Lotniska

Znajdź loty na mapie

Lotnisko w Brukseli - Bruksela Charleroi

Brussels South Charleroi Airport, Rue des Frères Wright 8, B-6041 Charleroi

Dobry, 4.4 - 205 opinii

Infolinia
+32 71 251 211

Lotnisko Charleroi to jedno z mniejszych lotnisk w Belgii, aczkolwiek jego korzystna lokalizacja – około 7 km na północ od miasta Charleroi i 46 km od centrum Brukseli  - sprawia, że port ten cieszy się dużą popularnością w regionie. Ponadto jego usytuowanie blisko autostrady A54 oraz E42 sprawia, że z portu korzystają także podróżujący do Paryża, Amsterdamu czy Kolonii, do których można dotrzeć samochodem w 2 godziny.

Aby nadążyć za rosnącym zapotrzebowaniem, w 2008 r. lotnisko uruchomiło nowy terminal, który może obsłużyć około 5 milionów pasażerów rocznie. Obecnie lotnisko wykorzystywane jest przez 7 linii lotniczych do lotów międzynarodowych i krajowych. W pobliżu lotniska znajdują się hotele.

Lokalizacja
3.9
Komfort poczekalni
4.2
Oznakowanie
4.6
Parking
4.6
Baza hotelowa
4.3
Usługi
4.5
Odprawa
4.8

Dobry 4.4

88% osób poleca to lotnisko

Nr 2 w rankingu lotnisk Belgia

Dodaj opinięWszystkie opinie (205)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  Super

  2016-02-04 | Katarzyna Szordykowska, Olsztyn

  Wszystko jest jasne , wiadomo gdzie isc , duzo miejsca aby usiąść, miła obsługa. Ogólnie pozytywne wrażenie.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  6

  Świetne lotnisko

  2016-01-16 | Marta Słaby, Rzeszów

  Bardzo dobry dojazd do lotniska, sprawna i szybka odprawa. Bardzo miła obsługa zarówno przy odprawie jak również w sklepach. Kolejny raz bardzo udana podróż :-)

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  wygodnie

  2015-11-26 | Barbara Michałowska, Bruksela

  To niewielkie lotnisko, ale właśnie przez to jest bardzo wygodne.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  4

  lotnisko Charleroi

  2015-11-19 | Renata, Płock

  szybka, sprawna odprawa, miła obsługa, duzy parking blisko lotniska

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  polecam

  2015-11-13 | Agnieszka O., Łódź

  dobrze oznakowany dojazd na lotnisko, samo lotnisko także, czyste, przyjazne. polecam

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Samochodem

Współrzędne do systemów nawigacji samochodowej GPS:

N 50°27'33"
E 4°27'14"

Lotnisko Charleroi leży obok autostrady A54 (zjazd nr 24 od strony Brukseli – Nivelles) oraz E42 (zjazd nr 15 od strony Liege-Namur; od Mons należy z autostrady E42 zjechać na autostradę A54 i dalej wyjściem nr 24 kierować się dalej na lotnisko).

Taksówką

Postój taksówek znajduje się tuż przed terminalem. Ceny to około 1,20 EUR za dojazd z lotniska do centrum Charleroi oraz 85,00 EUR z lotniska do Brukseli (także w drugą stronę).

Środkami Transportu Publicznego

Autobus
Co kilkanaście minut między lotniskiem a dworcem kolejowym Midi w Brukseli kursują autokary. Dodatkową, niezwykle korzystną opcją podróży, jest 24-godzinne połączenie między lotniskiem a dworcem kolejowym w Charleroi. Stamtąd bez trudu można dojechać do każdego przystanku kolejowego w Belgii lub poza granicami kraju.

Kolej
W kasach biletowych dworców kolejowych Belgii można kupić bilet kolejowo–autobusowy. W jego cenę wchodzi opłata za podróż z któregokolwiek dworca kolejowego w Belgii do dworca w Charleroi, a stamtąd transport autobusem (linia A i 68) do lotniska Charleroi.

Parking

Pierwszy obszar parkingowy - P Express (żółty) - znajduje się bezpośrednio przy terminalu. Jest przeznaczony głównie dla krótkich postojów, dla osób przywożących kogoś na lotnisko.

Istnieją także krótkookresowe parkingi P1 (niebieski) oraz P2 (zielony). Pierwszy zlokalizowany przy Terminalu I, drugi przy Terminalu II. Łącznie posiadają ok. 700 miejsc parkingowych.

Parking długoterminowy – pomarańczowy - to około 4000 miejsc parkingowych.

Usługi

Gastronomia - na terenie zabudowań portu lotniczego zlokalizowanych jest kilka restauracji, piekarnia, cukiernia, kawiarnia oraz bar.

Zakupy – klientom udostępniono pasaż, w którym ulokowane są placówki handlowe o szerokim asortymencie. Na lotnisku znajduje się także apteka.

Pieniądze – znajdziemy tu punkty wymiany waluty, placówki transferu pieniędzy, bankomaty.

Obsługa klienta – można skorzystać z saloników prasowych, miejsc ze specjalnymi, masującymi fotelami, magazyny do przechowywania bagażu, punkty samodzielnej odprawy.

Niepełnosprawni – całe lotnisko jest przystosowane do obsługi pasażerów niepełnosprawnych (specjalne toalety, przejścia, maszyny czytające informacje lotniskowe).

Internet - całe lotnisko objęte jest bezprzewodowym dostępem do Internetu.