

Współrzędne do systemów nawigacji samochodowej GPS:

N 50°27'33"
E 4°27'14"

Lotnisko Charleroi leży obok autostrady A54 (zjazd nr 24 od strony Brukseli – Nivelles) oraz E42 (zjazd nr 15 od strony Liege-Namur; od Mons należy z autostrady E42 zjechać na autostradę A54 i dalej wyjściem nr 24 kierować się dalej na lotnisko).

Taksówką

Postój taksówek znajduje się tuż przed terminalem. Ceny to około 1,20 EUR za dojazd z lotniska do centrum Charleroi oraz 85,00 EUR z lotniska do Brukseli (także w drugą stronę).

Środkami Transportu Publicznego

Autobus
Co kilkanaście minut między lotniskiem a dworcem kolejowym Midi w Brukseli kursują autokary. Dodatkową, niezwykle korzystną opcją podróży, jest 24-godzinne połączenie między lotniskiem a dworcem kolejowym w Charleroi. Stamtąd bez trudu można dojechać do każdego przystanku kolejowego w Belgii lub poza granicami kraju.

Kolej
W kasach biletowych dworców kolejowych Belgii można kupić bilet kolejowo–autobusowy. W jego cenę wchodzi opłata za podróż z któregokolwiek dworca kolejowego w Belgii do dworca w Charleroi, a stamtąd transport autobusem (linia A i 68) do lotniska Charleroi.

Parking

Pierwszy obszar parkingowy - P Express (żółty) - znajduje się bezpośrednio przy terminalu. Jest przeznaczony głównie dla krótkich postojów, dla osób przywożących kogoś na lotnisko.

Istnieją także krótkookresowe parkingi P1 (niebieski) oraz P2 (zielony). Pierwszy zlokalizowany przy Terminalu I, drugi przy Terminalu II. Łącznie posiadają ok. 700 miejsc parkingowych.

Parking długoterminowy – pomarańczowy - to około 4000 miejsc parkingowych.

Usługi

Gastronomia - na terenie zabudowań portu lotniczego zlokalizowanych jest kilka restauracji, piekarnia, cukiernia, kawiarnia oraz bar.

Zakupy – klientom udostępniono pasaż, w którym ulokowane są placówki handlowe o szerokim asortymencie. Na lotnisku znajduje się także apteka.

Pieniądze – znajdziemy tu punkty wymiany waluty, placówki transferu pieniędzy, bankomaty.

Obsługa klienta – można skorzystać z saloników prasowych, miejsc ze specjalnymi, masującymi fotelami, magazyny do przechowywania bagażu, punkty samodzielnej odprawy.

Niepełnosprawni – całe lotnisko jest przystosowane do obsługi pasażerów niepełnosprawnych (specjalne toalety, przejścia, maszyny czytające informacje lotniskowe).

Internet - całe lotnisko objęte jest bezprzewodowym dostępem do Internetu.