Lotniska

Znajdź loty na mapie

Lotnisko w Paryżu - Paryż Beauvais-Tille

Aéroport de Paris-Beauvais-Tillé, 60000 Tillé

Dobry, 3.9 - 253 opinii

Infolinia

+33 (0) 344111959

Port lotniczy Paryż-Beauvais jest międzynarodowym lotniskiem położonym w miejscowości Tillé, położonym 75 km na północ od centrum Paryża. Lotnisko powstało w 1954 r. Lotnisko Paris Beauvais wykorzystywane jest głównie przez tanie linie lotnicze do lotów międzynarodowych. Najbliższy hotel znajduje się w odległości 2 km. Lotnisko czynne jest w godzinach od 6:30 do 23:30. W 2009 r. obsłużyło 2,6 miliona pasażerów.

Lokalizacja
3.4
Komfort poczekalni
3.6
Oznakowanie
4.3
Parking
4.1
Baza hotelowa
3.7
Usługi
4.0
Odprawa
4.2

Dobry 3.9

82% osób poleca to lotnisko

Nr 12 w rankingu lotnisk Francja

Dodaj opinięWszystkie opinie (253)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  4

  ok

  2014-04-20 | Agata Grol, Konin

  Lotnisko daleko od centrum Paryża , ale doskonałe połączenie autobusowe do tegoż centrum. Można sporo zaoszczędzić na biletach lotniczych nie tracąc wbrew pozorom dużo czasu na dojazd do Paryża.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  4

  Lotnisko Paryż Beauvais-Tille

  2014-04-17 | Ireneusz Markowski, Starogard Gdański

  Co prawda lotnisko jest dość daleko od Paryża - ale co z tego, skoro z każdym lotem (nawet opóźnionym) ściśle skomunikowane są autobusy, które w ciągu 1:15 - 1:30 zawożą wszystkich pasażerów pod stację metra? Ostatecznie z wielkiego lotniska Orly niekoniecznie można dostać się do Centrum szybciej...

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  4

  Spełnia kryteria

  2014-04-09 | Paweł Jaworski, Kraków

  Przyzwoite lotnisko dla kogoś, kto ma sporo czasu, dobry transport w kierunku Paryża. Na lotnisku wszystko, co powinno być.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  4

  Lotnisko - jak poczekalnia PKS

  2014-04-01 | Michał, Częstochowa

  Przyleciałem i odleciałem - w sumie o to chodziło. wszystko co dotyczy lotniska można powiedzieć krótko - słabiutko, większy dworzec PKS, toalety kiepskie, baza "kulinarna" kiepska, drogo. mało miejsca do czekania, "kilka" krzeseł na krzyż. Wiadomo lotnisko nie do mieszkania, ale jak na czekanie na lot 3 godziny to warunki kiepskie. Wrażenie chaosu, kilka ekranów z informacjami-mało czytelne. W porównaniu do lotniska w Pyrzowicach to wypada słabiutko. nawet autobusów nie mają by dojechać do samolotu, tylko trzeba biegać po płycie lotniska. Bardzo dobra komunikacja z Paryżem, autobusy ładne czyste, podstawione jak trzeba w ilości jak trzeba. generalnie wrażenie lotniska słabe, ale w sumie przecież tylko z niego lecimy i jest to forma poczekalni.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. nie polecam
  2

  Brak miejsc siedzących

  2014-03-19 | Michał M., Łódź

  Samo lotnisko w ogóle nie jest przygotowane na taką liczbę pasażerów jaką przyjmuje! Byliśmy ponad 3h przed odlotem i nie było gdzie usiąść. Nawet nie było żadnej ławki, zeby można było usiąść na dworzu. Toalety masakra :) 2 wc na tyle ludzi. Szok. Nawet po odprawie nie było gdzie usiąść, co jest już dla mnie absurdalne.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Samochodem

Współrzędne do systemów nawigacji samochodowych GPS:
49°27'16''N
2°06'46''E

Podróż z Paryża najlepiej rozpocząć z Porte de la Chapelle w kierunku Lille autostradą A1/E19. Następnie drogą N401 w kierunku Amiens/Beauvais. W Saint Denis kierować się na drogę N1 w kierunku Amiens/Beauvais. Następnie autostradą A16/E401 cały czas w tym samym kierunku. W Beauvais-Nord zjechać na zjazd nr 15 i dalej drogą D901, następnie N1 w kierunku na Amiens skąd wyjeżdża się do Tillé kierując się na lotnisko.

Taksówką

Podróż taksówką z lotniska do centrum Paryża zajmuje 1,5 godziny.

Środkami Transportu Publicznego

Autobus
Na trasie Paris Beauvais Airport - Paris Porte Maillot kursują płatne transfery. Połączenia z Paryża odbywają się z bazy autobusowej na Boulevard Pershing. Jest ona usytuowana w pobliżu hotelu Concorde Lafayette. Autobusy odjeżdżają na 3 godziny i 15 minut przed planowanymi odlotami samolotów. Odjazdy z lotniska Beauvais do Paryża odbywają się 20 minut po każdym przylocie samolotu. Cena biletu w jedną stronę to 15 euro.

Kolej

Pociągiem z Beauvais dostaniemy się na stację Paris Gare du Nord. Jednakże z samego lotniska do stacji kolejowej w Beauvais pasażer musi dojechać taksówką. Podróż z lotniska do centrum Paryża trwa łącznie około 1.30 godziny.

Parking

Parkingi mogą pomieścić nieco ponad 1900 pojazdów. Podzielone są na strefy P1, P2 i P3 położone w różnych częściach portu lotniczego. Najbliżej terminali znajduje się strefa P1 oraz parkingi służące osobom przywożącym pasażerów na lotnisko.

Usługi

Gastronomia – w porcie znajdują się bary oraz restauracje.

Finanse– na terenie lotniska jest punkt wymiany walut. Jest także bankomat umożliwiający wypłatę gotówki.

Zakupy – na lotnisku znajdują się różne placówki usługowo-handlowe, w tym sklep bezcłowy.

Wynajem samochodów – usługi w tym zakresie świadczą renomowane firmy.

Internet – na terenie lotniska dostępny jest bezprzewodowy Internet.